am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi

Ponad 100 – metrowa powierzchnia, otwarte przestrzenie, a z okien widok na las. To opis parterowego domu w Łodzi, którego wnętrze w prostej i nowoczesnej formie zaprojektowała Agnieszka Marciniak z pracowni architektonicznej am.home.

Wnętrza projektu pracowni am.home

Projektując dom na skraju lasu, nad wyborem materiałów nie trzeba się długo zastanawiać. Powinny być możliwie naturalne, ocieplające wnętrze. Dlatego postawiono na drewno, które stanowiło dominujące wykończenie domu. Zastosowano je w dwóch różnych odcieniach: czarnym i naturalnym, łączącym się ze złamaną bielą.

Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - stół z kompletem krzeseł w salonie

Przeszklona przestrzeń – jasne wnętrze domu

W projekcie am.home postawiono na styl minimalistyczny. W części dziennej dominują duże, przeszklone przestrzenie, które wnoszą światło do wnętrza i prezentują widok na las. Wysokie okna mają także swoją kontynuację w rozległym, drewnianym tarasie.

Materiały użyte do wykończenia architektury przed domem, idealnie współgrają z otoczeniem zieleni, zaś tkane meble i delikatne oświetlenie, nadają lekkości przestrzeni tarasowej. We wnętrzu zastosowano stonowaną kolorystykę, jednak tę klasyczną formę estetyki przełamują abstrakcyjne, barwne obrazy autorstwa Stokowski Gallery, które widnieją na ścianach korytarzy.

Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - okno z widokiem na taras w salonie

Kolory we wnętrzach domu

W łazience postawiono na barwy ziemi, w której zgaszony, ziemisty róż wysuwa się na pierwszy plan, aby następnie wkroczyć do sypialni w ciepłych odcieniach brązu i szarości. Dobrane kolory wraz z miękkimi, ciężkimi zasłonami tworzą atmosferę relaksu, a samo pomieszczenie działa kojąco.

Mała, sypialniana łazienka występuje jako zwieńczenie kolorystyczne pomieszczeń, w której z kolej zieleń i geometryczne płytki kontrastują z prostym układem wnętrza. Kolory, które będą królowały w 2020 roku, możemy dostrzec w łazience gościnnej, w której silnie zaakcentowany granat, podkreśla jej elegancki charakter. Podobnie w pokoju gościnnym, gdzie proste, stonowane wnętrze, akcentuje dominanta w postaci welurowego, szmaragdowego fotela.

Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - sypialnia z dużym łóżkiem

Oświetlenie w pokojach pełni funkcję dekoracyjną, usytuowane tak, by nie narzucało się swoją obecnością.  Był to celowy zabieg, wynikający z dużej ilości światła dziennego, wpadającego przez oszklone przestrzenie. Kuchnia otwarta na salon została zaprojektowana w bieli, co sprawiło, że przestrzeń w tej części domu została dodatkowo optycznie powiększona.

Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - biało-czarna łazienka

Pracownia am.home

Założycielką pracowni am.home jest Agnieszka Marciniak, architekt, absolwentka kierunku Architektura i Urbanistyka na Politechnice Łódzkiej. Doświadczenie zdobywała w znanych i renomowanych pracowniach w Łodzi i Warszawie projektując dla klientów indywidualnych jak i komercyjnych, a także w międzynarodowym, wielokrotnie nagradzanym studiu projektowym MYAA (Mangera Yyvars Architects) ulokowanym w samym sercu katalońskiej stolicy, Barcelonie.

Ideą tworzonych przez nią wnętrz jest minimal design. To połączenie prostej i przejrzystej formy z nieco odważniejszym detalem w postaci mebli czy kolorów.

Zobacz również: SOINTERIORS i wnętrze domu jednorodzinnego na obrzeżach Łodzi | Elegancki projekt domu dla trzyosobowej rodziny od kaim.work

Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - jasna kuchnia
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - kuchnia z białymi frontami
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - meble w salonie
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - salon
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - stół w jadalni
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - kanapa w pokoju
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - fotel w sypialni
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - krzesło w sypialni
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - szara łazienka
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - łóżko w sypialni
Agnieszka Marciniak - am.home i wnętrza parterowego domu w Łodzi - łazienka
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter