Apartament w stylu eklektycznym w Sztokholmie od BE ONE

Prosty, ale niezwykle barwny i różnorodny apartament w Sztokholmie jest autorskim projektem Kyrylo Horbenki ze studia architektonicznego BE ONE.

Apartament w Sztokholmie

Nasza podróż zaczyna się w głównej przestrzeni apartamentu skąpanej w promieniach słońca. Atmosfera w nim przypomina pierwsze dni lata, tchnąc uczuciem wewnętrznego spokoju i ukojenia. Kolory otoczenia kłócą się na pierwszy rzut oka, jednak po pewnym czasie dostrzegamy ich harmonię i spójność.

Białe drzwi w apartamencie projektu BE ONE
Eklektyczne wnętrze projektu BE ONE

Poszczególne elementy składają się na większą koncepcję złożoną z różnorodnych faktur, odcieni i kontrastów podkreślających nastrój pomieszczenia. Zastosowanie wyróżniającego się zestawu wzorów i ozdób ożywia przestrzeń, jednocześnie zachowując równowagę pomiędzy klasyką a kiczem.

„Po latach wytężonej pracy i dopracowywania szczegółów mogę zaprezentować moją koncepcję mieszkania w stylu eklektycznym. Projekt jest wynikiem moich osobistych poszukiwań koncepcji artystycznej, w której sztuka jest podstawowym narzędziem oddziaływania na odbiorcę i bazą, na której powstaje zaplecze techniczne” – takimi słowami swój projekt opisuje architekt Kyrylo Horbenko ze studia BE ONE.

Studio kuchenne w projekcie BE ONE

W dalszej części mieszkania znajduje się studio kuchenne, które nawiązuje wystrojem do reszty apartamentu, zachowując jednocześnie własny styl i gościnną atmosferę. Meble i podłogi wykończono naturalnym drewnem. Delikatne, ciepłe faktury zapraszają gości do wejścia, zajęcia miejsca, zwolnienia tempa i cieszenia się chwilą. W pionowych lustrach odbijają się kuchenne detale, nadając przestrzeni głębi i zachwycając grą świateł.

Szałwiowe fronty meblowe w kuchni projektu BE ONE
Szałwiowa kuchnia w projekcie Kyrylo Horbenko

Kuchenna wyspa utrzymana jest w klasycznym stylu. Pomalowano ją na kolor zielony, w odcieniu zbliżonym do szałwii. Pozwoliło to nadać jej świeżości i nowości. Pozostałe elementy kuchennego wyposażenia potęgują wrażenie domowego bezpieczeństwa i rutyny. Są stałym elementem naszego życia, czymś pewnym i znajomym, do czego wracamy i co kojarzy nam się z domowym zaciszem.

Stół w salonie projektu pracowni BE ONE
Drewniany stół w salonie

Centralnym punktem apartamentu jest duży, prostokątny stół. Zbudowany z drewna i udekorowany kwiatami przyciąga wzrok i zachęca do zajęcia miejsca na jednym z krzeseł. To najważniejsza część mieszkania, prosta, ale i współgrająca z resztą elementów. Miejsce, przy którym chciałoby się usiąść na chwilę, ciesząc się chwilą. Filiżanka kawy i grzanki z dżemem zjedzone w tym miejscu z bliskimi osobami będą smakować o wiele lepiej.


Projekt: BE ONE | be1.studio

Zobacz również: Apartament Schodkowy w Pradze | Lofty w dawnym browarze miejskim

Przestronny apartament w Sztokholmie projektu BE ONE
Granatowa ściana i zielona sofa w salonie
Niebieska ściana w salonie z drewnianą podłogą
Przestronny salon w apartamencie w Sztokholmie
Meble w kolorze szałwiowym w kuchni projektu pracowni BE ONE
Drewniane meble w przestronnym salonie projektu BE ONE
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter