83-metrowy apartament w Amsterdamie w odcieniach zgaszonego różu i zieleni

Zgaszona zieleń zestawiona z różem, łuki i półkola, podwieszane sufity oraz mnogość materiałów i faktur sprawiają, że obok realizacji autorstwa Projekt NiRo nie sposób przejść obojętnie. Apartament w Amsterdamie, dedykowany młodej, nowoczesnej i barwnej kobiecie, w zaskakujący sposób łączy w sobie współczesny design z nutą inspiracji stylem retro. Architektka Nina Rosińska sprawiła, że 83-metrowe mieszkanie nabrało nietuzinkowego charakteru, a wszystko to za sprawą niebanalnych połączeń i odważnych rozwiązań.

Niebanalne połączenie zieleni i różu – wyjątkowa aranżacja 83-metrowego apartamentu

Wnętrze apartamentu zostało zaprojektowane dla młodej, nowoczesnej i odważnej kobiety, która mieszka i pracuje w Amsterdamie, kocha oryginalny styl, kolory i niebanalne rozwiązania. Głównym założeniem w pracy nad projektem było stworzenie wyjątkowej przestrzeni, która wyrazi temperament, styl i upodobania właścicielki. Odwaga i otwartość inwestorki sprawiły, że finalna realizacja naprawdę wymyka się sztywnym ramom stylów i przyciąga uwagę.

Zieleń i róż we wnętrzu 83-metrowego apartamentu
Przestronny salon połączony z kuchnią w projekcie pracowni Projekt NiRo

W projekcie zostały wykorzystane nietypowe odcienie – zgaszony róż i zieleń – przeplatane jasną, neutralną bazą. Barwy kontrastują ze sobą, tworząc zaskakujące połączenie. Ta intensywna kolorystyka pojawia się we wszystkich pomieszczeniach, co sprawia, że powstaje spójna i całościowa aranżacja. Charakter poszczególnych pokoi różnicują proporcje barw, wzory, faktury i rodzaj dodatków, dzięki czemu projekt staje się nasycony, bogaty i odważny.

Funkcjonalne strefy w otwartych przestrzeniach

Kolor nie tylko nasyca przestrzeń i nadaje jej estetycznego charakteru, ale także ją organizuje. Rozmieszczenie barw – na ścianach, podwieszanych sufitach i w formie wyposażenia – jest ściśle powiązane z podziałem na funkcjonalne strefy. Rozwiązanie to zostało wykorzystane w gabinecie z miejscem do pracy, holu oraz otwartej części dziennej, w której to staje się najbardziej wyraziste. W strefie wypoczynkowej, wyposażonej w ekran z rzutnikiem zamiast telewizora, zgaszona zieleń pozwala na relaks i ukojenie. Wygodna sofa w nietypowym odcieniu tworzy przestrzeń, w której naprawdę można swobodnie odetchnąć.

Zielone fronty szafek w kuchni w projekcie Projekt NiRo
Kuchnia z zielonymi frontami

Kontrastujący róż w części jadalnianej wprowadza nutę niewymuszonej elegancji, która nie musi być sterylna, sztywna, ani nudna. Za sprawą marmurowych wykończeń w pięknym, różowym odcieniu oraz wiszących lamp i dekoracji w tym samym kolorze, udaje się uzyskać spójną i stylową całość. Kuchnia z zieloną zabudową pozostaje mniej wyeksponowana za sprawą jasnego, prostego sufitu. W sypialni z motywem kwiatowym oraz łazience kolory przenikają się, tworząc tym samym delikatne i przytulne aranżacje gwarantujące intymny klimat oraz wyciszenie.

Inspiracje stylem retro w nowoczesnej odsłonie

Do wyrazistych elementów w projekcie bez wątpienia należą też te zaczerpnięte z powracającego w ostatnich latach stylu retro. Łuki, półkola, geometryzujące formy mebli i dodatków, lastryko, czy plecionka wiedeńska nawiązują do stylu rodem z ubiegłego wieku. W projekcie oprócz designerskich perełek zostały wykorzystane także popularne meble z IKEI, co pozwoliło zrównoważyć budżet realizacji i stworzyć kolejny odważny kontrast.

Róż, szarość i lastryko w łazience z prysznicem

Niebanalne połączenia oraz mnogość struktur, materiałów, estetyk i faktur sprawiają, że Apartament w Amsterdamie to projekt, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Niezwykle bogatą całość systematyzuje wyrazisty koncept kolorystyczny zastosowany konsekwentnie w całym mieszkaniu. Wnętrze ma naprawdę oryginalny charakter – wyrażający osobowość właścicielki – a przy tym zachowuje funkcjonalność i domową, przytulną atmosferę.


Projekt: Projekt NiRo | projektniro.pl

Zobacz również: 60-metrowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty | 80-metrowe wnętrze w Warszawie dla miłośniczki ponadczasowej elegancji

Róż na ścianach i suficie w części jadalnianej
Zieleń i róż w przestronnym salonie
Zieleń w przestronnym salonie połączonym z kuchnią
83-metrowy apartament w Amsterdamie w odcieniach zgaszonego różu i zieleni - Projekt NiRo - Nina Rosińska
Przestronny salon z elementami boho projektu Niny Rosińskiej
Róż i zieleń we wnętrzu 83-metrowego apartamentu w Amsterdamie
Róż i zieleń we wnętrzu amsterdamskiego apartamentu
Tapeta z motywem kwiatowym w sypialni
Wnętrze z elementami boho - projekt NiRo
Zielona zabudowa w sypialni w projekcie Niny Rosińskiej
Odcienie różu we wnętrzu amsterdamskiego apartamentu
Amsterdamski apartament w odcieniach różu
83-metrowy apartament w Amsterdamie w odcieniach zgaszonego różu i zieleni - Projekt NiRo - Nina Rosińska
Toaleta z elementami szarości, zieleni, różu i lastryko
Róż i zieleń we wnętrzu toalety
Szarość i lastryko we wnętrzu łazienki z wanną
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter