80-metrowe wnętrze w gdyńskiej kamienicy – przestrzeń z motywem Art déco

Gdyńska kamienica z motywem Art déco to jedna z realizacji pracowni MASZ Design. Magdalena Szwedowska wspólnie z Martą Dzienisz stworzyły inspirowaną modernizmem aranżację 80-metrowego mieszkania w jednej z kamienic w Gdyni. Klasyczne wnętrza utrzymane w stonowanej palecie naturalnych barw zostały nasycone poprzez wyjątkowe materiały i faktury. Nie bez znaczenia okazały się także detale, takie jak wykończenie, czy wysublimowane dodatki. Dzięki wykonanym na zamówienie elementom i pieczołowicie dobieranym surowcom gdyńskie mieszkanie nabrało wyrazistego, indywidualnego charakteru, który na fotografiach uchwycił Adam Burdyło.

Gdyńska kamienica z motywem Art déco – miejsce otwarte na gości

Mieszkanie w gdyńskiej kamienicy to okum inwestorów, którzy podjęli odważną decyzję o wyprowadzce 500 km od dotychczasowego domu. Ze względu na to, że właściciele są bardzo ciepłymi i gościnnymi osobami, zależało im na tym, aby w nowym mieszkaniu mogli łatwo i wygodnie ugościć rodzinę i znajomych. Dlatego na 80 metrach kwadratowych zmieściły się nie tylko mikro strefa wejściowa z pojemną przestrzenią do przechowywania, strefa dzienna połączona z jadalnią, kuchnia, garderoba, sypialnia oraz łazienka, ale także dodatkowa przestrzeń do spania dla gości.

Kamienny blat z Patagonii na kuchennej wyspie wykonanej z ryflowanego drewna
Kamienny blat z Patagonii na kuchennej wyspie wykonanej z ryflowanego drewna

Projektantki wydzieliły obok kuchni dodatkowy pokoik, w którym mieści się także szafa pełniąca funkcję gospodarczą. Z kolei przy sypialni zostało utworzone niewielkie biuro, w którym znalazła się też rozkładana sofa. To pozwoliło zapewnić wygodną przestrzeń do spania dla kilku odwiedzających. Aby nie przytłoczyć wnętrza działowymi ściankami, architektki zaproponowały, aby te dodatkowe pokoje zostały wydzielone drzwiami w stalowo-szklanej zabudowie. Dzięki temu przestrzeń jest zorganizowania, ale nie ściśle zamknięta i ograniczona, a przez duże przeszklenia swobodnie przepływa światło.

Przestronne wnętrza nasycone szlachetnymi materiałami

W przestronnych wnętrzach królują stonowane, naturalne odcienie, takie jak biel, szarości, barwa drewna i czerń. Całe mieszkanie zostało nasycone różnymi fakturami i formami. Forniry, drewniana podłoga, wzorzysta tapeta w salonie, tkaniny i obicia, oraz wykończenie w stali i miedzi sprawiają, że całość nabiera naprawdę szlachetnego charakteru. Do wyjątkowych elementów bez wątpienia należy też kamienny blat z Patagonii na kuchennej wyspie wykonanej z ryflowanego drewna. W gdyńskiej kamienicy z motywem Art déco odporne na przemijające trendy piękno naturalnych surowców spotkało się z wyjątkowymi formami mebli i wyposażenia.

Przestronny salon z drewnianym stołem i sofą w intensywnym kolorze
Przestronny salon w 80-metrowym gdyńskim mieszkaniu

Piękne meble takie jak drewniane biurko z niesztampowym krzesłem, tapicerowana sofa w intensywnym kolorze, jadalniany stół z lekkimi, ciekawymi krzesłami, czy wezgłowie łóżka sprawiają, że każde pomieszczenie nabiera unikalnego klimatu. Zabudowa kuchenna oraz ukryte pod parapetem szafki czy regał na książki pokrywający jedną ze ścian to rozwiązania nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale także zachwycające swoją formą. Wiele z wykorzystanych w mieszkaniu elementów zostało wykonanych na zamówienie, co pozwoliło nadać wnętrzom naprawdę indywidualny charakter.

Detal – klucz do unikalnej aranżacji

W aranżacji gdyńskiego mieszkania szalenie istotne były także detale. Gorseciki od Ceramika Paradyż wykorzystane w strefie wejściowej i łazience, armatura od Gessi oraz przepiękny miedziany zlew, który króluje w ciemnej kuchennej zabudowie z miedzianym wykończeniem to elementy, dzięki którymi wnętrza zostały w niebanalny sposób dopełnione. Stylizowany osprzęt elektryczny od FONTINI, czarne, dekoracyjne grzejniki i lampy w wyrazistych, geometrycznych kształtach sprawiły, że gdyński apartament z motywem Art déco jest spójny i konsekwentny.

Miejsce do pracy - biurko z siatkowym krzesłem w złotym kolorze
Wydzielone miejsce do pracy

Porozumienie architektek z pracowni MASZ Design – Magdaleny Szwedowskiej i Marty Dzienisz – z inwestorami, a także wzajemne zaufanie zaowocowały niebanalną, wyrazistą i spójną aranżacją. Inspiracje modernizmem i Art déco w nowoczesnej, funkcjonalnej odsłonie pozwoliły stworzyć wygodne i pełne klasy wnętrza, w których królują szlachetne materiały, piękne formy mebli i unikalne detale. Dzięki tej niezwykle bogatej mieszance gdyńskie mieszkanie pozostanie ponadczasowo piękne.

Czarna kuchnia i zlew w miedzianym kolorze
Czarna kuchnia i zlew w miedzianym kolorze

Wybrane produkty wykorzystane w projekcie:

Farby/tapety: Arte, Benjamin Moore
Podłoga: Deska Design
Płytki: Ceramika Paradyż
Armatura: Gessi
Meble: SSF Meble, Poliform, Saga, 9design, Fontini, Vibia, Mesmetric, Wzorcownia


Projekt: MASZ Design | maszdesign.pl
Zdjęcia: Adam Burdyło

Zobacz również: Dwupoziomowy rodzinny apartament wakacyjny w Świnoujściu | 100-metrowe mieszkanie na Żoliborzu dla młodej singielki

Stylizowany osprzęt elektryczny od FONTINI
Czarna zabudowa kuchenna w projekcie MASZ Design
80-metrowe wnętrze w gdyńskiej kamienicy
Kamienny blat z Patagonii na kuchennej wyspie wykonanej z ryflowanego drewna w projekcie MASZ Design
Drewniany stół z kompletem krzeseł w 80-metrowym mieszkaniu projektu MASZ Design
80-metrowe wnętrze w gdyńskiej kamienicy
Tapicerowana sofa w intensywnym kolorze w salonie
Szafa w strefie wejściowej
Sypialnia z dużym łóżkiem
Sypialnia połączona z miejscem do pracy
Przestronny salon ze stylową tapetą
Czarna zabudowa w kuchni
Czarna kuchnia i zlew w miedzianym kolorze
80-metrowe wnętrze w gdyńskiej kamienicy
Łazienka w czerni
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter