Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku

Wieżowiec stojący przy 432 Park Avenue, a zaprojektowany przez Rafaela Vinoly, jest obecnie najwyższym budynkiem mieszkalnym zachodniej półkuli. Znajduje się w nim apartament projektu Johna Beckmanna i jego firmy Axis Mundi, z którego roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na Manhattan.

Apartament przy 432 Park Avenue

Axis Mundi, firma znana z wyszukanej estetyki swoich poprzednich projektów, zaprojektowała apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku dla amerykańskiego klienta z Chin i jego czteroosobowej rodziny. Elementem wystroju miała być pokaźna kolekcja sztuki zawierająca dzieła artystów takich jak Cy Twombly, Gerhard Richter, Susan Frecon, Vik Muniz i Lisette Schumacher.

Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - salon

W jadalni, nad misternym, marmurowo-mosiężnym stołem z ceramiką od Johna Borna, zaprojektowanym przez Henge, wisi żyrandol z serii „28 Chandalier” z kolekcji Bocci. Wchodząc do głównej części mieszkalnej widzimy monumentalną sofę z serii „Let it Be” projektowaną przez Poltrona Frau, która spoczywa na projektowanym na zamówienie u Josepha Carini, srebrnym dywanie wykonanym z wełny i jedwabiu. Obok znajduje się stolik do kawy „Surface” projektu Vincenta Van Duysena oraz fotele serii „Fulgens” autorstwa Antonio Citterio, projektowane dla B&B Italia, tworzące strefę wypoczynku.

Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - biało-czarny korytarz - salon z widokiem na Nowy York

Regały na książki wykonane na zamówienie

Biblioteka wykonana jest w zmysłowej czerwieni. Stoją w niej projektowane na zamówienie regały na książki z polerowanego mosiądzu i orzecha włoskiego, a także pokryta czerwony aksamitem „Wing Sofa” od Flexforms, pod którą znajdziemy dywan serii „Ponti” projektowany przez Rug Company. Ostatnim elementem wystroju, który dodaje nieco rokendrolowego szaleństwa, są krzesła „JJ Chairs” pokryte mongolską wełną jagnięcą, a zaprojektowane dla B&B Italia.

Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - biało-czarny korytarz - obraz na ścianie w salonie

Wygląd kuchni definiuje podłoga zrobiona z szarego marmuru. Biały wystrój przełamuje kilka detali wykonanych z jasnego drewna i marmuru. Nad kuchenną wyspą zawieszona jest oryginalna lampa z ręcznie polerowanego mosiądzu, zaprojektowana przez Henge. Naprzeciwko okna znajduje się marmurowy kontuar, przy którym można cieszyć się porannym cappuccino, podziwiając wciąż zmieniającą się panoramę Nowego Jorku.

John Beckmann postanowił dla nadania kontrastu zaciemnić przestrzeń galerii. Jej ściany wykończone są przydymionym, lakierowanym tynkiem z delikatnymi akcentami z miki, która dodaje blasku i połysku.

Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - biało-czarny korytarz - łazienka z widokiem na Manhattan

Wyjątkowe tkaniny i materiały

Designer zadbał o to, by w projekcie nie zabrakło wyjątkowych tkanin od Christophera Hylanda, które tworzą elegancką mieszaninę kolorów i faktur. W głównej sypialni znajdują się zagłówki ze skóry i pokrytych aksamitem paneli z firmy Poliform, które współgrają z luksusową pościelą od Frette. Podłogę pokrywa projektowany na zamówienie u Josepha Cariniego, dywan z jedwabiu w kolorze złota. Na nim stoją krzesła wykończone miękką skórą, a całości dopełniają stojące przy łóżku, pergaminowe lampy nocne projektu Michela Franka.

Elewację pokrywa zmieniający kolory system oświetleniowy LED, którym można sterować za pomocą Iphone’a z poziomu ulicy.

Zobacz również: Dwupoziomowy apartament z widokiem na ogród | Apartament wypełniony sztuką

Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - widok z okna na Nowy York
Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - sypialnia z dużym łóżkiem
Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - kanapa w salonie
Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - widok z okna na Manhattan
Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - sypialnia
Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - tapeta z monsterami
Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - biało-czarny korytarz
Apartament przy 432 Park Avenue w Nowym Yorku projekt John Beckmann - Axis Mundi - widok na salon
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter