Adriana Furniture – nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce

Przez lata z ciekawością zaglądaliśmy do skandynawskich sieciówek, inspiracji poszukiwaliśmy w salonach z włoskimi meblami, przeglądaliśmy magazyny wnętrzarskie, by podejrzeć nowojorskie lofty. Ten trend powoli się zmienia. Polacy coraz częściej i chętniej wybierają produkty rodzimych producentów. Polski design ma się świetnie, czego dowodzi polski producent mebli tapicerowanych – Adriana Furniture. Przyjrzyjmy się ich meblom.

Dobre, bo polskie

Jak dowodzą badania Fundacji Firmy Rodzinne, blisko ⅓ konsumentów podczas zakupu wybiera produkty rodzimej produkcji, nawet gdy są droższe od zagranicznych. Konsumencki patriotyzm? Też. Polskie marki zyskują jednak po prostu renomę. Cenione za jakość materiałów i wykonania meble coraz częściej trafiają do naszych domów.

Nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Kasper
Nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce – Kasper

Jednak nie tylko solidne, polskie rzemiosło cenią klienci. Wzornictwo w naszym kraju ma przecież bogatą historię, a o jego popularności niech świadczą wznowienia produkcji oraz ceny klasyków designu na internetowych aukcjach.

Adriana Furniture – mariaż designu i rzemiosła

Doskonałym przykładem marki czerpiącej z doświadczenia i tradycji polskiego meblarstwa jest Adriana Furniture, która wyspecjalizowała się w produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych. Jaki jest patent na sukces firmy?

Wspólna praca dwóch pokoleń, która pozwoliła połączyć blisko 25 lat doświadczenia w produkcji mebli z młodzieńczą odwagą w projektowaniu. Efekt? Ponad 30 kolekcji bogatych w sofy, narożniki oraz fotele różniących się detalem, lecz zaprojektowanych spójnie w duchu nowoczesnego designu.

Meble dopasowane do klienta

Podczas tworzenia swoich mebli Adriana Furniture stawia przede wszystkim na jego funkcjonalność oraz estetykę. Meble mają nie tylko zdobić wnętrze, ale przede wszystkim zapewniać komfort właścicielom. Część kolekcji jest zaprojektowana w systemie modułowym. Dlaczego? Przede wszystkim, by wykorzystać możliwości aranżacyjne wnętrza i dowolnie zmieniać swoje zastosowanie.

Nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Le-noir
Nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce – Le-noir

Od lat jednym z najpopularniejszych modeli mebli modułowych Adriana Furniture jest projekt LE NOIR. Dzięki miękkim, wygodnym, rozłożystym siedziskom zapewnia komfort wypoczynku, a kilkanaście modułów o różnych kształtach i wymiarach pozwala dowolnie aranżować strefę relaksu w salonie.

Dla tych, którzy cenią sobie wnętrzarski minimalizm i prostotę, firma stworzyła kolekcję mebli modułowych KASPER. Smukłe, płaskie siedziska wsparte na metalowych nóżkach nadają bryle lekkości, a przyjemny w dotyku welur dodaje kolekcji elegancji i klasy.

Nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Kasper
Nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce – Kasper

Najnowszą kolekcją mebli modułowych w ofercie Adriana Furniture jest kolekcja Flavio. Obłe bryły nawiązują do klasyków designu lat 60., a miękkie, głębokie siedziska zapewnią wyjątkowy komfort wypoczynku.

Adriana Furniture - nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Flavio
Sofa Flavio

Nowoczesne, proste bryły

Projektanci firmy czerpią sporo z klasyki wzornictwa, które odważnie łączą ze światowymi trendami. Zainspirowani modernizmem stworzyli kolekcję Gino. Geometryczne, prosta forma sof i foteli z kolekcji idealnie pasuje zarówno do nowoczesnego loftu, jak i eleganckiego, hotelowego foyer.

Adriana Furniture - nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Gino
Sofa Gino

Zapisany w DNA marki minimalizm odnaleźć można natomiast w popularnej kolekcji DUNE. Spore zainteresowanie klientów zawdzięcza swojej uniwersalnej, ponadczasowej formie, która pasuje niemal do każdego stylu.

Adriana Furniture - nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Dune
Sofa Dune

Mimo, że specjalnością firmy są sofy i narożniki, w jej ofercie można znaleźć także nowoczesne w formie fotele. Zarówno te, które uzupełniają kolekcję mebli modułowych, jak i zupełnie odrębne projekty, które doskonale odnajdą się zarówno w strefie wypoczynku jak i gabinecie.

Meble, które spełniają wiele funkcji

Produkowane przez Adriana Furniture sofy i narożniki poza estetyczną formą, posiadają również dodatkowe funkcje. Z myślą o pokojach wielofunkcyjnych marka wprowadziła do swojej oferty także sofy i narożniki z funkcją spania.

W niewielkim salonie w stylu skandynawskim doskonale odnajdzie się nowość – sofa Tulio. Zgrabna bryła ubrana w zdejmowany pokrowiec nie tylko zapewni komfort wypoczynku, ale też wygodę podczas pielęgnacji i prania.

Adriana Furniture - nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Tulio
Sofa Tulio

Sofa Vibe Bed to mebel dla poszukujących narożnika z funkcją spania typu belgijskiego, który na noc może zmienić się w komfortowe miejsce do spania. A tym, którzy cenią proste rozwiązania do gustu przypadnie sofa IVY BED. Praktyczny mechanizm pozwala rozłożyć sofę bez demontażu poduszek, które podczas otwierania mebla, chowają się do środka.

Zobacz również: Bo fotel to nie tylko wygoda

Adriana Furniture - nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Vibe-bed
Sofa Vibe-bed
Adriana Furniture - nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Flavio
Flavio
Adriana Furniture - nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - New-dune
Sofa New-dune
Adriana Furniture - nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce - Elliot
Fotel Elliot
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter