90-metrowy dwupoziomowy apartament w Tarnowie

Jaką formę może przybierać współczesna elegancja? Na to pytanie odpowiada projekt pracowni D+S Atelier Architekci, czyli nowoczesny apartament w Tarnowie. 90-metrowa otwarta przestrzeń dwupoziomowego apartamentu została zaaranżowana w wyważony sposób, a charakteru całości nadały wyjątkowe materiały i związane z nimi bogactwo faktur. Możemy je podziwiać na zdjęciach, których autorem jest Patryk Polewany. Światło – zarówno to naturalne, które wpada przez okna o dużej powierzchni, jak i sztuczne, wprowadzone przez architektów – ożywia i dynamizuje przestrzenie, dzięki czemu projekt, którego autorami są Joanna i Szczepan Baran, odsłania różne twarze w zależności od pory dnia.

Otwarta przestrzeń wypełniona światłem

Nowoczesna przestrzeń apartamentu pozostaje niemalże w całości otwarta. Jedynym zamkniętym pomieszczeniem jest toaleta na parterze. Oprócz niej na niższym poziomie znalazła się część kuchenna, jadalniana i wypoczynkowa oraz ciąg komunikacyjny. Na antresoli mieści się sypialnia oraz, oddzielona od niej jedynie taflą szkła, łazienka z kabiną prysznicową. Otwarta, a przy tym dobrze zorganizowana przestrzeń, pozostaje rozświetlona za sprawą dużych okien znajdujących się niemalże w każdej ze stref, z których szczególne wrażenie robią wpisane w skos okna w sypialni.

Przestronny salon w dwupoziomowym apartamencie
Przestronny salon w dwupoziomowym apartamencie w Tarnowie

Za dnia naturalne światło swobodnie przepływa przez otwarte przestrzenie, wydobywając piękno faktur i akcentując poszczególne elementy. Wyjątkowy klimat we wnętrzach po zachodzie słońca udało się stworzyć dzięki współpracy z marką AQForm. Oświetlenie podzielone na sekcje wydobywa nowy wymiar aranżacji, a kaskada migoczących lamp szklanych zawieszonych z wyższej kondygnacji króluje w przestrzeni salonu ponad sofami.

Bogactwo faktur – materiały rodem z lat 80. w nowoczesnej odsłonie

Tym, co sprawia, że nowoczesny apartament w Tarnowie nabiera charakteru, są bez wątpienia wykorzystane w aranżacji materiały. Choć fornir, lastryko, czy wielowarstwowe tynki mogą się kojarzyć z estetyką lat 80., w projekcie D+S Atelier Architekci nabierają nowoczesnego rysu. Do wyjątkowych elementów aranżacji należy między innymi kuchnia z blatem i przestrzenią między szafkami w wykończeniu z lastryko. Równie ciekawa jest łazienka przy sypialni, w której króluje surowa Apavisa Alchemy nadająca pomieszczeniu głębi i elegancji.

Podłużna kuchnia z okapem w kolorze miedzianym
We wnętrzu królują stylowe materiały

Drewno dominuje natomiast w ciągu komunikacyjnym i strefie dziennej, czyniąc ją ciepłym i przytulnym miejscem. Od wejścia otula nas fornir, a drewno na schodach przechodzi niczym fala na ścianę, akcentując nietuzinkową balustradę, i prowadzi do jasnego, otwartego salonu. W tej przestrzeni znalazł się także surowy beton architektoniczny kontrastujący z eleganckim fornirem. Natomiast w łazienkach szczególną uwagę zwracają włoskie płytki Florim Archeologie imitujące wielowarstwowy tynk. Różnorodne struktury nadają charakteru poszczególnym strefom, a jednocześnie tworzą spójną, całościową kompozycję.

Elegancja w jasnej odsłonie z nutą rudości

Bogactwo faktur i materiałów zostało zrównoważone zawężoną gamą barw, ograniczoną do bieli, szarości, odcieni drewna i drobnych akcentów w czerni lub miedzi. Jedynym elementem wprowadzającym nieco bardziej wyrazistą kolorystyczną nutę jest zestaw mebli wypoczynkowych w odcieniach rudości. Designerskie meble od BoConcept sprawiają, że strefa dzienna nabiera przytulnego charakteru, a przy tym pozostaje elegancka.

Sypialnia na poddaszu z dużym łózkiem
Przytulna sypialnia na poddaszu

Nowoczesny apartament w Tarnowie za sprawą wyważenia i szlachetnych materiałów stał się naprawdę eleganckim i spójnym projektem. Otwarta, dwupoziomowa przestrzeń jest pięknie wykończona i przepełniona światłem, co sprawia, że przebywanie w niej to sama przyjemność. Architekci – Joanna i Szczepan Baran – przyznają, że współpraca z niezwykle wrażliwym na piękno i sztukę inwestorem, zaowocowała nietuzinkowym i eleganckim wnętrzem, które stało się oazą dla spokojnego życia.


Projekt: D+S Atelier Architekci | dsarchitekci.pl
Zdjęcia: Patryk Polewany | polewany.com

Zobacz również: 45-metrowe mieszkanie w Gdyni dla aktywnego rowerzysty | 37-metrowe mieszkanie w secesyjnej łódzkiej kamienicy

90-metrowy dwupoziomowy apartament w Tarnowie
Telewizor w salonie w dwupoziomowym apartamencie
Funkcjonalny salon w dwupoziomowym apartamencie
Przestronny salon z okrągłym stołem
Miedziany okap w biało-czarnej kuchni
Okrągłe lustro na ścianie nad toaletką
Jasna łazienka z okrągłym lustrem
Biała umywalka z czarną armaturą w łazience
Salon w 90-metrowym apartamencie w Tarnowie
90-metrowy dwupoziomowy apartament w Tarnowie
Salon z designerskim dywanem w dwupoziomowym apartamencie
Sypialnia na poddaszu w dwupoziomowym apartamencie
Sypialnia na poddaszu w 90-metrowym apartamencie w Tarnowie
Dwukolorowa łazienka z prysznicem
Okrągłe lustro w złotej ramie na ścianie w łazience
Schody prowadzące na piętro 90-metrowego apartamentu
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter