Aranżujemy mały przedpokój z marką VOX

Przedpokój, jeśli jest dobrze zaaranżowany, na co dzień staje się niemal niewidzialny. Przebywamy w nim chwilkę, zanim wyjdziemy z domu. Ale tam też witamy gości, którzy przyszli do nas z wizytą. Eksperci marki VOX podpowiadają kilka prostych rozwiązań, które sprawią, że przedpokój będzie naszą wizytówką i funkcjonalną przestrzenią przyjazną wszystkim domownikom, także tym czworonożnym.

Jak urządzić mały przedpokój

W niewielkim pomieszczeniu, jakim jest mały przedpokój, kluczowa jest dobra organizacja. Dlatego warto je wyposażyć w małych pomocników dnia codziennego, tak by nawet drzwi spełniały dodatkowe funkcje. Zadbajmy też o odpowiedni dobór mebli, które sprawią, że aranżacja będzie bardziej funkcjonalna.

Aranżujemy mały przedpokój z marką VOX

Dobrym rozwiązaniem do przedpokoju będą meble modułowe, np. Balance od VOX. Możemy samodzielnie skonfigurować szafkę, skrojoną dokładnie pod nasze potrzeby i wymiary konkretnego pomieszczenia. A z biegiem czasu uzupełnić ją o dodatkowe nadstawki, zwiększające jej pojemność. Dzięki organizerom poszczególne skrzynki podzielimy na praktyczne mniejsze schowki – doradza Małgorzata Bernady, Head of VOX Visual Concept Team.

Aranżujemy mały przedpokój z marką VOX

Jeśli miejsca w przedpokoju jest naprawdę mało, warto poszukać bardziej nietypowych sposobów na dodatkową przestrzeń do przechowywania. Jednym z nich są drzwi Smart od VOX, posiadające specjalne mufy na których możemy zamontować dedykowane akcesoria – pojemniki, haczyki na odzież, powiesić tam smycz czy przechowywać smakołyki dla naszego zwierzaka.

Przedpokój często pełni rolę podręcznego schowka, dlatego wykorzystywane tam meble powinny być pojemne, a zarazem niezbyt duże. Ważny jest także materiał, z jakiego są wykonane. Pomyślmy, ile razy szafka jest obijana, gdy wprowadzamy do mieszkania rower albo wnosimy ciężkie torby z zakupami. Dlatego meble w przedpokoju powinny być wytrzymałe i stabilne, często stanowią bowiem dla nas punkt podparcia albo siedzisko.

Aranżujemy mały przedpokój z marką VOX

Dobra podłoga to podstawa

Każde nasze wejście do domu to prawdziwy test wytrzymałości dla podłogi. Zwłaszcza zimą i jesienią nanosimy błoto, śnieg i wodę, które mogą ją niszczyć. Dlatego podłoga w przedpokoju musi mieć odpowiednią klasę ścieralności.

Aranżujemy mały przedpokój z marką VOX

Jeśli decydujemy się na panele laminowane, wybierajmy te o parametrach AC4 lub AC5. Trwałość jest tym bardziej kluczowa, jeśli mamy w domu czworonożnego przyjaciela. Przedpokój to często jego ulubione miejsce – tu czeka na nas, gdy chce wyjść na zewnątrz, tu lubi się bawić, a często też pomieszkuje – mówi Piotr Szczęśniak, ekspert techniczny marki VOX.

Aranżujemy mały przedpokój z marką VOX

Woda, piasek, psie pazury to tylko niektóre z wyzwań czekających na naszą podłogę. Dlatego ważne jest, by wybrać rodzaj, który będzie odporny na ścieranie i działanie wilgoci. W przedpokoju sprawdzi się podłoga winylowa np. Viterra marki VOX. Niestraszne jej będą eksplozje zwierzęcej radości – jest odporna na zarysowania i wgniecenia, szybko zetrzemy z niej ślady brudnych łapek. Winyl jest też niezwykle cichy. Wygłuszające właściwości materiału sprawiają, że nawet drepczący w nocy w korytarzu pies, nie obudzi nas stukaniem pazurów.

Dobrym wykończeniem podłogi w przedpokoju będą listwy Espumo, również odporne na uderzenia i wilgoć. Można je też malować, co jest szczególnie istotne w przypadku tak mocno eksploatowanego pomieszczenia.

Aranżujemy mały przedpokój z marką VOX

Jak optycznie powiększyć przedpokój

Przedpokój to zwykle niewielkie pomieszczenie, dlatego podczas aranżacji staramy się je optycznie powiększyć. Wybieramy więc jasne kolory ścian, lustra, lekkie meble do przechowywania. Niestety powyższe decyzje mają również delikatne mankamenty: jasne ściany w przedpokoju szybko będą nosiły ślady jesiennych powrotów z placu zabaw czy spacerów w deszczu z naszym pupilem. Nie oznacza to jednak, że musimy z nich rezygnować.

Aranżujemy mały przedpokój z marką VOX

Z pomocą przyjdzie system ścienny Kerradeco od VOX, który występuje w wielu wariantach kolorystycznych – od stonowanych beży po szkocką kratę. Łatwo go zamontować, jeszcze łatwiej czyścić. Jest odporny na wilgoć i uderzenia, dlatego bez problemu można o niego oprzeć deskorolkę czy rower. A jeśli nie chcemy pokrywać panelami całego wnętrza, warto ułożyć je tylko na fragmencie ściany – świetnie sprawdzą się jako tło dla wieszaka na ubrania czy rower.

Aranżujemy mały przedpokój z marką VOX

Marka VOX

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. W VOX wierzą, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego ich produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie.

Marka ma w swojej ofercie wiele ciekawych produktów. Przeczytajcie o produktach marki do przestrzeni biurowych oraz kolekcji Ribbon projektu Joanny Leciejewskiej.

Zobacz również: Pomysły na ceglaną dekorację we wnętrzu | Dekorujemy ścianę w salonie

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter