90-metrowe mieszkanie z antresolą na ul. Targowej w Warszawie

Funkcjonalne, stylowe i wyraziste – takie właśnie jest 90-metrowe mieszkanie z antresolą, które zaprojektowała Hanna Stylińska z HAST Design. Lokal przy ul. Targowej w Warszawie powstał z myślą o nowoczesnym mężczyźnie i miał jak najpełniej odpowiadać na jego potrzeby. Oprócz wydajnego, ergonomicznego i wygodnego zagospodarowania przestrzeni, istotna była także estetyka wnętrza. Unikalny charakter udało się uzyskać dzięki kompozycji surowych materiałów, wyjątkowych ciemnych odcieni i wyrazistych faktur. Piękno tych połączeń wydobywa dodatkowo światło wpadające z trzech stron otwartego wnętrza, co doskonale uchwycił na swoich fotografiach Mikołaj Dąbrowski.

90-metrowe mieszkanie z antresolą – projekt wnętrza dla singla

Projektantka zastała mieszkanie przy ul. Targowej w Warszawie w stanie deweloperskim, co dawało duże możliwości dostosowania wnętrza do potrzeb inwestora. Właściciel mieszkania – singiel pracujący w branży wyrobów metalurgicznych – marzył w otwartej i dobrze zorganizowanej przestrzeni z antresolą. Finalnie w 90-metrowym mieszkaniu znalazł się hall, łazienka z prysznicem oraz otwarta przestrzeń dzienna obejmująca kuchnię z salonem i jadalnią, a na antresoli powstał gabinet, sypialnia z garderobą i druga łazienka z wanną.

Salon połączony z czarną kuchnią w projekcie pracowni HAST Design
Salon połączony z czarną kuchnią

Oprócz tego, że projekt miał odpowiadać na potrzeby nowoczesnego mężczyzny pod kątem funkcjonalności i organizacji przestrzeni, ważne były także założenia estetyczne. Inwestor jasno określił, że chce, aby w projekcie znalazły się szlachetne ciemniejsze barwy, takie jak czerń i grafit. Dzięki dużemu metrażowi i otwartej przestrzeni, wprowadzenie ciemnych kolorów nie tylko pod postacią drobnych akcentów, stało się możliwe i przyniosło bardzo ciekawy efekt.

Naturalne materiały, faktury i barwy

Realizacji mieszkania na ul. Targowej nie brakuje wyrazistego charakteru. Udało się go wprowadzić zarówno za sprawą niestandardowych, ciemnych barw, jak i dzięki naturalnym materiałom i niebanalnym teksturom. Surowe drewno, beton, metal, szkło i skóra wykorzystane w aranżacji, nadały całości ponadczasowej klasy. Piękno i szlachetność wyważonych kompozycji naturalnych materiałów z pewnością pozostaną odporne na sezonowe, przemijające trendy.

Przestronny salon ze schodami prowadzącymi na antresolę
Przestronny salon ze schodami prowadzącymi na antresolę

Jednym z głównych założeń związanych z wykorzystaniem takich materiałów było także wydobycie piękna samej bryły mieszkania. Udało się uwydatnić antresolę, która stanowiła marzenie inwestora, a także wykorzystać potencjał gry naturalnego światła z fakturami. Światło dzienne wpadające z trzech stron stanowi niewątpliwy atut warszawskiego lokalu przy ul. Targowej. W najważniejszych punktach, takich jak jadalniany stół, kuchnia, czy gabinet, znalazły się też niezwykle stylowe lampy w niebanalnych, geometrycznych kształtach.

Funkcjonalne rozwiązania w przestrzeni dedykowanej nowoczesnemu mężczyźnie

90-metrowe mieszkanie z antresolą pełne jest funkcjonalnych i przemyślanych rozwiązań, które sprawiają, że lokal w pełni odpowiada na potrzeby właściciela. Jednym z nich jest okap blatowy zastosowany w kuchni, dzięki któremu nad płytą mogła zawisnąć piękna lampa. Ciekawa jest także ukryta za schodami szafa, zapewniająca dużo przestrzeni do przechowywania. Zastosowanie wykończenia z mikrocementu sprawiło, że wygląda ona jak zwykła ścian i pozostaje dyskretna.

Antresola z brązową sofą we wnętrzu 90-metrowego mieszkania w Warszawie
Na antresoli powstał gabinet, sypialnia z garderobą i druga łazienka

Ponadto całe mieszkanie działa w ramach systemu smart home, który pozwala sterować m.in. żaluzjami, czy oświetleniem z poziomu telefonu. W oknach łazienek zostały wykorzystane także inteligentne folie, które pod wpływem zasilania elektrycznego zaczynają matowieć i ograniczają widoczność z zewnątrz. Realizacja od HAST Design, którą sfotografował Mikołaj Dąbrowski, zaskakuje zarówno funkcjonalnością dostosowaną w pełni do potrzeb i stylu życia właściciela, jak i ponadczasowym designem. Za sprawą naturalnych materiałów, niebanalnych kolorów oraz wykorzystania potencjału gry z dziennym światłem, mieszkanie stało się wyraziste i nie sposób przejść obok niego obojętnie.


Projekt: HAST Design | hastdesign.pl
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski | mikolajdabrowski.com

Zobacz również: 120-metrowe mieszkanie w stylu minimalistycznym dla rodziny z dzieckiem | 90-metrowe mieszkanie w Krakowie – wnętrze dla powiększającej się rodziny

90-metrowe mieszkanie z antresolą na ul. Targowej w Warszawie
Czarna zabudowa meblowa w sypialni 90-metrowego mieszkania
Schody na antresolę we wnętrzu 90-metrowego warszawskiego mieszkania
Schody w salonie prowadzące na antresolę w Warszawskim mieszkaniu
Drewniany stół we wnętrzu 90-metrowego mieszkania w Warszawie
Czarna kuchnia z białym sufitem we wnętrzu 90-metrowego mieszkania w Warszawie
Kuchnia czerni we wnętrzu 90-metrowego mieszkania w Warszawie
Czarno-biała łazienka z elementami drewna we wnętrzu warszawskiego mieszkania
Biało-czarna łazienka z białym grzejnikiem w projekcie HAST Design
Jasna łazienka z lustrem w czarnej ramie w projekcie pracowni HAST Design
Jasna łazienka w projekcie pracowni HAST Design

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter