Formativ i apartament w amerykańskim stylu lat ’50

Założeniem projektu pracowni formativ było stworzenie przestrzeni otwartej i funkcjonalnej z mnóstwem niewidocznych szaf i schowków. Wnętrze miało być przeznaczone do wspólnych towarzyskich spotkań w gronie znajomych z jednoczesnym zachowaniem poczucia prywatności domowników. Tak powstał apartament w amerykańskim stylu.

Projekt mieszkania dla architektów

Właściciele jako architekci mieli sprecyzowane upodobania i wiedzieli czego oczekują od wnętrza. Przestrzeń apartamentu została podzielona na cztery strefy: strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią (strefa towarzyska); strefa sypialni gospodarzy z prywatną łazienką; strefa do pracy i strefa dzieci. Wszystkie strefy można w łatwy sposób od siebie oddzielić za pomocą drzwi suwanych tworząc poczucie większej prywatności.

Salon z dużym oknem i szarą ścianąw apartamencie projektu pracowni formativ

Drewniana zabudowa w strefie dziennej łączy salon z kuchnią i jadalnią, dodatkowo posiada niezliczoną ilość ukrytych szafek i schowków. W jadalni znajduje się rozkładany stół, który sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi, a salon od reszty strefy dziennej odgrodzony jest jedynie ścianką z biokominkiem, co tworzy bardziej przytulny i intymny klimat.

Sypialnia z dużym łóżkiem i stolikiem nocnym w apartamencie projektu pracowni formativ

Ikony designu w projekcie pracowni formativ

We wnętrzu znajduje sie wiele ikon designu, znaleźć tu możemy krzesła projektu Eamsów, fotel braci Bouroullec, kolorowy stolik od „and tradition” i wiele lamp współczesnego designu, m.in. ulubiona „łamaczka” od Artemide.

Architektom udało się uzyskać wnętrze eleganckie, przytulne i nowoczesne zarazem poprzez zastosowanie zdecydowanej kolorystyki i użycie nietypowych, odważnych często pełnych humoru i dystansu materiałów i dodatków (np. żyrandol z rurek kanalizacyjnych czy róg prawdziwego łosia na meblu z biokominkiem), wszystko to stworzyło atmosferę przywodzącą na myśl amerykańskie wnętrza lat 50-tych.

Salon z brązową ścianą i jasną podłogąw apartamencie projektu pracowni formativ

Brązowa ściana w kuchni i zegar na ścianie w apartamencie projektu pracowni formativ Kuchnia z brązową ścianą i jasną podłogąw apartamencie projektu pracowni formativ
Szare zasłony i czarna ściana w salonie Stolik w apartamencie projektu pracowni formativ
Łazienka z czarnymi płytkami i jasną podłogąw apartamencie projektu pracowni formativ Szara, czarna i turkusowa ściana w pokoju dziecięcym
Salon z brązową ścianą i czarnymi drzwiamiw apartamencie projektu pracowni formativ Biała ściana w przedpokoju
Ściana z cegły w pokoju dziecka Salon z szarymi zasłonami w apartamencie projektu pracowni formativ
Drzwi do szafy w apartamencie projektu pracowni formativ

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter