Akwarium – nowy trend wnętrz w stylu nowoczesnym

Akwarium – nowy trend wnętrz w stylu nowoczesnym

Bogato wyposażone, designerskie i eleganckie akwarium to nowy trend w aranżacji wnętrz, który powraca w nowej odsłonie z zamierzchłych już czasów PRL. Wykorzystanie tego elementu dekoracyjnego to pomysł na szybką metamorfozę pomieszczenia. Odpowiednio zaaranżowane akwarium może być oryginalną ozdobą nie tylko salonu, ale również innych pomieszczeń. Coraz częściej projektanci proponują, aby wodną ekspozycję umieścić w niekonwencjonalnym miejscu.

Wielkość dostosowana do warunków montażowych
Obecnie architekci wnętrz proponują wiele atrakcyjnych rozwiązań umożliwiających wkomponowanie akwarium w przestrzeń domu, a akwaryści z łatwością dopasowują wyposażenie do konkretnych warunków, w jakich mają żyć zwierzęta wodne. Przed wyborem akwarium warto ocenić możliwości aranżacyjne do jakich należy dostosować np. jego wielkość.

„Jeśli mamy zamiar postawić akwarium na tradycyjnej szafce lub w zabudowie meblowej, należy najpierw dokładnie obliczyć, czy wytrzyma ona ciężar zbiornika wypełnionego wodą. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest umieszczenie akwarium w ścianie dzielącej pomieszczenia. W tym wypadku najlepszym wyborem będą zbiorniki poziome, do których dostęp jest znacznie łatwiejszy” – dodaje Dariusz Kozera, ekspert marki AQUAEL. Przed instalacją należy także ocenić obciążenie stropu i podłogi. Montaż ekskluzywnych akwariów o dużych rozmiarach i nieregularnym kształcie należy omówić z architektem.

Kluczowy element – oświetlenie
Nowoczesne akwarium może stanowić nie tylko element dekoracyjny. Zastosowanie odpowiedniego oświetlenia w połączeniu z designerskim zbiornikiem pozwoli nam optycznie powiększyć wnętrze. Przezroczyste szkło w połączeniu z jasnym kolorem obudowy nada mu przestronności oraz lekkości.

„Innowacją na rynku są zestawy akwariowe z pokrywami oświetleniowymi, w których wykorzystano energooszczędne diody LED. Ich ciepłe światło tworzy bardzo efektowne aranżacje wokół akwarium, dzięki czemu całe pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Specjalne listwy ledowe zastępują tradycyjne świetlówki, a dzięki wyjątkowej funkcjonalności, można je zamontować w najbardziej wymagającym otoczeniu lub przy nietradycyjnej obudowie” – dodaje ekspert marki AQUAEL.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter