85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu w zabytkowym budynku

Wyjątkowe mieszkanie i efekt, obok którego nie da się przejść obojętnie – to zdanie doskonale podsumowuje ideę aranżacji dużego lokalu mieszkalnego w zabytkowym, gruntownie odrestaurowanym budynku we Wrocławiu. Zapraszamy do wnętrza zaprojektowanego przez architektów z pracowni KODO.

Klimatyczne mieszkanie we Wrocławiu

Podstawą tej nieszablonowej aranżacji jest niepowtarzalny klimat mieszkania – jego układ, historyczne w formie okna oraz wysokie sufity, które podkreślono podwieszanymi panelami w postaci łuków, korespondujących z owalnymi wykuszami okiennymi. Elementami, które nadają tej przestrzeni designerski szlif, są zastosowane na ścianach faktury i materiały, podkreślające niezwykłą głębię i klimat nowoczesnej elegancji. Unikatowe wykończenie cegły, oryginalne strukturalne tynki wapienne, okładzina z płyt meblowych oraz nietypowe powierzchnie odbijające światło to życzenia klienta, do którego dołączono ceglastą barwę, wymownie przełamującą stonowaną kolorystykę bieli, beżów i brązów.

Przestronny salon z zabytkowym okenm
Przestronny salon z wysokim sufitem

Samo mieszkanie, jego układ i okna stały się bazą do dalszych aranżacji. Wysokie sufity (ponad 3,70 m) zostały podkreślone przez podwieszane panele w kształcie łuków – jako nawiązanie do kształtów otworów okiennych. Dodano wiele warstw faktur i materiałów, co pozwoliło na stworzenie niesamowitej głębi – wykorzystane zostały do tego lustra na całej wysokości ściany, płyta meblowa nie tylko jako mebel, ale też jako okładzina ścienna, nietypowe wykończenie cegły. Stan oryginalnej cegły nie pozwalał na pozostawienie jej w takim kształcie. Zastosowano zaprawę wapienną, która nadała ścianom w salonie i sypialni bardzo naturalny, intrygujący wygląd. Dużo powierzchni odbijających światło, stąd zastosowanie połyskujących płytek czy błyszczącego lakieru na parkiecie. Przełamaniem kolorystyki stał się czerwono-ceglany kolor, który pojawia się na drzwiach, ścianach, meblach i dodatkach w mieszkaniu.

Przestronne wnętrze

Na mieszkanie o powierzchni niemal 90 metrów składa się korytarz, przestronna strefa dzienna, sypialnia i łazienka. Przestrzeń dzienna, która powstała z połączenia salonu, kuchni i jadalni to ciekawy przykład funkcjonalności połączonej z designem. Przepiękny, wypełniony stonowanymi brązami i szarościami salon wyposażono w stylowe meble o nieoczywistej formie, uzupełniając je strukturą tkanin, dywanów i wyrazistą barwą dodatków. Kuchnia to opowieść pisana drewnem. Stylowe fronty zabudowy tworzą matowe powierzchnie spójnie połączone z czernią wyposażenia.

Kuchnia połączona z salonem w 85-metrowym mieszkaniu we Wrocławiu
Salon połączony z ciemnobrązową kuchnią

Pomiędzy tymi sferami umieszczono jadalnię. Powstało klimatyczne miejsce spotkań, ze sprzętami, które kolorystyką i formą spajają użytkowość tej niezwykłej przestrzeni. Kontynuacją jest sypialnia. Przestronna i jasna, stonowana w kolorystyce brązów i beżów, złamanych jedynie ceglastą barwą drzwi wejściowych. Większa odwaga cechuje łazienkę, w której akcenty kolorystyczne przybierają na sile, rozlewając się na sufit i zabudowę meblową.

Unikatowe dodatki

Niezwykłe piękno tej przestrzeni to również zasługa unikatowych dodatków. Na pierwszym planie mamy sprzęty i dekoracje marki Zieta Studio. Designerskie, połyskliwe formy, rzeźbiarskie lustra i nieoczywiste meble wykonane z polerowanej stali w niedosłowny sposób odbijają otoczenie, kreując niemal odmienną rzeczywistość. Uzupełnia je nieszablonowe oświetlenie – dyskretne i proste oprawy przełamuje zadziwiająca konstrukcja świetlna, rzeźbiąca otaczającą przestrzeń. Konsekwencja zaskoczeń to motto tej przestrzeni, subtelnej i stonowanej, a jednak niezwykłej w szczegółach i w kreowanym przez nie klimacie.

Przestronna sypialnia w 85-metrowym mieszkaniu we Wrocławiu z lustrem Zięty na ścianie
Lustro Rondo na ścianie nad łóżkiem w sypialni

Projekt: Projekty Wnętrz KODO | kodo.pl

Zobacz również: 83-metrowe mieszkanie w Górach Izerskich – weekendowy azyl | 68-metrowe mieszkanie w Krakowie dla miłośniczki drewna

Jasna łazienka z kolorowym detalem
85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu w zabytkowym budynku - projekt Projekty Wnętrz KODO
Brązowy salon z jasnoszarą sofą
Ciemnobrązowa kuchnia z wyspą
Ciemna kuchnia z brązową wyspą
85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu w zabytkowym budynku - projekt Projekty Wnętrz KODO
Ciemnobrązowa kuchnia z wyspą we wrocławskim mieszkaniu
Funkcjonalna kuchnia połączona z salonem w 85-metrowym mieszkaniu we Wrocławiu
Ciemnobrązowa kuchnia w 85-metrowym mieszkaniu we Wrocławiu
Jasna jadalnia w 85-metrowym mieszkaniu we Wrocławiu
Lustro Rondo Oskara Zięty na ścianie nad łóżkiem w sypialni
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter