70-metrowe mieszkanie na osiedlu w Wilanowie

To 70-metrowe mieszkanie znajduje się na prestiżowym osiedlu zlokalizowanym w Miasteczku Wilanów. Ta popularna część miasta, sąsiadująca ze spokojną okolicą Pałacu w Wilanowie, zachęca bliskością wielu obszarów zielonych, w tym Parku Ostoja. Lokalizacja zapewnia dogodną komunikację z centrum miasta oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę – z licznymi sklepami, punktami usługowymi czy restauracjami. Wnętrze zaprojektowane przez Monikę Ledzion z pracowni Nom Studio składa się z salonu z kuchnią, sypialni, gabinetu i dwóch łazienek.

70-metrowe mieszkanie projektu Nom Studio

Klientka, która wcześniej stawiała w wystroju głównie na biel z szarością, zgłosiła się do Moniki Ledzion z pracowni Nom Studio, ponieważ od dawna planowała odświeżenie swojego mieszkania. Inwestorce zależało na dodaniu szczypty koloru do wnętrza, aby przestrzeń lepiej oddawała jej oryginalny styl. Projektantka zdecydowała,że kilka elementów z dawnego wyposażenia może pozostać na miejscu. Mamy więc odświeżoną zabudowę kuchenną, szafy w białym połysku, drewnianą podłogę oraz szare kafle w korytarzu. W kuchni zdecydowano się na wymianę blatu, płyty nad blatem oraz uchwytów.

Przestronny salon we wnętrzu 70-metrowego mieszkania w Wilanowie
Przytulny salon w 70-metrowym mieszkaniu projektu Nom Studio

Małe, kosmetyczne zmiany, dały zupełnie nowy efekt aranżacyjny, który bardzo spodobał się właścicielce. Ciekawym elementem w posadzce było pozostawienie paska z płytek gresowych w kolorze miedzianym. Kolor ten przechodzi wyżej na ścianę oraz sufit, tworząc we wnętrzu harmonię i wyznaczając wyraźny podział strefy kuchennej i salonu.

Stół – serce salonu

W salonie istotnym elementem okazało się wspólne wybranie właściwego stołu. Gospodyni bardzo lubi otaczać się ludźmi i ma spore grono znajomych, także stół musiał być na tyle duży, by pomieścić osiem osób. Pracownia Nom Studio poleciła jej dobrze znany model Avangarde, z polskiej manufaktury MILONI. Nad stołem wisi lampa PH 5, projektu światowej sławy projektanta Poula Henningsena. Sam salon to udany miks kolorów miedzianego, turkusu i bordo. Dwie sofy o różnych formach sprawiają, że przestrzeń telewizyjna ma teraz bardziej klubowy wyraz. Aranżację dopełnia stolik kawowy z pięknym drewnianym blatem i lampy Kaspa oraz Vibia.

70-metrowe mieszkanie na osiedlu w Miasteczku Wilanów - projekt Nom Studio
Drewniany stół Avangarde od Miloni we wnętrzu mieszkania w Wilanowie

W sypialni decydowano się na dość nieoczywisty element, w postaci niebieskiego sufitu. Za łóżkiem znalazła się oryginalna tapeta z brązowym wzorem. Lampa wisząca i dodatki nawiązują do stylu boho. W gabinecie sprytnie ukryto grzejnik w zabudowie meblowej z elementami plecionki wiedeńskiej. Strefa pracy dzięki tapecie z tropikalnym wzorem stała się bardzo przyjemna. W gabinecie znajduje się także sofa rozkładana, przygotowana na ewentualną wizytę gości, którzy czują się tu jak we własnym domu.


Projekt: Nom Studio | nomstudio.pl
Zdjęcia: Pietruszka Fotografia | pietruszkafotografia.pl

Zobacz również: 60-metrowe wnętrze w Gdańsku | 37-metrowe mieszkanie architektów

Przytulny salon w mieszkaniu projektu Nom Studio
Drewniany stół Miloni w salonie w 70-metrowym mieszkaniu w Wilanowie
Biała zabudowa meblowa w przestronnej kuchni
Stylowa szafka pod umywalkę w łazience w projekcie Nom Studio
Stylowa toaletka we wnętrzu 70-metrowego mieszkania w Wilanowie
Sypialnia z dużym łóżkiem i różową ścianą
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter