Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy

Klasyka połączona z nowoczesnym designem wnoszącym świeżość i awangardę – w ten sposób architekt Agnieszka Kossakowska opisuje wnętrze, które zaprojektowała dla zaprzyjaźnionych inwestorów. Zobaczcie realizację przełamującą konwenanse!

Agnieszka Kossakowska i posiadłość w Józefowie

Agnieszka Kossakowska zaprojektowała wnętrza posiadłości, która znajduje się na jednym z nowoczesnych osiedli w Józefowie, blisko Warszawy. Na 88 metrach kwadratowych, mieści się reprezentacyjny hol, w którym znajdują się 4 pary drzwi prowadzące do sypialni, gabinetu, łazienki oraz garderoby. Po wejściu do apartamentu, z tego samego holu, jest widoczna przestrzeń salonu z olbrzymimi oknami od strony południowej, dzięki którym wnętrze jest pełne światła.

Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - stół w salonie

Jedyny wyznacznik – lokalizacja!

Nieruchomość została osobiście wyszukana dla zaprzyjaźnionych klientów, którym zależało na wyjątkowej przestrzeni ze skosami i sufitami sięgającymi 5 metrów wysokości w najwyższym punkcie. Realizacja to projekt dla bardzo pozytywnej pary, mającej już dorosłe dzieci. Inwestorzy bardzo dużo pracują, ale także podróżują, korzystając z faktu, że nadszedł czas na własne życie i pasje.

Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - narożnik w salonie

Kolorystyka we wnętrzu to głównie odcienie bieli, szarości oraz czerni. Takie kolory są najbardziej ponadczasowe, podkreślają przestrzeń, dodają jej elegancji – a taki właśnie był zamysł pracowni. W projekcie użyto szlachetne materiały tj.: marmury, stal, aksamity i wiele innych podnoszących wartość realizacji.

Autorskie projekty mebli

W przedstawionej realizacji przewija się motyw obręczy, zmiękczający prostą formę. Konsola w holu, wyspa oraz stół jadalniany i biurko w gabinecie to indywidualny projekt kolekcji spersonalizowanych przedmiotów, autorstwa architekt Agnieszki Kossakowskiej.  Co więcej: lustro, zegar z marmuru, stoliki kawowe, fotel w gabinecie, tapicerowane meble, stała zabudowa w kuchni, garderobie i łazience – to wszystko wykonała pracownia meblowa architektki.

Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - fotel w pokoju

Niestandardowe rozwiązania

W projekcie Agnieszki Kossakowskiej nie brakuje nietypowych rozwiązań. Przykładem mogą być tapicerowane fronty szaf w sypialni, łóżko chowane w bibliotecznej zabudowie w gabinecie czy lekka i prosta forma zabudowy garderoby. Do tego warto wymienić drzwi, które są bardzo wysokie  – od strony holu mają szprosy z fazowanymi lustrami, a od strony wewnętrznej skrzydło ma jedną płycinę z dużą fazą. Ciekawe skóry sprowadzono na indywidualne zamówienie.

„Całość projektu jest bardzo spójna, to dobra forma i ergonomia, a dopiero w drugiej kolejności estetyka wizualna. Apartament, oprócz tego, że prezentuje się świetnie, jest również bardzo przemyślany, a każdy jego centymetr jest szczegółowo zaplanowany. Nie widać tego na fotografiach, ale te ergonomiczne rozwiązania i forma wnoszą znacznie więcej niż sam końcowy wygląd” – podsumowała projekt Agnieszka Kossakowska.

Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy

Inwestorzy obdarzyli pracownie dużym zaufaniem. Poza podstawowymi wytycznymi pracowano na wizualizacjach. Każda realizacja to proces i żywy organizm, ale jeśli posiada się wszechstronne i wieloletnie doświadczenie, to projekt nie jest męczącym wyzwaniem, a wartościową praktyką. Agnieszka Kossakowska ma takie doświadczenie, uwielbia łączyć klasykę z nowoczesnym designem, co sprawia, że realizacje są świeże, niepowtarzalne i ponadczasowe.

Zdjęcia: Radosław Świnarski

Zobacz również: Projekt wnętrz dla młodego małżeństwa z synkiem | Komfortowe mieszkanie dla rodziny z dwójką dzieci

Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - pies w salonie
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - torebka i buty w holu
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - stolik w pokoju
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - duże łóżko w sypialni
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - biała zabudowa w łazience
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - biało-czarna łazienka
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - biała zabudowa w toalecie
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - białe meble w kuchni
Agnieszka Kossakowska i ponadczasowe wnętrze w okolicach Warszawy - biała zabudowa w kuchni
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter