Aranżacja holu wejściowego z Annie Sloan

Hol wejściowy to wizytówka domu. Nadaje ton całej przestrzeni, robi pierwsze wrażenie. Aby było niezapomniane, warto postawić na efektowne barwy i wyrazisty motyw. Annie Sloan, ekspertka w dziedzinie kolorów i dekoracji, proponuje nietuzinkowy odcień czerwieni i ponadczasowy wzór szachownicy.

Coś dla pasjonatów domowych metamorfoz

Pasjonaci domowych metamorfoz oraz remontowi praktycy z pewnością docenią możliwości, jakie daje trio farb Annie Sloan w uzupełniających się paletach kolorów. Teraz ulubiony odcień możemy zastosować nie tylko na ścianach, ale także meblach, płytkach, stolarce i wszelkich detalach aranżacji. Na przykład bogaty i ziemisty kolor Primer Red, dostępny zarówno w ofercie farb Chalk Paint™ jaki i Wall Paint, to świetny wybór, aby odmienić strefę wejścia i schody w domu. Ma szeroki zakres inspiracji: od weneckich pałaców po wietnamskie świątynie.

Annie Sloan Satin Paint w kolorze Pemberley Blue, Chalk Paint w kolorach Primer Red i Original, Wall Paint w kolorach Primer Red i Cambrian Blue

– Czerwony to kolor z wielką radością i pasją, najodważniejszy ze wszystkich odcieni – wyjaśnia Annie Sloan. – Wnosi do wnętrza wspaniałe ciepło, dynamikę i osobowość, więc jest doskonałym wyborem do aktywnych przestrzeni, takich jak korytarze – dodaje.

Stefa wejścia z holem i schodami

Stefa wejścia z holem i schodami, to jedna z najczęściej odwiedzanych i eksponowanych części domu. – Zbuduj przestrzeń, która zachwyca za każdym razem, gdy wracasz do domu i robi wrażenie na tych, którzy mają szczęście rzucić na nią okiem – mówi Annie.

Annie Sloan Satin Paint w kolorze Pemberley Blue, Chalk Paint w kolorach Primer Red i Original

Malowanie płytek to łatwy i ekonomiczny sposób na dodanie wzoru. – Zwykłe białe płytki można całkowicie odmienić przy użyciu farby – wyjaśnia Annie. – Aby uzyskać zawsze popularny wzór szachownicy, po prostu wybierz dwa ulubione kolory i naprzemiennie pomaluj nimi każdą płytkę. To bardzo proste, a jednocześnie jakże eleganckie!

Ponieważ płytki są nieporowate, farba Chalk Paint™ wymaga dłuższego czasu schnięcia i utwardzania niż zwykle. Dlatego należy spokojnie odczekać zarówno pomiędzy nakładanymi warstwami, jak i pomiędzy malowaniem a wykończeniem i ochroną lakierem. Na podłogach zaleca się co najmniej dwie warstwy Chalk Paint™ Lacquer.

Annie Sloan Wall Paint w kolorach Primer Red i Cambrian Blue, Satin Paint w kolorze Pemberley Blue, Chalk Paint w kolorach Primer Red i Original

W realizacji wykorzystano:

  • Satin Paint w kolorze Pemberley Blue (balustrada, podstopnie, listwy przypodłogowe i ościeżnica)
  • Wall Paint w kolorach Primer Red i Cambrian Blue (ściana)
  • Chalk Paint™ w kolorach Primer Red i Original (płytki podłogowe)

Marka: Annie Sloan | anniesloan.com

Zobacz również: Botaniczny decoupage od Annie Sloan & Royal Horticultural Society | Muszelkowa lamperia od Annie Sloan – DIY w rytmie wiosny

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter