67-metrowe mieszkanie na Gocławiu – wnętrze z dodatkiem energetycznych kolorów

Przed Tobą 67-metrowe mieszkanie na Gocławiu, które zostało zaprojektowane dla towarzyskiej i pełnej dobrej energii pary. Wnętrze miało być miejscem, które stanie się odzwierciedleniem ich wspólnych planów i marzeń, a stworzona przestrzeń zapewni codzienny komfort życia jej nowym mieszkańcom!

67-metrowe mieszkanie na Gocławiu

Układ 67-metrowego mieszkania na Gocławiu, który zastała architektka Agata Sobańska-Pawlak z pracowni So Home Design, był przystępny i funkcjonalny. Jedynym pomieszczeniem, o którym nie można tego powiedzieć była łazienka. – W tym niewielkim pomieszczeniu układ deweloperski przewidywał umiejscowienie umywalki w linii otworu drzwiowego, ograniczając tym samym swobodę przejścia. Konieczna była modyfikacja układu łazienki. Wraz z inwestorami zdecydowaliśmy o przeniesieniu umywalki na przeciwległą ścianę, gdzie stanęła również pralka. Dzięki temu zabiegowi domownicy zyskali przestrzeń dla siebie, zabudowę do przechowywania oraz wolne miejsce na kosz do prania – podkreśla Agata Sobańska-Pawlak.

Okrągły dywan od HK Living i żółty stolik w salonie projektu So Home Design
Przytulny salon z zieloną ścianą za telewizorem

Wszystkie pomieszczenia w układzie deweloperskim były oddzielone od przedpokoju ścianami z drzwiami wejściowymi – w tym również salon. Niezbędna była zmiana, która sprawi, że pokój dzienny stanie się miejscem, które zaprasza do siebie od razu po przekroczeniu progu mieszkania, a nowi lokatorzy będą mogli korzystać z uroków powiększonej przestrzeni. Konieczna była ingerencja w ustawienie ścian działowych przylegających bezpośrednio do salonu oraz niezależnej kuchni, która, zgodnie z założeniem, miała pozostać oddzielnym pomieszczeniem.

Funkcjonalna kuchnia

Projekt kuchni w pełni wykorzystał delikatnie zmodyfikowany układ ścian. Powstała idealnie dopasowana zabudowa meblowa, z pełnym zachowaniem zasad funkcjonalności wnętrza. W realizacji zastosowano fronty lakierowane oraz drewnopodobne, pięknie imitujące usłojenie naturalnego materiału. Co ciekawe, wysoką zabudowę drewnopodobną zaprojektowano w takim sposób, że jedna część stanowi pojemną zabudowę z półkami, a druga jest maskownicą dla pionu wentylacyjnego kuchni.

Jasna kuchnia z białym grzjenikiem
Funkcjonalna jasna kuchnia

– Projektując to wnętrze, zależało mi na pozbyciu się wrażenia długiego i wąskiego pomieszczenia, ograniczonego po bokach szafkami. Za wysoką, jasną zabudową ze sprzętami AGD, stworzyłam nietypowy kącik, który zaskakuje wszystkich nowych gości moich inwestorów. Cała ściana, od góry do dołu, została wykończona dwiema gładkimi taflami lustra, które z lekkością dublują cenną przestrzeń, a przy tym zwyczajnie zapierają dech w piersiach – podsumowuje architektka z pracowni So Home Design.

Zieleń we wnętrzu

W salonie i sypialni postawiono na kolor zielony, który inwestorzy zapragnęli uwzględnić w projekcie. Miał być to element wystroju, który nie zdominuje przestrzeni, a nada jej charakteru. Projektantka wzbogaciła więc wnętrze pokoju dziennego o ciemnozieloną farbę ścienną Beckers Herbarium, kontrastującą z jasną zabudową meblową i współgrającą z piękną czekoladową podłogą drewnianą.

Tapeta z motywem zielonych liści w sypialni
TapetA Kenia od marki Wonderwall w sypialni

W sypialni cała ściana naprzeciwko łóżka wykończona została spektakularną tapetą Kenia od marki Wonderwall, która nienachalnie skupia na sobie uwagę i dodatkowo relaksuje. W projekcie zastosowano również gres z motywem terrazzo od marki Arcana (Straciatella), który łączy w sobie różne kolory, w tym zieleń. W łazience połączono go z wyjątkowym blatem, jakim jest Silestone Posidonia Green (Cosentino), który zdecydowanie gra w tym niepozornym wnętrzu pierwsze skrzypce.

Okrągły dywan od HK Living w salonie
Okrągły dywan od HK Living w salonie

Zaprojektowane i wykończone mieszkanie wzbogacono o kilka znaczących dodatków, które idealnie współgrają z ciemną zielenią w salonie, kolorowym terrazzo, czy motywem dżungli w sypialni. W strefie dziennej umieszczono gliniany żółty stolik oraz wielobarwny, okrągły dywan od HK Living, które architektka znalazła w ofercie 9design. W tym samym pokoju oraz w sypialni znalazły swoje miejsca poduszki Zuiver z motywem egzotycznych liści. Dodatkowo nowoczesność wnętrz złagodziły miękkie beżowe tkaniny i pledy, które otulą i wprawią w błogostan na koniec długiego, intensywnego dnia.

Płytki ze wzorem Terrazo w łazience
Motyw terazzo w łazience

Przysłowiowa „nić porozumienia” architektki z inwestorami, zaufanie i nieszablonowe podejście zaowocowało funkcjonalnym i ciekawym projektem, który wyraża osobowość właścicieli i będzie mógł im służyć przez lata.


Projekt: So Home Design | sohomedesign.pl
Zdjęcia: Agata Sobańska-Pawlak

Zobacz również: 43-metrowe warszawskie mieszkanie z ogrodem dla Joanny i Petera | Eklektyczne 60-metrowe mieszkanie w Warszawie

Żółty stolik i okrągły dywan od HK Living w salonie
Jasna toaleta w projekcie 67-metrowego mieszkania
Jasna i funkcjonalna kuchnia
Biały okrągły stolik
Przytulna sypialnia z dużym łóżkiem
Sypialnia z jasną zabudową
Łazienka z motywem Terrazo
Jasny przedpokój
Zielone tapicerowane obicie na ścianie w przedpokoju
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter