72-metrowy apartament w Krakowie dla rodziny 2+1

Prezentowany apartament mieści się w ekskluzywnej dzielnicy Krakowa, czyli na Woli Justowskiej. Jest to mieszkanie o powierzchni 72 m2, które zaprojektowane zostało przez architektów z biura projektowego kaim.work dla rodziny 2+1. To efektowne wnętrze, w którym połączono nowoczesny styl ze stylem Japandi, przez co apartament prezentuje się niepowtarzalnie – efektownie, komfortowo oraz bardzo przytulnie.

Sypialnie sprzyjające efektywnemu wypoczynkowi

Projekt zakładał stworzenie apartamentu przyjaznego do życia. Właśnie dlatego architekci duży nacisk położyli zarówno na stronę wizualną, jak i na komfort wnętrz. Widać to dobitnie we wszystkich pomieszczeniach użytkowych, między innymi w klimatycznych sypialniach. Na podłogach postawiono na klasyczną, elegancką jodełkę oraz modny dywan. Sypialnie przyozdobione zostały przy pomocy oryginalnych grafik oraz modnego oświetlenia.

72-metrowy apartament w Krakowie dla rodziny 2+1 - projekt kaim.work
72-metrowy apartament w Krakowie dla rodziny 2+1 – projekt kaim.work

W pierwszej sypialni postawiono na biało-szarą kolorystykę, w drugiej z kolei wybór padł na biel i beże. W efekcie sypialnie prezentują się dość podobnie, choć widać wyraźne różnice pomiędzy nimi. To, co je łączy to podobny wystrój, z obszernymi szafami oraz dużymi, wygodnymi łóżkami w roli głównej.

72-metrowy apartament w Krakowie dla rodziny 2+1 - projekt kaim.work
Stylowa sypialnia w projekcie pracowni kaim.work

Kuchnia połączona z salonem

Funkcjonalność i nowoczesny styl to cechy, które wysuwają się na pierwszy plan w aranżacji całego apartamentu. W salonie, który połączono z kuchnią widać to szczególnie wyraźnie – przestrzeń jest tu spora, bo nie jest ograniczana poprzez ściany, czy ścianki działowe, co sprawia, że wnętrze wygląda na jeszcze większe. Pomaga w tym również jasna kolorystyka, która optycznie powiększa przestrzeń. Kuchnia w tym apartamencie jest elegancka i nowoczesna.

Apartament w Krakowie w stylu Japandi i nowoczesnym dla 3-osobowej rodziny
Funkcjonalny i nowoczesny salon w apartamencie dla rodziny 2+1

Głównym punktem są granatowe meble, które pomalowano farbą Farrow&Ball. Kontrastują one z jasnymi ścianami i blatami, które wykończono przy pomocy spieku kwarcowego Florim. Wygląda to gustownie oraz elegancko, co dodatkowo wzmacniają jeszcze złote uchwyty. W kuchni znajduje się także piękna wyspa kuchenna wykonana również ze spieku kwarcowego, która łączy się z blatem z litego drewna, który służy tu za wygodny stół. Wokół niego zaś ustawiono efektownie prezentujące się krzesła Wishbone.

Apartament w Krakowie w stylu Japandi i nowoczesnym dla 3-osobowej rodziny
Ciemne meble kontrastujące z jasnymi ścianami – projekt kaim.work

Bikominek w salonie

W salonie, który stylistycznie komponuje się idealnie z kuchnią oraz korytarzem, architekci postawili na wygodę oraz ekskluzywny wygląd. Udało się to osiągnąć dzięki efektownemu biokominkowi, który stanął tuż obok kompletu wypoczynkowego w białym kolorze, który to znajduje się przy niewielkim, okrągłym stoliku kawowym.

Apartament w Krakowie w stylu Japandi i nowoczesnym dla 3-osobowej rodziny
Efektowny biokominek obok kompletu wypoczynkowego w białym kolorze

Ściany ozdabia piękna sztukateria, zaś sufit wykończony jest eleganckim i dodającym uroku pomieszczeniu, gzymsem. Tak urządzony salon sprawia, że chętnie przebywać będą w nim nie tylko domownicy, ale i zaproszeni do apartamentu goście.

Przestronny hol

Hol apartamentu jest widny oraz przestronny. Znalazło się w nim miejsce na dużą szafę, dzięki której gospodarzom uda się zachować porządek w domu. Pomiędzy salonem a holem powstała ścianka – przepierzenie, które odgradza od siebie delikatnie te dwa wnętrza.

W efekcie zarówno w jednym, jak i w drugim wnętrzu czuć intymną atmosferę. Podobnie jak w salonie, także tu znalazła się sztukateria oraz drewniany parkiet w elegancką, klasyczną jodełkę. Całość dopełniają oświetlenie w postaci modnych kinkietów, takich, jakie widać również w pokoju dziennym oraz włączniki i gniazdka z Buster&Punch.

72-metrowy apartament w Krakowie dla rodziny 2+1 - projekt kaim.work
Stylowa sypialnia w krakowskim apartamencie zaprojektowanym dla rodziny 2+1

Pracownia kaim.work

Zamieniają marzenie o idealnym wnętrzu – w rzeczywistość! Kaim.work to zgrany zespół specjalistów zajmujących się kompleksowym wykonawstwem realizacji z zakresu projektowania i aranżacji wnętrz. Specjalizują się również w wykonywaniu stylowych mebli na wymiar, w tym również utrzymanych w klimatach industrialnych.

Zobacz również: Elegancki projekt domu dla trzyosobowej rodziny | Apartament na Woli Justowskiej w nowoczesnym stylu

72-metrowy apartament w Krakowie dla rodziny 2+1 - projekt kaim.work

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter