Aranżacja 76-metrowego mieszkania w Łodzi dla studentki Uniwersytetu Medycznego

Gdzie szukać inspiracji do pracy nad projektem? Odpowiedzi mogą zaskakiwać. W przypadku 76-metrowego mieszkania w nowoczesnym apartamentowcu koncepcja narodziła się dzięki anatomicznym rycinom przesłanym pracowni LUIZA STAR studio przez Panią Julię – studentkę Uniwersytetu Medycznego. Tak powstała zmysłowa aranżacja mieszkania, czyli wnętrze pełne intrygujących faktur, wzorów i oryginalnych kolorów. Głównym celem było stworzenie przestrzeni wyrażającej osobowości i energię właścicielki. Czy się udało? O tym przekonasz się dzięki fotografiom Jacka Olszewskiego.

Nowoczesność w intrygującej odsłonie – wnętrze 76-metrowego mieszkania w Łodzi

Ta zmysłowa aranżacja mieszkania dla studentki Uniwersytetu Medycznego zdecydowanie wyróżnia się spośród innych realizacji utrzymanych w nowoczesnym stylu. Wnętrze mieści się na ostatnim piętrze jednego z łódzkich apartamentowców. Głównym celem pracowni LUIZA STAR studio stanowiło stworzenie przestrzeni, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale także spójna z tkanką miejską i osobowością Pani Julii. Inspiracji dostarczyły przesłane przez klientkę ryciny. Tak narodził się pomysł na precyzyjną kompozycję elementów pobudzających zmysły.

Zielona ściana i tapeta w strefie wejściowej

Swój unikatowy charakter wnętrze zawdzięcza wysokiej jakości materiałom wykończeniowym. Ich staranny dobór pozwolił stworzyć elegancką i jednocześnie przytulną atmosferę. Równie ważne dla realizacji wszystkich założeń okazało się pieczołowicie wyselekcjonowane wyposażenie łączące aspekt praktyczny z oryginalną estetyką. W tej aranżacji żaden element, kształt kolor, ani faktura nie mógł być przypadkowy. Efekt finalny dopełnia dynamiczna gra proporcji, zastosowana w przypadku otwieranych na całą wysokość drzwi Eclisse.

Zmysłowa aranżacja mieszkania dla młodej kobiety – kolory i faktury

Spójny i ponadczasowy charakter aranżacji udało się osiągnąć za sprawą palety obejmującej kolory ziemi. W części wypoczynkowej główną rolę odgrywają ciepłe odcienie beży i szarości, które tworzą poczucie ukojenia, natomiast w kuchni naturalnym kolorom drewna towarzyszy klasyczny duet bieli i czerni – równie minimalistyczny co zastosowane formy. W aranżacji pojawia się także nuta subtelnej zieleni. Uwagę zwraca nieoczywiste zastosowanie koloru w łazience, wyróżnionej barwnym sufitem.

Salon z szarą sofą w łódzkim mieszkaniu

Kropkę nad „i” stanowią przykuwające wzrok detale w odcieniach bordo – takie jak tekstylia, czy ściana w gabinecie – oraz czerni. Konsekwentnie stosowane dodają wnętrzom drapieżnego charakteru. Równie wyraziście prezentuje się fornir z orzecha amerykańskiego. Paletę faktur tworzy także konglomerat kwarcowy Technistone wykorzystany na blacie w kuchni oraz starannie dobrana mozaika podłogowa, która wyróżnia strefę wejściową.

Funkcjonalność i piękno – dbałość o najdrobniejsze detale

Wśród charakterystycznych punktów projektu należy również wyróżnić oprawę oświetleniową. Od wejścia do części dziennej prowadzi liniowe oświetlenie od marki Eugenius. Salon został dodatkowo wyróżniony za pomocą podświetlenia sufitu i ściany telewizyjnej. Nowoczesna oprawa została wzbogacona o klimatyczną lampę stojącą przy sofie oraz minimalistyczne lampy wiszące nad strefą jadalnianą. Ich ciemne klosze wyraźnie kontrastują z jasnymi ścianami i zabudową kuchenną, komponując się z czarnym okapem.

Biało-zielono-czarna łazienka z wanną

Efektownym dopełnieniem aranżacji autorstwa Luiza Star jest intrygujący wzór tapety od One Wall Design, która pokrywa zarówno ściany w korytarzu i salonie, jak i drzwi prowadzące do małej łazienki. Dzięki temu motyw wybranych przez właścicielkę rycin spaja całość i nadaje jej charakteru. Nieoczywiste wybory sprawiają, że zmysłowa aranżacja mieszkania tętni energią i indywidualnością, zachowując przy tym ponadczasową klasę. To sprawia, że wnętrze, choć nowoczesne, pozostaje odporne na zmieniające się trendy.


Projekt: LUIZA STAR studio | luizastar.pl
Zdjęcia: Jacek Olszewski | jacekolszewski.com

Zobacz również: 60-metrowe mieszkanie dla rodziny przy porcie w Kołobrzegu | 83-metrowe mieszkanie na Woli – prawdziwy dom dla pary

Biel, zieleń i drewno w strefie wejściowej łódzkiego mieszkania
Domowe biuro w beżach i bordo
Duży regał w domowym biurze
Wejście do łazienki z przedpokoju
Beż, drewno, zieleń i czerń w łazience.
Niewielka kuchnia w łódzkim mieszkaniu
Szara sofa w salonie łódzkiego mieszkania
Toaletka w łódzkim mieszkaniu
Beżowa szafa w sypialni
Czarna pralka w lazience
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter