Ambilight – światło, które tworzy wyjątkowy klimat

Na co większość z nas zwraca uwagę przy wyborze nowego telewizora? Jakość obrazu i dźwięku? Marka i cena? A może design? Niezależnie od tego, którą z odpowiedzi wybraliśmy, warto pomyśleć również o dodatkowych funkcjach oferowanych przez sprzęt. W szczególności o rozwiązaniach wpływających na komfort oglądania oraz pozwalających tak sterować ustawieniami urządzenia, że staje się ono pełnoprawnym elementem wystroju wnętrza. Ba, może nawet całkowicie odmienić klimat w pomieszczeniu.

Ambilight – autorska technologia Philips

Przykładem takiej funkcji jest Ambilight, autorska technologia Philips oferowana wyłącznie w urządzeniach tej marki. Pod tą nazwą kryje się system inteligentnych diod LED zamontowanych z tyłu telewizora, które rzucają na ścianę światło w kolorach wyświetlanych aktualnie na ekranie. Wokół urządzenia powstaje barwna poświata, dzięki której widzowie mogą poczuć się jak w środku akcji, a sam ekran sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości.

Ambilight Aurora Philips OLED807
Philips OLED807

Ambilight gwarantuje niezwykły efekt wizualny i jest ciekawym rozwiązaniem pod względem budowania klimatu w pomieszczeniach. System ma wiele ustawień, które można dostosowywać do własnych preferencji. Poza podstawową opcją śledzenia obrazu dostępna jest również synchronizacja Ambilight z dźwiękiem płynącym z telewizora (np. podczas oglądania koncertu), podświetlenie ekranu w jednym określonym kolorze, a także w barwach narodowych zawodnika czy drużyny sportowej, której akurat kibicujemy podczas rozgrywek.

Pozytywny wpływ na wzrok

Warto zaznaczyć, że Ambilight ma jeszcze jedną ważną zaletę. Kiedy oglądamy film czy gramy w grę po zmroku, technologia działa pozytywnie na nasz wzrok. Jest bowiem dodatkowym źródłem światła, dzięki któremu oko nie skupia się na jednym jasnym punkcie i mniej się męczy. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven, Ambilight – zależnie od trybu wyświetlania obrazu i jego charakteru – zmniejsza zmęczenie oczu aż o 60–90%.

Ambilight Aurora Philips OLED807
Philips OLED807

Dzięki temu, że podświetlenie Ambilight działa również przy wyłączonym ekranie, telewizor może pełnić funkcję barwnej lampy, której kolor i jasność regulujemy w łatwy sposób. Taki efekt świetlny buduje w pomieszczeniu niezwykły klimat i daje sporo możliwości aranżacyjnych, na przykład podczas nastrojowych wieczorów lub w czasie spotkania ze znajomymi.

Ambilight Aurora

Z kolei aplikacja Ambilight Aurora dostępna w nowych generacjach telewizorów Philips pozwala zamienić urządzenie – w momencie gdy z niego nie korzystamy – w ruchomy lub statyczny obraz wychodzący płynnie poza ramy ekranu. Wybierać możemy spośród kilku dostępnych animacji i grafik dobranych tak, aby pasowały do różnego charakteru wnętrz.

Ambilight Aurora Philips OLED 936
Philips OLED 936

Natomiast z myślą o osobach, które instalują telewizory w sypialniach, powstała funkcja AmbiWakeup. Łączy ona alarm dźwiękowy z podświetleniem Ambilight, które łagodnie wybudza, imitując wschód słońca. W ten sposób możemy w pokoju wyczarować pogodny poranek nawet w zimowy pochmurny dzień.Dzięki wielu ustawieniom oraz różnorodnym funkcjom telewizor z systemem Ambilight będzie nie tylko centrum domowej rozrywki, ale też pozwoli wzbogacić tak popularne obecnie minimalistyczne wnętrza i zadziała jak dodatkowy barwny element dekoracyjny wypełniający przestrzeń światłem.


Marka: Philips | philips.pl

Zobacz również: Philips Fidelio T1 – designerskie, bezprzewodowe słuchawki z ANC

Ambilight Aurora Philips 8807 - The One
Ambilight Aurora Philips 8807 - The One
Ambilight Aurora Philips 8807 - The One
Ambilight Aurora Philips 8807 - The One
Ambilight Aurora Philips OLED 936
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter