90-metrowe mieszkanie w Krakowie – wnętrze dla powiększającej się rodziny

Kojące zmysły wnętrze, którego autorką są projektanci z Grupy NONO, zachwyca lekkością i naturalnością. 90-metrowe mieszkanie w stylu japandi utrzymane jest w minimalistycznym duchu, a wyrazu nadają mu przepiękne zestawienia naturalnych kolorów i materiałów. Funkcjonalna aranżacja powstała z myślą o powiększającej się rodzinie z dziećmi, dlatego mieszkanie musiało stać się przyjazne zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych domowników. Krakowskie mieszkanie przy ul. Koszalińskiej sfotografowało ONI Studio.

90-metrowe mieszkanie utrzymane w minimalistycznym stylu

Sporych rozmiarów mieszkanie znajduje się na najwyższej kondygnacji budynku przy ul. Koszalińskiej w Krakowie. Czynniki, takie jak duża powierzchnia i wpadające z trzech stron światło dzienne sprawiły, że lokal dawał rozległe możliwości aranżacyjne. Ostatecznie, po analizie potrzeb rodziny, został wybrany układ funkcjonalny składający się ze strefy dziennej – czyli salonu z aneksem kuchennym – sypialni, biura, pokoju dziecięcego, łazienki wannowej, toalety oraz ciągu komunikacyjnego.

Przestronna kuchnia z zabudową w białym kolorze
Przestronna kuchnia z białą zabudową

W projekcie została także uwzględniona przestrzeń do przechowywania. Przemyślane i dobrze zorganizowane zabudowy pozwalają utrzymać w mieszkaniu porządek, ukryć sezonowe ubrania, sprzęty domowe, czy rzadko używane przedmioty, aby wnętrze pozostało lekkie, przejrzyste i minimalistyczne. Pojemna zabudowa kuchenna i biurowa oraz wpisane w skosy zabudowy w sypialni rodziców i dzieci okazały się świetnym sposobem na funkcjonalne wykorzystanie trudno ustawnych przestrzeni.

90-metrowe mieszkanie w stylu japandi

Inwestorzy mieli jasno sprecyzowane oczekiwania odnośnie estetyki wnętrza. Zależało im na jasnych, przestronnych pokojach, wypełnionych bielą, barwami ziemi i szlachetnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień, naturalne tkaniny i szkło. Architekci z Grupy NONO zaproponowali aranżację inspirowaną stylem japandi, który czerpie z idei minimalizmu, skandynawskiego klimatu jasnych, stonowanych przestrzeni oraz japońskiego zamiłowania do światła, natury i harmonii.

Minimalistyczna sypialnia z dużym łóżkiem i ścianą w kolorze oliwkowym
Oliwkowa ściana w sypialni

Podstawą aranżacji, która spaja wszystkie pomieszczenia, jest ponadczasowe połączenie bieli z drewnem, uzupełniane dodatkami, które nadają pokojom charakteru. W strefie wejściowej są to funkcjonalne płytki lastryko na posadzce, w części dziennej odcienie zieleni i terakoty przełamane czarnymi akcentami w formie opraw oświetleniowych, a w łazience zieleń i kamień. Sypialnię wyróżnia delikatna oliwka na jednej ścianie i organiczna grafika. Natomiast biuro – abstrakcjonizujący pejzaż na jednej ze ścian, a pokój dziecięcy – rozciągnięty na ścianę i sufit motyw księżyca.

Dziecięcy pokój zaprojektowany w duchu Montessori

Ze względu na to, że mieszkanie powstało z myślą o parze z dzieckiem i planem na powiększenie rodziny, pokój dziecięcy stał się bardzo ważnym elementem projektu. Jest to jedno z największych pomieszczeń w mieszkaniu – ma ponad 20 mkw. Zaprojektowany został w duchu metody Montessori, która pomaga w całościowym rozwoju dziecka m.in. poprzez stworzenie dobrze zorganizowanej i wspierającej różnorodne doświadczenia przestrzeni. Pokój został podzielony na kącik aktywności z drabinką, ścianką wspinaczkową i huśtawką, strefę relaksu z wygodnym łóżkiem ze zjeżdżalnią, miejsce do nauki oraz strefę przechowywania.

Dziecięcy pokój zaprojektowany w duchu Montessori
Dziecięcy pokój zaprojektowany został w duchu Montessori

Do metody Montesorii nawiązuje także zamontowanie w łazience dwóch umywalek na różnych wysokościach, dedykowanych rodzicom i młodszym domownikom. Dzięki tym rozwiązaniom 90-metrowe mieszkanie w stylu japandi, które zrealizowała Grupa NONO, stało się miejscem przyjaznym całej rodzinie. W funkcjonalnej aranżacji wypełnionej światłem, naturalnymi materiałami i kojącymi barwami, domownicy znajdą spokój, ukojenie i będą mogli z radością spędzać wspólnie czas.


Projekt: Grupa NONO | grupanono.pl
Zdjęcia: ONI Studio | oni.com.pl

Zobacz również: 80-metrowe mieszkanie w gdańskim Wrzeszczu | 62-metrowa smart przestrzeń do pracy i odpoczynku

Strefa wejściowa w bieli we wnętrzu 90-metrowego mieszkania w Krakowie
Salon ze skosami w projekcie 90-metrowego mieszkania
Minimalistyczna sypialnia w projekcie 90-metrowego mieszkania w Krakowie
Miejsce do pracy w 90-metrowym mieszkaniu w Krakowie
90-metrowe mieszkanie w Krakowie
Dziecięcy pokój zaprojektowany w duchu Montessori
Dziecięcy pokój zaprojektowany w duchu Montessori
Dziecięcy pokój zaprojektowany w duchu Montessori
Białe płytki ceramiczne i drewniana szafka pod umywalką
Białe płytki ceramiczne w łazience z wanną
Ściana w kolorze oliwkowym w projekcie praocowni Grupa NONO
Łazienka z wanną w z płytkami w białym kolorze
Łazienka z umywalkami na różnych wysokościach
Minimalistyczna łazienka w bieli z elementami drewna
Kuchnia z elementem lastryko w projekcie pracowni Grupa NONO
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter