Adriana Furniture – kolekcja Vik inspirowana…podróżami

Ich projekty to połączenie młodzieńczej pasji z wieloletnim doświadczeniem w meblarstwie. Z powodzeniem tworzą meble, które trafiają w gust najbardziej wymagającego klienta. Po sukcesie kolekcji mebli Kasper wracają z kolejnym, świetnym projektem. Właśnie do oferty Adriana Furniture trafiła kolekcja Vik.

Marka Adriana Furniture

Adriana Furniture to polska marka specjalizująca się w produkcji mebli tapicerowanych. W swojej ofercie posiada zarówno sofy i fotele w tkaninie, jak i meble skórzane. Tworzy meble, które łączą w sobie artystyczną wizję z dbałością o detal i wykończenie na najwyższym poziomie. 

Duża sofa z kolekcji Vik od Adriana Furniture w kolorze ciemnoszarym

Dla poszukujących

Meble Adriana Furniture to odpowiedź na rodzącą się na rynku niszę.

Była średnia półka, były drogie polskie meble. Chcieliśmy zaproponować w pełni polski produkt w oparciu o doświadczenie i know-how polskiej produkcji. Dla ludzi, których inspirują luksusowe marki, jednak mają znacznie niższy budżet, a poszukują czegoś bardziej wyszukanego niż meble ze sklepów sieciowych – wyjaśnia Adriana Karwan, prezes firmy.

To właśnie ona w firmę tchnęła świeżość, pazur i lekką niepokorność. Jednym słowem młodość. W momencie największego rozwoju marki nie miała jeszcze trzydziestki.

Dwuosobowa sofa z kolekcji Vik od Adriana Furniture w kolorze jasnoszarym

Pokoleniowy mariaż 

Adriana Furniture to jednak nie tylko młodzieńczy zapał. Firma czerpie z bogatej historii w rzemiośle meblarskim. Łączy w sobie pomysłowość córki z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem ojca, który o meblach wie naprawdę dużo. Z taśmy produkcyjnej firmy prowadzonej przez ojca Adriany Karwan rocznie schodzi blisko pół miliona mebli, które trafiają na kilkanaście europejskich rynków. To sprawia, że Adriana Furniture także stała się dziś częścią sukcesu polskiego przemysłu meblarskiego poza granicami Polski.

Trzyosobowa sofa z kolekcji Vik od Adriana Furniture w kolorze grafitowym

W poszukiwaniu inspiracji

Od produkowanych mebli ich twórcy oczekują wiele: by zachwycały, gwarantowały komfort, przede wszystkim jednak, by zostały z klientem na dłużej. Wierzą, że dobrze zaprojektowany mebel to ten, który zachowuje harmonijne połączenie finezyjnej formy z jej podstawową funkcją, jaką jest wypoczynek.

Sofa z kolekcji Vik od Adriana Furniture w kolorze szarym

Gdyby jednym słowem opisać dominujący w projektowanych przez Adriana Furniture meblach styl, należałoby powiedzieć, że cechuje je minimalizm. Inspiracji poszukują zagranicą, przyglądają się trendom. Ale, jak sami mówią, pomysły rodzą się wszędzie. – Inspiracją może być tak naprawdę znacznie więcej. Sztuka, muzyka, podróże. Z każdej z nich przywożę mnóstwo pomysłów. 🙂 – wyjaśnia Adriana Karwan.

Tak powstała kolekcja Vik inspirowana…Islandią. O Islandii mówi się, że to wyspa ognia i lodu. Takie właśnie są meble Vik. Pełne sprzeczności. Z jednej strony wygodne, z drugiej to designerski majstersztyk. Miękka, prosta bryła na smukłych nóżkach to idealne uzupełnienie wnętrz w stylu minimalistycznym.

Zobacz również: Adriana Furniture – nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce | Salon dla potrzebujących wypoczynku

Duża sofa z kolekcji Vik od Adriana Furniture w jasnym kolorze
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter