7 pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka

Nikt bardziej nie oczekuje świąt Bożego Narodzenia niż najmłodsi. Cały rytuał gwiazdki, poczynając od pisania listu do świętego Mikołaja i kończąc oczywiście na rozdaniu prezentów, jest najbardziej ekscytującym momentem w roku. Właśnie z tego powodu prezent świąteczny dla dziecka jest najważniejszym punktem całego wieczoru.

Prezent świąteczny dla dziecka

Musi być pomysłowy, ciekawy i przede wszystkim zajmujący. Każdy z nas wie, jak trudno jest czasem zadowolić dziecko. Z drugiej strony nie ma nic bardziej radosnego i beztroskiego niż uśmiech dziecka. Dlatego bardzo nam zależy, aby wybrać idealny prezent świąteczny dla dziecka. Warto więc pomóc Mikołajowi i zadbać o odpowiednie upominki w ten wyjątkowy wieczór. Jak zawsze starajmy się połączyć przyjemne z pożytecznym, aby podarki bawiły i uczyły przez cały rok. Dziś przychodzimy do Was z propozycją 7 prezentów, jakie możecie sprawić swoim pociechom w każdym wieku.

AŻ Studio, czyli jak ocalić wspomnienia od zapomnienia - Lama Palama
AŻ Studio, czyli jak ocalić wspomnienia od zapomnienia – Lama Palama

1. Coś dla tych najmniejszych – zestaw Montessori Mały Pionier

Mały Pionier to wizualne mobile – czyli takie, które dziecko obserwuje, ale nie dotyka. Co warto o nich wiedzieć? Wszystkie mobile: wspierają koncentrację, obserwację, rozwój połączeń neuronalnych w mózgu dziecka, rozróżnianie kolorów i kształtów oraz  uspokajają i wprowadzają w stan radosnej ekscytacji.

7 pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka - Zestaw Montessori - Mały Pionier
Zestaw Montessori – Mały Pionier

Przygodę z koncentracją i rozwojem ciekawości rozpoczynamy od kontrastowego mobila Munari, który kochają bezapelacyjnie wszystkie niemowlęta. Możesz pokazać go dziecku, gdy będzie miało około 1 miesiąca. Po 2 miesiącach wprowadzamy kolor i bryły trójwymiarowe z mobilem z Ośmiościanami w trzech podstawowych kolorach. Ostatnim z mobili wizualnych jest Mobil Wieloryby, doskonały od 3 miesiąca. Składa się z 6 figur: płetwala, orki i humbaka wraz ze swoimi małymi.

Realizuje założenia pedagogiki Montessori dla starszych niemowląt – ukazuje prawdziwe obiekty ze świata przyrody, poruszające się jak gdyby były w swoim naturalnym środowisku. Dyski rotacyjne toczą się po podłodze, motywując maluszka do podążania za dyskami. Starsze dzieci mogą używać dysków jako układanki. Dyski są dobrym gadżetem już od 4 miesiąca, bezpieczne również jako gryzak. Wykonywane są z drewna jesionowego.  Wielofunkcyjny pomocnik, który będzie towarzyszył twojemu maleństwu przez cały roczek – to właśnie zestaw Montessori Mały Pionier.

2. Lampki nocne

Little Lights

Lampka nocna to uniwersalny prezent dla tych większych i mniejszych milusińskich. Little Lights to wykonane z drewna sosnowego lampki w kształcie słodkich śpiących zwierząt. Celem marki jest wypełnienie pokoju przyjemnym, ciepłym światłem – idealnym do czytania i spania oraz sprawianie radości dbałością o szczegóły zwierzaka wylegującego się obok łóżka. Lampki niosą ze sobą historię, a ich zapach i faktura zachwyca.

7 pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka - Lampa Little Lights - Tygrys
Lampa Little Lights – Tygrys

To nie tylko piękny i użyteczny przedmiot- to pamiątka, która pozostanie w rodzinie na lata. Lampki pobudzają wyobraźnię i skłaniają do podążania za marzeniami. Wnoszą do domu radość, kolory i ciepło. Właśnie dlatego idealnie sprawdzą się jako bożonarodzeniowy prezent dla młodszych dzieci. Nie dość, że zyskają przyjaciela na lata, to jeszcze takiego, który swym światłem przepędzi wszystkie potwory spod łóżka. Obecnie kolekcja nie ogranicza się jedynie do zwierząt. Znajdziemy również kształty, takie jak litery, napisy, pojazdy i wiele innych.

Touch Wood

Dla tych nieco starszych proponujemy lampkę nocną, która zarówno bawi, jak i uczy. Lampki z kolekcji Gwiazdozbiory to kawałek nieba w sypialni twojego dziecka. Touch Wood stworzyło minimalistyczne drewniane lampki nocne, które przemienią ściany pokoju w rozgwieżdżone niebo w górach — na wyciągnięcie ręki i bez wychodzenia z łóżka. Gwiazdozbiory odzwierciedlają te na niebie, dzięki czemu pobudzają wyobraźnię i edukują.

Żeby utrzymać je w czystości, wystarczy od czasu do czasu przecierać wilgotną ściereczką – to idealne rozwiązanie możliwe jest dzięki naturalnym olejowoskom, które zabezpieczają drewno. Z pozoru prosta drewniana lampka jest gwarancją efektu „wow”, który spodoba się każdemu dziecku!

7 pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka - Touch Wood - Lampka Gwiazdozbiory - Wielka Niedźwiedzica
Touch Wood – Lampka Gwiazdozbiory – Wielka Niedźwiedzica

3. Lama z krainy Palamy od AŻ Studio

Ta wyjątkowa marka specjalizuje się w ręcznym tworzeniu maskotek – lam o niezwykle osobliwym stylu. Każda lama jest inna – prezentuje inny zawód i ma swoją własną historię. W ofercie znajdziemy lamę architekta, lamę hipstera, lamę romantyczkę i wiele innych. Jest wśród nich nawet lamo-zając! Każda z maskotek posiada ręcznie szyte ubrania, które do woli można wymieniać i tworzyć z nich własne kompozycje.

7 pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka - AŻ Studio - Lama
AŻ Studio – Lama

Lamy tworzone są z najwyższej jakości materiałów od lokalnych dostawców. To prezent w starym, dobrym stylu, ale jakże wyjątkowy! To właśnie w maskotkach z dzieciństwa zostawiamy najwięcej radosnych chwil, do których chętnie powracamy przez lata. Taki podarunek sprawdzi się w każdym wieku, ale dziś lamo-zająca dedykujemy najmłodszym.

4. Zabawki pobudzające kreatywność od Ringo

Marka Ringo produkuje zabawki… z papieru. Używają w 100% przetwarzalnych materiałów – papieru i tektury, które później przemieniają się w lisy, słonie, pawiany, domy, samochody i wiele innych rzeczy. Aby złożyć zabawkę, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi, wystarczy połączyć ze sobą gotowe elementy. Jest to z pewnością doskonały pomysł na prezent świąteczny dla dziecka.

7 pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka - Ringo - Zabawki z papieru
Ringo – Zabawki z papieru

Zabawki Ringo pobudzają wyobraźnię, rozwijają zdolności manualne i kreatywność. Są również okazją do spędzenia czasu wspólnie, składając ludzi, zwierzęta lub nawet całe papierowe miasta. Produkty Ringo są, rzecz jasna, ekologiczne, więc nigdy nie przyczynią się do zanieczyszczenia środowiska. Marka zapewnia, że zabawki są odporne na uszkodzenia. Śmiało więc możemy zdecydować się na zakup tego wyjątkowego upominku, które sprawi wiele radości nie tylko dzieciom.

5. Organizery miasteczko od WellDone

W drewnianym miasteczku WellDone zawsze panuje porządek. Kolejny prezent świąteczny dla dziecka to seria trzech drewnianych organizerów na kolorowe karteczki, kredki i przybory do pisania, pozwalających utrzymać porządek na biurku. Geometryczne kształty, inspirowane architekturą Cieszyna, wykonane z litego drewna bukowego, są solidne i praktyczne.

7 pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka - Organizery miasteczko od WellDone
Organizery miasteczko od WellDone

Upominek ten sprawdzi się doskonale u dzieci w wieku szkolnym. Szczególnie w tym czasie, gdy zajęcia odbywają się w domu, porządek na biurku jest niezbędny w utrzymaniu koncentracji. Znów możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i sprawić miły prezent, który będzie towarzyszył dziecku przez lata.

6. Gry, zabawki i pamiątki od Malu Studio

Produkty Malu są starannie zaprojektowane i zrealizowane w Polsce. Charakteryzują się indywidualną stylistyką i humorem. W ofercie sklepu znajdziemy gry memory, kolorowanki, stemple, breloki, szablony papierowe, pieczątki i wiele innych fantastycznych zabawek, które sprawią dziecku radość nie tylko zaraz po otwarciu paczki znalezionej pod choinką.

7 pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka - Gry, zabawy i pamiątki od Malu Studio
Gry, zabawy i pamiątki od Malu Studio

Tak szeroki wybór z pewnością pozwoli nam odnaleźć ten jedyny, wyjątkowy prezent świąteczny. Naszym wyborem jest dziś gra memory polegająca na odnajdywaniu par takich samych kart. Ta ponadczasowa gra została stworzona przez Malu Studio w wyjątkowym stylu. Piękne ilustracje na kartach pokazują warszawskie miejsca i opowiadają znane i mniej znane polskie legendy. Gra nie tylko bawi, ale również ćwiczy pamięć, koncentrację i spostrzegawczość.

7. Klocki Hokus Pokus od marki Projekt Dzioopla

Na koniec proponujemy z pozoru klasyczny prezent świąteczny dla dziecka, jakim są klocki. Dlaczego z pozoru? Klocki Hokus Pokus bowiem są magiczne. Zdobiące je geometryczne elementy zostały zaprojektowane tak, by w żaden sposób nie ograniczać dziecięcej wyobraźni.

Spójne elementy umożliwiają tworzenie zróżnicowanych kombinacji – zarówno abstrakcyjnych, jak i przedstawiających realne zwierzęta. Marka chciała również udowodnić, że podczas gdy dorośli ludzie tkwią w utartych schematach, dzieci nie stawiają sobie granic w zadawaniu pytań, próbowaniu, eksperymentowaniu i przywoływaniu nowych, nieoczywistych kształtach.

7 pomysłów na prezent świąteczny dla dziecka - Projekt Dzioopla
Projekt Dzioopla

To uniwersalny prezent, ciekawy – niezależnie od wieku. Klocki uczą rozpoznawania podstawowych figur geometrycznych i segregowania ich ze względu na cechy wspólne. Rozwijają pamięć wzrokową, orientację przestrzenną poprzez układanie prostych kompozycji i mozaik. Wszystkie elementy wykonane są z litego drewna bukowego i ręcznie malowane emalią akrylową rekomendowaną do produkcji zabawek. To bezpieczny i wyjątkowy prezent dla dziecka z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Idealny prezent świąteczny dla dziecka

Najmłodsi członkowie naszych rodzin z pewnością dodają naszym świętom tego jedynego w swoim rodzaju uroku. Zdecydowanie zwiększają poziom radości, beztroski i ekscytacji, która wisi w powietrzu, sprawiając, że czujemy się tak samo. To niezwykłe zjawisko, które należy docenić. Podarujmy im coś wyjątkowego. Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji znajdziecie inspirację na idealny prezent świąteczny dla dziecka.

Zobacz również: 7 pomysłów na prezent świąteczny dla mężczyzny | 7 pomysłów na prezent świąteczny dla kobiety | Designerskie kalendarze i planery

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter