Anastazja „Nastka” Drabot stworzyła plakat dla Disney+ do serialu „Ahsoka”

W Disney+ można już oglądać nowe odcinki „Ahsoki”, najnowszego serialu z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Z okazji premiery wybrani artyści z wielu krajów zostali zaproszeni do stworzenia autorskich interpretacji motywów z serialu. Do projektu została zaproszona Polka, Nastka Drabot, która zaprojektowała wyjątkowy autorski plakat inspirowany serialowym motywem mistrzyni i uczennicy.

Polka stworzyła autorski plakat do serialu „Ahsoka”

W związku z premierą serialu „Ahsoka” Disney+ ponownie zaprosił twórców z różnych krajów do stworzenia autorskich projektów plakatów, zainspirowanych najnowszą produkcją z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Finalnie powstało 9 unikalnych grafik, które czerpią z motywów przedstawionych w serialu.

Każdy z wybranych artystów przy tworzeniu swojej pracy miał do wyboru jeden z kilku motywów z serialu „Ahsoka”. Tym, co przyciągnęło uwagę Nastki Drabot, był motyw mistrzyni i uczennicy. To właśnie stąd czerpała inspirację przy tworzeniu plakatu. 

Anastazja „Nastka” Drabot stworzyła plakat do serialu „Ahsoka” dla Disney+
Anastazja „Nastka” Drabot stworzyła plakat do serialu „Ahsoka” dla Disney+

Tematem moich ilustracji bardzo często są kobiety, więc z chęcią stworzyłam plakat przedstawiający Ahsokę i Sabine. Obie bohaterki stanowią świetny wizualny kontrast, który chciałam podkreślić, zestawiając różne odcienie różu i błękitu. Dzięki temu zabiegowi różnice między kobietami są podkreślone, ale jednocześnie widać, że doskonale się uzupełniają – wyjaśnia artystka.

Kolejna współpraca polskich artystów z Disney+

Pochodząca z Ostrołęki Anastazja „Nastka” Drabot ukończyła architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale to zawód ilustratora przyniósł jej spełnienie i radość. Obecnie zajmuje się ilustracją i grafiką, operując wektorami, dzięki czemu jej obrazki są w pełni skalowalne. Artystka jako wyróżnik swoich prac wskazuje przede wszystkim dobór kolorów.

Projekt plakatu inspirowanego serialem „Ahsoka” jest kolejną okazją dla polskich artystów do zaistnienia na arenie międzynarodowej. Przy okazji premiery najnowszego sezonu „The Mandalorian” w marcu tego roku (przeczytaj więcej TUTAJ), Disney+ zaprosił do globalnej aktywacji sześciu polskich grafików, których zadaniem było stworzenie artystycznej interpretacji hełmów mandolariańskich, łączącej serialowe motywy z regionalnym folklorem naszego kraju. W ten sposób powstało 6 wyjątkowych projektów, a pięć z nich pojawiło się w formie murali w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu.


Projekt: Anastazja „Nastka” Drabot | nastkadrabot.pl

Zobacz również: Premiera filmu dokumentalnego o stowarzyszeniu Pracownia Wschodnia | TRŁ FRESH! x PRINT podbiją Warszawę

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter