83-metrowe mieszkanie w Górach Izerskich – weekendowy azyl

Przed Tobą ciekawy weekendowy apartament położony na parterze nowego budynku małego kompleksu wypoczynkowego w Górach Izerskich! Zajrzyj do wnętrz zaprojektowanych przez Markéta Bromová architekti.

Weekendowy apartament w Górach Izerskich

Apartament znajduje się w nowym budynku w Górach Izerskich. Mieszkanie zlokalizowane jest na parterze domu, więc jest fizycznie i wizualnie połączone z otaczającym krajobrazem. Do mieszkania wchodzi się z drugiego piętra przez niewielki korytarz, który łączy się z podwójną klatką schodową. Ta droga przez korytarz i zejście schodami na niższe piętro bezpośrednio do wnętrza mieszkania może być postrzegana jako rodzaj „filtra”.

Fronty meblowe w kuchni w kolorze ciemnego drewna
Kuchnia w 83-mieszkaniu w Górach Izerskich

W długim korytarzu znajdziemy drzwi, które prowadzą do sypialni, łazienki i osobnego WC. Korytarz dzieli również apartament na dwie części funkcjonalne – zaplecze techniczne (łazienki, WC, sauna, kuchnia) oraz część dzienną (sypialnie i salon).

Dopełniające się materiały

Z korytarza dostaniemy się również do głównej części mieszkania, której głównym punktem jest kominek. Znajdziemy tutaj również wygodne siedzisko w kształcie litery U, które zostało wstawione między wymieniony wcześniej kominek a ściany. Naprzeciwko niego znajduje się stół jadalniany i ława, która jest przedłużeniem części kuchennej.

Sofa w kształcie litery U
Centralnym punktem mieszkania jest kominek

Główna koncepcja projektu polegała na zestawieniu przeciwstawnych, lecz uzupełniających się założeń. Na podłodze w całym mieszkaniu znajduje się ponadczasowa i bardzo trwała wylewka betonowa, która była koniecznością biorąc pod uwagę liczną rodzinę. Drugie założenie nawiązuje do historycznego charakteru wnętrz chałup i domów wiejskich. Rozwiązania materiałowe i wykonanie sufitów w przestrzeni głównej, kuchni, szaf wnękowych i kominka odwołują się do tradycyjnych rozwiązań, ale zachowują współczesne wymagania dotyczące estetyki czy konserwacji.

Czarne krzesła i drewniany stół w jadalni
Wykorzystane materiały nawiązują do tradycyjnych rozwiązań

Projekt: Markéta Bromová architekti | marketabromova.cz
Zdjęcia: Veronika Raffajová

Zobacz również: 95-metrowe mieszkanie w Warszawie dla pary z dwoma kotami | 42-metrowe mieszkanie w kamienicy na Saskiej Kępie

Zielone płytki ceramiczne w salonie
Drewniany stół i komplet krzeseł w ciemnym kolorze
Jasna kuchnia połączona z salonem
83-metrowe mieszkanie w Górach Izerskich
Duże łóżko w sypialni
Duże łóżko w sypialni i szafa w kolorze ciemnego drewna
Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym
Szara sofa i czarne łóżko piętrowe
Czarne łóżko piętrowe
Ciemne drewno wykorzystane w projekcie 83-metrowego mieszkania w Górach Izerskich
Zabudowa w kolorze ciemnego drewna w łazience
Białe płytki ceramiczne i zabudowa w kolorze ciemnego drewna w łazience
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter