Apartament w Poznaniu idealnym miejscem dla kolekcji obrazów i mebli

Apartament w Poznaniu idealnym miejscem dla kolekcji obrazów i mebli

Punktem wyjścia do projektu wnętrz zrealizowanego przez PL.architekci była kolekcja obrazów, mebli (antyków) i bogaty księgozbiór które inwestorka chciała zamieści w nowym mieszkaniu. Apartament został więc tak podzielony i urządzony, żeby wyeksponować te przedmioty – jednak w taki sposób, by nie konkurowały one i nie dominowały w przestrzeni. Wszystkie więc nowe zabudowy są bardzo minimalistyczne, pozbawione widocznych detali.

Księgozbiór został zamknięty w ramy dwustronnych regałów, które jednocześnie wydzielają ciąg komunikacyjny i kryją bikominek czy telewizor. Kuchnia także została pozbyta typowych atrybutów kuchennych (sprzęt AGD schowany w szafie). Cały układ ścian i mebli został tak zaprojektowany, by z każdego miejsca był wgląd na pobliskie jezioro i park. W tym celu zrezygnowano również z tradycyjnych drzwi na rzecz dużych drzwi przesuwnych chowanych w ścianach – dzięki czemu zyskujemy jeszcze bardziej otwartą przestrzeń.

Ażurowy drewniany sufit z jednej strony ukierunkowuje wzrok w stronę widoku za oknem, z drugiej – poprawia proporcje pomieszczeń i dodaje ciepłego charakteru.

Zdjęcia: Anna B. Gregorczyk

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter