ANDRONIKUS – proste i elegankie meble ze starego drewna

Proste, tradycyjne meble ze starego drewna to absolutny „must have” ostatnich miesięcy. Stół, stolik, albo komoda ze starych desek sprawi, że każde wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Szukacie mebla z historią w tle? Przeczytajcie o marce Andronikus.

Meble ze starego drewna

Stare drewno to wyjątkowy materiał. Stworzone z niego produkty tworzą we wnętrzach klimat, który roztacza aurę oryginalności. Główna zaleta produktów ze starego drewna? Oryginalność! Nie znajdziemy dwóch identycznych stołów, stolików czy komód. Połączenie starych desek i nowoczesnych technologii sprawia, że otrzymujemy piękne, klimatyczne przedmioty w odświeżonej oprawie. Jedną z firm produkujących takie wyjątkowe produkty jest marka Andronikus.

Historia zaklęta w starym drewnie

Wyobraźcie sobie stary, drewniany domek na wsi. Przez wiele lat drewno z którego był zrobiony było poddawane działaniom różnych warunków atmosferycznych. Latem grzało się w blasku słońca, a jesienią i wiosną nabierało charakteru pod kroplami deszczu. Dzięki temu takie stare deski mają niesamowitą kolorystykę i unikatową powierzchnię. A teraz wyobraźcie sobie, że w Waszym salonie stoi stół z takiego starego, szlachetnego drewna.

Produkty Andronikus

Zachwyciliśmy się ich komodą i pięknym, drewnianym stołem. Andronikus zajmuje się produkcją jednostkowych mebli z drewna z recyklingu. Surowiec pozyskują z rozbiórki leciwych domów, stodół i budynków gospodarczych. Surowiec jest starannie obrabiany, aby przywrócić mu wyjątkową strukturę. Detale, choć niewidoczne na pierwszy rzut oka to właśnie one robią różnicę. To właśnie one decydują, czy konkretny kawałek starego drewna jest wyjątkowy.

Na swój warsztat biorą głównie stare, szlachetne drewno dębowe, które w skali naszego kraju występuje bardzo rzadko. Okazjonalnie wykorzystują także popularną sosnę. Drewno nie jest przez nich ani barwione ani postarzane.

Oferta marki Andronikus

W ofercie marki znajdziemy głównie stoły, ławy, stoliki kawowe, lustra, komody i regały. Okazjonalnie wykonują także inne meble. W ich projektach dominują proste, masywne formy, które dobrze odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach.

Pamiętajcie, że posiadanie unikalnych mebli z starych desek i starego drewna to możliwość posiadania jedynego unikalnego mebla. W ten sposób dbacie również o ekologię.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter