80-metrowe mieszkanie w zieleni projektu P2 Pikiel & Piltz

Kojąca zieleń, naturalne drewno i klasyczna biel to barwy, które dominują w 80-metrowym mieszkaniu zaprojektowanym dla rodziny 2+2 przez pracownię P2 Pikiel & Piltz we współpracy ze Studiem Aranżacji Wnętrz Tryton z Gdańska.

Spokojna przystań

Założeniem projektowym było stworzenie praktycznej i ergonomicznej przestrzeni, a jednocześnie bezpiecznego azylu dla energicznych dzieci i ostoi spokoju dla pracujących rodziców. Pracownia P2 Pikiel & Piltz zadbała o to, aby w 80-metrowym mieszkaniu każdy miał własną strefę.

Zielony kolor na ścianie w salonie w projekcie P2 Pikiel & Piltz
Zieleń na ścianach i szary narożnik w projekcie P2 Pikiel & Piltz

Sercem domu jest aneks kuchenny z salonem, który stanowi miejsce spotkań przy wspólnych posiłkach i ulubionych przez rodzinę grach planszowych. Nie brakuje tu także designerskich akcentów – półwysep kuchenny udekorowano naturalnym fornirem dębowym z lamelami, który w połączeniu z bielą górnych frontów tworzy oryginalną aranżację. Ten sam motyw pojawia się także w innych miejscach – na jednej ze ścian w sypialni oraz w przedpokoju.

Półwysep kuchenny udekorowano naturalnym fornirem dębowym z lamelami
Półwysep kuchenny z naturalnym fornirem dębowym z lamelami

Z kolei dominującym motywem kolorystycznym w całym mieszkaniu jest stonowany odcień zieleni, zdobiący część ścian, tekstylia, a nawet zabudowę meblową w łazience. Kojąca barwa wprowadza do wnętrz spokój i wyciszenie, nawiązuje do kolorów roślinności i drzew, których widok rozpościera się z salonu. Najważniejsze elementy w strefie dziennej to stół oraz sofa z szafką na sprzęt grający na specjalne życzenie głowy rodziny – miłośnika dobrej muzyki.

Bestroskie dzieciństwo

W gdańskim mieszkaniu dzieci zyskały dwie oddzielne sypialnie – tutaj również pojawiają się akcenty delikatnej zieleni. W pokoju 5-latka ścianę zdobi tapeta z wielorybem, zaprojektowana przez pracownię P2 Pikiel & Piltz. Chłopiec jest zafascynowany wodą i wszystkim, co z nią związane. Tekstylne dodatki w postaci granatowych zasłon i dywanu o geometrycznym wzorze podkreślają charakter całego pomieszczenia. Z kolei pokój 2-latki to prawdziwy raj dla małej księżniczki – delikatne, różowe chmury na jasnozielonej ścianie są niczym mięciutka wata cukrowa, a różowe akcenty urozmaicają to stylowe wnętrze.

Tapeta z chmurami w pokoju 2-letniej dziewczynki
Tapeta z chmurami w pokoju 2-letniej dziewczynki

W całym mieszkaniu nie znajdziemy telewizor – świadomi wpływu mediów rodzice kierują się filozofią wychowania dzieci bez tego typu bodźców. Zamiast tego, cała rodzina spędza czas na wspólnej zabawie i nauce codziennych czynności. Nie lada wyzwaniem było również stworzenie przestrzeni do przechowywania dziecięcych pojazdów: rowerków, hulajnogi, wózeczka dla lalek, deskorolki, czy rolek. Pomiędzy pomniejszoną sypialnią rodziców a WC powstała spora garderoba, która pomieści wszystkie akcesoria sportowe oraz rzeczy sezonowe.

Tapeta z wielorybem w projekcie pokoju 5-letniego chłopca
Tapeta z wielorybem w projekcie pokoju 5-letniego chłopca

Funkcjonalny design od P2 Pikiel& Piltz

W 80-metrowym mieszkaniu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, skrojonych specjalnie na potrzeby rodziny. Biorąc pod uwagę dużą aktywność dzieci i codzienne użytkowanie powierzchni płaskich, postawiono na winylową podłogę, która jest najbardziej wytrzymała na rynku.

Zieleń w łazience w projekcie pracowni P2 Pikiel & Piltz
Zieleń w łazience w projekcie pracowni P2 Pikiel & Piltz

W kuchni zaś, w zaobleniu części półwyspu kuchennego sprytnie ukryto szafki, do których dostęp możliwy jest z salonu. Tutaj znajduje się miejsce na przechowywanie świątecznej zastawy stołowej, drukarki i innych akcesoriów. Obłości pojawiają się nie tylko w kuchni, ale również w przedpokoju- ze względu na dużą aktywność dzieci, wyoblono szafę w przedpokoju, tworząc praktyczne siedzisko. Dzięki temu tak nieciekawy element zyskał zupełnie nowatorski wygląd, spajając cały koncept mieszkania.

 Produkty wykorzystane w projekcie:

  • Farby: Flügger
  • Podłoga: Winylove marka Gerflor
  • Płytki: Wzorcownia
  • Armatura: Kohlman
  • Meble: Fameg, Swallow’s Tail Furniture, Noti

Projekt: P2 Pikiel & Piltz | p2design.pl
Zdjęcia: Jakub Nanowski | perspektywa.net.pl

Zobacz również: 135-metrowe wnętrze dla rodziny | Oaza spokoju pod Warszawą

Drewniany stół i komplet czarnych krzeseł w projekcie P2 Pikiel & Piltz
Sprzęt muzyczny w salonie
Zielona ściana i szary narożnik w salonie w projekcie P2 Pikiel & Piltz
Drewno i fornir w kuchni w projekcie P2 Pikiel & Piltz
Drewniane fronty i czarne uchwyty w projekcie P2 Pikiel & Piltz
Półwysep kuchenny udekorowano naturalnym fornirem dębowym z lamelami w projekcie P2 Pikiel & Piltz
Biel i drewno w przedpokoju w projekcie P2 Pikiel & Piltz
Plakat Gdynia na ścianie w projekcie P2 Pikiel & Piltz
Zieleń, biel i drewno w łazience w projekcie pracowni P2 Pikiel & Piltz
80-metrowe mieszkanie w zieleni projektu P2 Pikiel & Piltz - foto Jakub Nanowski
Zieleń na ścianie w sypialni w projekcie pracowni P2 Pikiel & Piltz
Kącik do odpoczynku z fotelem i stojącą lampą
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter