65-metrowe mieszkanie na Mokotowie od Butterfly Studio

Mieszkanie na Mokotowie to sześćdziesiąt pięć metrów kwadratowych przestrzeni, w której króluje przytulny luksus. Projekt powstał z myślą o dwójce młodych ludzi. Od samego początku inwestorzy jasno przedstawili swoje potrzeby: ich nowe miejsce do życia ma być eleganckie, ale jednocześnie ponadczasowe. Kluczową inspiracją przy tworzeniu projektu była również funkcjonalność. To wszystko udało się połączyć kreatywnej pracowni projektowania wnętrz Butterfly Studio.

Wnętrze projektu Butterfly Studio

Inwestorzy byli otwarci na mocny akcent kolorystyczny. Jako motyw przewodni tej przestrzeni wybrany został nasycony granat. Można go zauważyć w każdym pomieszczeniu – od narożnika w salonie, poprzez zabudowę meblową w kuchni oraz łazienkę, aż do toaletki w sypialni. Mocny odcień został zestawiony z ocieplającym przestrzeń drewnem, uniwersalną bielą, a także klasycznie czarnymi elementami, które nadają 65-metrowemu mieszkaniu niekwestionowanej elegancji.

Granatowa sofa w przytulnym salonie
Granatowa sofa we wnętrzu projektu Butterfly Studio

Przełamaniem tej mocnej barwy są takie elementy jak niezwykle eleganckie, mosiężne uchwyty, dębowa, bielona podłoga w jodełkę francuską, a także prezentujący się wyjątkowo luksusowo, ale nadal ponadczasowy marmur.

Funkcjonalność wnętrza

W tym wnętrzu istotną rolę odgrywa również oświetlenie, między innymi w postaci lampy wiszącej nad minimalistycznym stołem drewnianym czy też stojącej przy telewizorze, która została wykończona w złotym macie. Na ścianach w holu oraz w części dziennej pojawiają się delikatne, nowoczesne sztukaterie, w obrębie których wkomponowane zostało duże, okrągłe lustro.

Kuchnia z granatowymi frontami w kuchni projektu Butterfly Studio
Przytulna kuchnia z drewnianym stołem

Jeżeli chodzi o funkcjonalność, projektanci z Butterfly Studio starali się wygospodarować w 65-metrowym mieszkaniu jak najwięcej miejsca do przechowywania. W tym celu łazienka została połączona z toaletą – w ten sposób możliwe było zaprojektowanie szaf, które sprytnie ukryły pralkę oraz suszarkę. Nad sofą pojawiły się półki na książki na całej długości ściany, a sypialnię funkcjonalnie zdobi toaletka, która jest jednocześnie niewielką, za to praktyczną przestrzenią do pracy.

Kolorystyczny motyw przewodni

A skoro o sypialni już mowa, to warto przyjrzeć się bliżej tej części strefy prywatnej. Choć w tej przestrzeni znalazło się miejsce na kolorystyczny motyw przewodni, czyli na granat, którego źródłem jest wspomniana wcześniej toaletka, to jednak ciepło sypialni tkwi w ciemnym beżu, zdobiącym zagłówek, a także w kolorze musztardowym, który na zawsze wpisał się we wnętrzarski kanon piękna. Ta barwa króluje nie tylko na poduszkach ozdobnych, ale jest dekoracją fantazyjnej tapety, którą została pokryta ściana za łóżkiem.

Sypialnia z dużym łóżkiem i tapetą na ścianie z motywem kwiatów
Sypialnia z dużym łóżkiem i kolorową tapetą

Nie da się nie zauważyć, że 65-metrowe mieszkanie może być optymalną przestrzenią, która będzie połączeniem funkcjonalności, elegancji oraz ponadczasowości. Co więcej, w projekcie wykonanym przez Butterfly Studio można spotkać się nie tylko ze spełnieniem estetycznych oczekiwań klientów, ale również z praktycznym zagospodarowaniem każdego metra. Dzięki temu mieszkanie ma domowy, ale jednocześnie uniwersalny klimat.


Projekt: Butterfly Studio | visualizationsbutterflystudio.com
Zdjęcia: Natalia Poniatowska-Anczok | npaphotography.com

Zobacz również: 77-metrowe mieszkanie w Gdyni | 40-metrowe mieszkanie na wynajem

Lustro w okrągłej ramie w salonie
Drewniana komoda w salonie
Okrągłe lustro w czarnej ramie na ścianie w salonie
Granatowe fronty meblowe w kuchni w projekcie Butterfly Studio
Okrągłe lustro w czarnej ramie na ścianie w salonie
Kuchnia z granatowymi frontami w projekcie pracowni Butterfly Studio
Jasny, przestronny przedpokój w projekcie Butterfly Studio
Przedpokój z drzwiami w kolorze drewnianym w projekcie Butterfly Studio
Jasna łazienka z owalną umywalką
Granatowa toaletka z okrągłym lustrem
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter