Anna Suzani Studio: połączenie rękodzieła, tradycji i piękna

Anna Suzani Studio: połączenie rękodzieła, tradycji i piękna

Odrobina koloru we wnętrzach… to nam się bardzo podoba i dlatego postanowiliśmy pokazać Wam markę Anna Suzani Studio! W chwili obecnej kolekcja obejmuje fotele i pufy. Każdy mebel jest projektowany indywidualnie w jednym egzemplarzu, chociaż nie jest wykluczone (jeśli będzie takie zapotrzebowanie) tworzenie kompletu mebli w tej samej kolorystyce.

Anna Suzani Studio do wynik zamiłowania do rękodzieła, tradycji i po prostu tego co piękne. Początek był banalny, jak to często bywa. Szukałam pomysłu na obicie domowego mebla. Przeszukując internet zachwyciłam się kolorowymi patchworkami, rozweselającymi wnętrze, no ale jak ujrzałam haftowane Suzani, urzekły mnie od pierwszego wejrzenia.Rezultatem tego zauroczenia są nowe, „szyte na miarę” meble z użyciem tych właśnie haftowanych tkanin. Firma jest młoda bo działa od listopada 2015 roku” – mówi Anna Ośniecka.

Suzani jest to haft ręczny lub maszynowy pochodzący z Uzbekistanu i innych krajów Azji Centralnej. Samo słowo wywodzi sie z języka perskiego i oznacza igłę. Zazwyczaj haft jest wykonywany w żywych kolorach, jedwabną nitką na bawełnie lub welurze. Popularne motywy konstrukcyjne obejmują słońce, księżyc, winorośl i kwiaty, zwłaszcza tulipany i goździki, kuliste medaliony, kwiatowe rozety. Dokładniej nazwa Suzani odnosi się do wielkoformatowych, prostokątnych lub kwadratowych tkanin dekoracyjnych, które zdobią wnętrza domów oraz stanowią ważny element posagu.

Powstałe meble, nie po raz pierwszy pokazują jak wspaniały efekt uzyskujemy łącząc stare z nowym, tradycję z nowoczesnością. Każdy z powstałych mebli wyróżnia się niezwykłą dekoracyjnością dzięki tkaninom kontrastującym kolorystycznie z kwiatowymi wzorami haftu. Obity Suzani mebel jest jak obraz. Tworzenie takich kolorowych mebli to sama przyjemność, a podwójna jeśli właścicielowi podaruję nie tylko unikalny wystój wnętrza ale także komfort z jego użytkowania.

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter