Aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ

Szarość, zieleń i złoto to wiodące kolory aranżacji niewielkiego mieszkania, położonego w jednej z odrestaurowanych kamienic na warszawskiej Pradze Północ. Architektom szczególnie zależało na zachowaniu specyfiki zabytkowego budynku. Stonowaną, nieco powściągliwą dekoracyjność wnętrza utrzymanego w stylu klasycznym, uzupełnia zmyślna gra kolorów i faktur, przywodząca na myśl skandynawską estetykę.

Mieszkanie na warszawskiej Pradze Północ

Aranżacja niewielkiego mieszkania to nie lada sztuka. W części dziennej tego projektu, na którą składa się salon wraz z aneksem kuchennym, wyraźnie dominuje szarość. Dzięki zróżnicowaniu odcieni oraz zastosowaniu ciekawych dodatków w kolorze starego złota architektom Decoroom udało się uniknąć efektu sztampy i nudy. Eleganckie listwy przysufitowe oraz lekko stylizowane fronty kuchennych mebli nadają całości klasyczny rys.

Szara ściana w sypialni - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ

Widać też ogromną konsekwencję i troskę projektantów o detale – pojawiające się w kuchni metalowe elementy o matowym wykończeniu w kolorze złota harmonizują z uchwytami mebli, baterią zlewozmywakową, a także… dekoracyjnymi klamkami w oknach. Aby dodać lekkości niewielkiej kuchni, w obszarze roboczym zastosowano odbijające światło białe kafle z połyskiem. Część kuchenną od wypoczynkowej symbolicznie oddziela niewielki, prosty bar.

Szare meble w kuchni - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ

Decoroom, aranżacja niewielkiego mieszkania i botaniczne akcenty

Neutralne szarości królują też w sypialni – przestrzeni, stanowiącej wytchnienie od miejskiego zgiełku. Surowy charakter lamp umieszczonych na nocnych stolikach po obu stronach łóżka, łagodzą jasnobeżowe abażury. Przestrzeń nad miękkim zagłówkiem wypełnia kompozycja grafik z botanicznymi motywami. Ich zróżnicowane wymiary i nieregularne rozmieszczenie przełamują symetrię aranżacji, nadając wnętrzu bardziej przytulny charakter.

Białe płytki w niewiekiej kuchni - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ

Mocny punkt w projekcie mieszkania stanowi łazienka. Spośród dwóch zaproponowanych przez architektów Decoroom koncepcji, klient wybrał bardziej odważną wersję – ze zdecydowanym akcentem głębokiej, wielowymiarowej zieleni. W parze z odważnym kolorem idą ciekawe rozwiązania związane z ułożeniem płytek. Centralną część podłogi zajmuje kompozycja na kształt dywanika łazienkowego. Aby nie przytłaczać wnętrza, na ścianach – z wyjątkiem natrysku – do wysokości 1,2 metra ułożono białe płytki typu metro. Z tego samego względu zdecydowano się też na zabudowę w kolorze identycznym jak kolor ścian – drzwiczki szafy wtapiają się w sąsiadujące powierzchnie i nie zakłócają porządku przestrzeni.

Zielona ściana w łazience - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ

Pracownia Decoroom

Pracownia wnętrz Decoroom jest obecna na rynku od 10 lat. Firma jest liderem usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Swoich klientów zaprasza do wyjątkowego biura połączonego z showroomem w samym centrum Warszawy. Zespół Decoroom tworzy około 20 architektów. Pracownia zaprojektowała wiele ciekawych wnętrz, takich jak apartament na Bemowiewnętrza mieszkania na warszawskiej Woli czy apartament w stylu Hamptons.

Zdjęcia: Mateusz Pawelski

Zobacz również: Luksusowy apartament w monochromatycznej odsłonie | Wnętrza domu na Kaszubach

Zielone ściany i białe płytki w łazience - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ
Białe okno w pokoju - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ
Zielone ściany i białe płytki w łazience - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ
Zielona ściana i kabina prysznicowa w łazience - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ
Obrazy nad łóżkiem w sypialni - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ
Kabina prysznicowa w łazience - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ
Umywalka w zielonej łazience - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ
Białe płytki w niewiekiej kuchni - Pracownia Decoroom i aranżacja niewielkiego mieszkania na warszawskiej Pradze Północ

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter