Abadoc Design: naturalne kształty i naturalne materiały

Abadoc Design: naturalne kształty i naturalne materiały

Drewno to nasz ulubiony materiał, nie ma co ukrywać, że projekty z drewna zawsze zwracają naszą uwagę i te najlepsze chcemy Wam pokazać. Tak jest z lampami marki Abadoc design.

Naszym celem jest odkrywanie oryginalnych form i obiektów, wcześniej nieistniejących, a przecież zapisanych gdzieś w przestrzeni. Inspiracje czerpiemy z naturalnych kształtów, które staramy się podkreślać w naszych projektach. W ich wytwarzaniu stosujemy w równym stopniu tradycyjne i nowoczesne techniki obróbki, które w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem dają odpowiedni rezultat.

Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i kładziemy nacisk na innowacyjność. Chcemy, aby nasze produkty nie tylko stanowiły ciekawą część przestrzeni, ale spełniały wszystkie wymagania użytkowników. Dlatego też stawiamy na wygodę użytkowania i uniwersalność rozwiązań. Wyróżnia nas ekologiczne podejście do świata, co sprowadza się do maksymalnego wykorzystania posiadanych zasobów organicznych w taki sposób, aby zachować równowagę” – mówi Zbigniew Grzemski.

Bana

Asymetryczna lampa wykonana z drewna olchowego. Pozornie regularna i prosta, ale zagina przestrzeń według własnych upodobań. Inspiracją do jej powstania był kwiat z obrazu Boscha, o dawno zapomnianej nazwie.

 

 

 

 

 

Kaka D

Drewno, podstawowy budulec, których człowiek używa od lat.Podstawa i korpus cały z drewna, włączając w to drewniany przegub pozwalający kierować klosz w dowolnym kierunku, kończąc na gałcę do regulacji wysokości. Jak czapla stojąca na jednej nodze, nachyla się i czyta przez ramię. Inspiracją do jej powstania była właśnie czapla.

 

 

Longin Ananas

Longin pochodzi z rodziny Ananasów, gdzie klosz lampy wykonany jest ze sklejonych plasterków (ananasa), a następnie ostrożnie toczony na tokarce. Do momentu, aż ścianka klosza osiągnie taką grubość, że światło może przez nią przenikać. Niezwykłe, ciepłe światło przenikające przez drewno pozwala ujrzeć niepowtarzalne, naturalne słoje, składające się na wewnętrzną strukturę.

 

 

 

 

 

Woobia

Lampa podłogowa o klasycznym, wyważonym kształcie, dla którego inspiracją był łuk.Wykonana jest ze sklejonych i potem  ręcznie obrabianych warstw. Klosz wytoczony na tokarce połączony z korpusem specjalnie zaprojektowanym przegubem ze stali kwasoodpornej. Usadowiona na kółkach, dzięki czemu możemy ją przemieszczać, a to do oświetlenia danej części mieszkania czy do czytania w wybranym miejscu, czy do sprzątania. To nasza towarzyszka w czytaniu  i w dniu codziennym.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter