80-metrowe wnętrze na warszawskim Ursusie dla aktywnej rodziny z dziećmi i psem

Jak zmieścić w jednym mieszkaniu potrzeby i marzenia czwórki domowników oraz psa? Z tym wyzwaniem zmierzyła się Patrycja Gubernat z pracowni Metr po Metrze. 80-metrowe wnętrze na warszawskim Ursusie, dedykowane aktywnej rodzinie, powstało z połączenia funkcjonalnej aranżacji z ponadczasowymi materiałami i kolorami w ciepłym wydaniu. Te stylowe, a jednocześnie niezwykle przytulne, rodzinne mieszkanie sfotografował Paweł Biedrzycki z Kąty Proste.

Spójna i przytulna aranżacja w ciepłych kolorach ziemi

Pani domu to prawdziwa pasjonatka wnętrzarskich trendów, pracująca w branży projektowej, dzięki czemu miała spore rozeznanie w popularnych stylach i rozwiązaniach i od początku potrafiła jasno określić oczekiwania odnośnie wymarzonej estetyki. Zdecydowała się postawić na ciepłą paletę naturalnych kolorów obejmującą orzech, beże, złamaną biel i akcenty w rdzawo-rudych odcieniach. Ważna była dla niej spójność, dlatego ta paleta barw została zastosowana konsekwentnie w większości pomieszczeń.

Salon połączony z kuchnią w warszawskim mieszkaniu
Salon połączony z kuchnią w warszawskim mieszkaniu

Pan domu cenił sobie przede wszystkim funkcjonalność projektu i wygodę. Marzył o mieszkaniu, które będzie dopasowane do stylu życia aktywnej rodziny i jej sposobów spędzania czasu. Mimo tego, że mieszkanie liczy aż 80 metrów, zastany układ funkcjonalny nie ułatwiał wygodnego zagospodarowania przestrzeni. Mieszkanie miało wyraźny podział na część prywatną z trzema sypialniami, garderobą, łazienką i WC oraz otwartą część dzienną. Aby zmieścić w niej wszystkie niezbędne funkcje, konieczna okazała się ingerencja w ściany działowe.

80-metrowe wnętrze na warszawskim Ursusie z funkcjonalną strefą dzienną

Układ strefy dziennej udało się poprawić dzięki częściowemu wyburzeniu ściany pomiędzy przedpokojem a kuchnią oraz nieznacznemu powiększeniu salonu kosztem pokoju dziecka. Architektka – Patrycja Gubernat – zaproponowała połączenie trzech kluczowych funkcji: kuchennej, multimedialnej oraz wejściowej w jednym meblu. W ten sposób powstał niezwykle ciekawy kubik z zabudowy stolarskiej. Trzy moduły zostały utrzymane w jednolitej kolorystyce, co sprawiło, że ich funkcje płynnie się przenikają, a całość jest spójna.

Kuchnia z wyspą w warszawskim mieszkaniu
Kuchnia z wyspą w projekcie Metr po metrze

Takie rozwiązanie pozwoliło zaoszczędzić sporo przestrzeni, dzięki czemu we wnętrzu zmieścił się także duży, wygodny narożnik oraz jadalniany stół dla całej rodziny. Strefę dzienną z dwóch stron otacza ściana z okien, która pozostaje otwarta na taras skąpany w południowo-zachodnim słońcu. Przemyślana organizacja tej przestrzeni sprawiła, że domownicy mogą cieszyć się widokiem zza okna oraz dużą ilością naturalnego światła, a przy tym całość pozostaje przestronna, jasna i niezwykle lekka.

Przestronne i ciepłe wnętrza nasycone fakturami

Na przyjemność przebywania w tych wnętrzach wpłynęła także spójna paleta barw i materiałów. Orzechowe drewno, miedziane wykończenie, tekstylia, faktury i detale sprawiają, że wnętrza stają się wielowymiarowe i interesujące. Konsekwentnie stosowana wyrazista kolorystyka w każdym pomieszczeniu nabiera indywidualnego rysu za sprawą zróżnicowanych proporcji i dodatków. Najsilniej wyróżniają się trzy sypialnie. W pokoju rodziców pierwsze skrzypce gra duże, wysokie łóżko z głębokim bordowym odcieniu, wspaniale wyeksponowane na tle ryflowanej ściany.

Sypialnia z miejscem do pracy i dużym łóżkiem
Sypialnia z miejscem do pracy

W sypialniach dziecięcych także pojawiają się dodatkowe akcenty kolorystyczne. W jednej jest to musztardowy żółty połączony z naturalną zielenią oraz brązem, a w drugiej błękity i szarości. Wzrok przyciągają też spersonalizowane tapety – z terenowym samochodem w otoczeniu leśnej fauny i flory oraz sprzętem dla graczy. Zręczny balans pomiędzy spójnym charakterem całego mieszkania a indywidualizacją poszczególnych stref sprawił, że 80-metrowe wnętrze na warszawskim Ursusie idealnie wpisał się w potrzeby i marzenia wszystkich domowników.


Projekt: Patrycja Gubernat – Metr po Metrze | metrpometrze.pl
Zdjęcia: Paweł Biedrzycki – Kąty Proste | katyproste.pl

Zobacz również: 2-pokojowe mieszkanie nad morzem – idealne miejsce na weekendowe wypady | 65-metrowe mieszkanie na warszawskim Żoliborzu nawiązujące do estetyki loftu

Salon połączony z kuchnią w warszawskim mieszkaniu
Charakterystyczna sofa w warszawskim mieszkaniu
80-metrowe wnętrze na warszawskim Ursusie dla aktywnej rodziny z dziećmi i psem - projekt Metr po Metrze
Sofa w salonie warszawskiego mieszkania
Łazienka z wanną w projekcie pracowni Metr po Metrze
Sypialnia z dużym łóżkiem w 80-metrowym mieszkaniu
80-metrowe wnętrze na warszawskim Ursusie dla aktywnej rodziny z dziećmi i psem - projekt Metr po Metrze
Pokój dziecięcy z tapetą z samochodem terenowym
Przestronny pokój dziecięcy z tapetą z samochodem terenowym
Błękitny pokój dziecięcy
Biurko w biało-błękitnym pokoju dziecięcym
Zabudowa meblowa w przedpokoju
Przedpokój w 80-metrowym mieszkaniu w warszawie
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter