Architekci i 30. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już 30 stycznia odbędzie się jubileuszowy 30. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Platforma Architecture Snob po raz kolejny włącza się w zbiórkę organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. W poprzednich latach udało nam się zebrać ponad 250 tysięcy złotych!

30. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki jest „Przejrzyj na oczy”. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka będzie skupiać się na wsparciu szeroko pojętej okulistyki dziecięcej. Zebrane pieniądze wesprą 25 oddziałów i pododdziałów szpitalnych oraz poradnie, które potrzebują nowoczesnego sprzętu by ratować wzrok najmłodszych.

Wielka Orkiestra i architekci

Gratką tegorocznej edycji „Architekci grają dla WOŚP”  będzie weekend w zrewitalizowanym domu własnym „Igloo”, prof. Witolda Lipińskiego. Oprócz możliwości spędzenia kilku dni w tym wyjątkowym domu, przewidziane jest spotkanie z wybitnym wrocławskim architektem Zbigniewem Maćkowem, założycielem biura Maćków Pracownia Projektowa. Podczas weekendu Zbigniew Maćków oprowadzi po domu „Igloo”, opowie o jego historii, oraz zaprosi na wycieczkę rowerową po okolicy.

Po raz czwarty gra z Orkiestrą pracownia KWK Promes Roberta Koniecznego. Tym razem można wylicytować wieloformatowe zdjęcie soczewkowe ikonicznego domu Arki Roberta Koniecznego, jednego z najwybitniejszych polskich architektów. Zdjęcie pochodzi bezpośrednio z właśnie zakończonej indywidualnej wystawy Pracowni KWK Promes w Galerie d’Architecture w Paryżu.

„Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” - 30. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
„Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”

Wśród oferowanych usług można znaleźć m.in. projekt domu jednorodzinnego do 150m2, do pozwolenia na budowę od Pracowni nad Wartą. Kompleksowy projekt pokoju dziecka od Pracowni Neroom. Projekt funkcjonalny dowolnego pomieszczenia mieszkalnego od DEER DESIGN Pracownia Architektury Wnętrz. Ekspertyzę wibroakustyczną mieszkania od ADAM Sp. z o. o. – Noise & Vibration Control. Konsultacje projektowe z architektami z biura Mili Młodzi ludzie, szkolenia od Architect Support i PLN Design Group, a także unikatowe produkty m.in. krzesło z nowej kolekcji RING marki VANK czy fotel i podnóżek DRUM z kolekcji kultowej, awangardowej włoskiej marki Cappellini od MARRO.

Do akcji dołączyła pracownia SUPERGUT STUDIO, która przeznaczyła na licytację instalację artystyczną „COŚ WISI W POWIETRZU”. Dwumetrowa instalacja wisiała od kwietnia 2020 do maja 2021 na balkonie kamienicy przy ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach.

W tym roku oprócz licytacji wraz z fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyremontowane zostanie jedno z pomieszczeń Oddziału Okulistyki Dziecięcej w Łodzi. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia XYstudio z Warszawy.


Lista aukcji Architekci i WOŚP

Weekend w zrewitalizowanym domu własnym „Igloo”, prof. Witolda Lipińskiego

Wylicytuj weekend (w dowolnie wybranym terminie w drugiej połowie 2022 r.) w zrewitalizowanym domu własnym „Igloo”, prof. Witolda Lipińskiego. Oprócz możliwości spędzenia kilku dni w tym wyjątkowym domu, przewidziane jest spotkanie z wybitnym wrocławskim architektem Zbigniewem Maćkowem, założycielem biura Maćków Pracownia projektowa. Podczas weekendu Zbigniew Maćków oprowadzi po domu, opowie o jego historii, oraz zaprosi na wycieczkę rowerową po okolicy.

30. WOŚP - Weekend w zrewitalizowanym domu własnym „Igloo”, prof. Witolda Lipińskiego
Weekend w zrewitalizowanym domu własnym „Igloo”, prof. Witolda Lipińskiego

Od niedawna właścicielem domu igloo są: Agata Chmielowska i wrocławski architekt Zbigniew Maćków. Jak tłumaczą, chcieli w ten sposób ocalić obiekt przed ewentualnym zniszczeniem. Witold Lipiński (1923-2005) był projektantem eksperymentatorem, badającym nowe rozwiązania techniczne. Na Politechnice Wrocławskiej analizował powłokowe formy sklepione.

W wydanej w 1978 roku pracy doktorskiej przedstawił szkice koncepcyjne domów i budynków użyteczności publicznej przykrytych żelbetowymi dachami o miękkich, opływowych kształtach. Śmiałe projekty architekta w większości pozostały niezrealizowanymi wizjami; do wyjątków należą obserwatorium na Śnieżce (1966-1974), w formie trzech połączonych dysków, oraz dom igloo we Wrocławiu. Ten ostatni obiekt powstał jako dom własny architekta i stał się polem kolejnych eksperymentów. Kopuła wykonana została przy wykorzystaniu bardzo prostych środków, ze względu na trudności w dostępie do materiałów budowlanych wzniesiono ją głównie z cegły. Lipiński otrzymał pośmiertnie Honorową Nagrodę SARP O/Wrocław.


Konsultacje projektowe od Mili Młodzi Ludzie

Potrzebujesz odświeżyć wnętrze swojego mieszkania lub domu? Ta aukcja jest dla Ciebie! Nie musisz przy tym wcale wymieniać wszystkiego na nowe!

30. WOŚP - Konsultacje projektowe od Mili Młodzi Ludzie
Konsultacje projektowe od Mili Młodzi Ludzie

Pracownia Mili Młodzi Ludzie podczas 3 godzin konsultacji projektowych, podpowie, doradzi, wytłumaczy w jak najprostszy i najlepszy sposób rearanżować twoje wnętrza z jak największym wykorzystaniem już istniejących elementów. Architekci podpowiedzą jak tchnąć w twoje mieszkanie nowe życie i twórczo przetworzyć to, co zastaną w twoim domu.

Przedmiotem aukcji jest 3 godzinna konsultacja projektowa.


Projekt układu funkcjonalnego oraz wizualizacji pomieszczenia od Deer Design

Wylicytuj projekt funkcjonalny oraz wizualizacje dowolnego pomieszczenia mieszkalnego (np. salonu z aneksem kuchennym, łazienki, kuchni, sypialni) od DEER DESIGN Pracownia Architektury Wnętrz.

30. WOŚP - Projekt układu funkcjonalnego oraz wizualizacji pomieszczenia od Deer Design
Projekt układu funkcjonalnego oraz wizualizacji pomieszczenia od Deer Design

Wspólnie ze zwycięzcą licytacji DEER DESIGN Pracownia Architektury Wnętrz omówi układ funkcjonalny i aranżację wybranego pomieszczenia, dopasowując projekt do Twoich potrzeb.


Autorskie szkice budynków od DEMIURG

Wylicytuj dwa autorskie szkice Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku oraz szkic budynku Concordia Design Wrocław.

Rysunek ołówkowy – Biblioteka Uniwersytecka w Białymstoku. Format: Rysunek w formacie 50×70 cm

Kadr: Biblioteka Uniwersytecka w Białymstoku została narysowana z takiej perspektywy, aby pokazać obły kształt budynku, a zabawa światłem pozwoliła na pokazanie trójwymiarowości obiektu. Pokazana została także zieleń, która jest ważną częścią projektu.

30. WOŚP - Autorskie szkice budynków od DEMIURG
Autorskie szkice budynków od DEMIURG

Technika: Rysunek powstał techniką ołówkową, która jest podstawą dla każdego architekta

Autorka: Monika Gabryszak, absolwentka architektury na Politechnice Poznańskiej, od ponad roku Asystentka Architekta w zespole DEMIURG

Rysunek powstawał ok. 10 godzin. Wylicytowany obraz będzie oprawiony w ramę.


Projekt domu jednorodzinnego do 150m2 od Pracownia Nad Wartą

Wylicytuj projektu domu jednorodzinnego do 150m2, do pozwolenia na budowę od Pracowni nad Wartą. W ramach wygranej aukcji otrzymają Państwo: koncepcję parterowego domu jednorodzinnego dostosowaną do Państwa potrzeb i ustaloną indywidualnie, wizualizacje 3D budynku z zewnątrz, projekt do pozwolenia na budowę, a także projekt techniczny wymagany według nowych przepisów. Maksymalna projektowana powierzchnia budynku to 150m2.

30. WOŚP - Projekt domu jednorodzinnego do 150m2 od Pracownia Nad Wartą
Projekt domu jednorodzinnego do 150m2 od Pracownia Nad Wartą

Zwiedzanie Cukrowni Żnin z Less is core

Wylicytuj wyjątkowe oprowadzanie Cukrowni Żnin wraz z kolacją z projektantami – Piotrem Grochowskim i Wojciechem Kolędą, założycielami biura Less is core.

30. WOŚP - Zwiedzanie Cukrowni Żnin z Less is core
Zwiedzanie Cukrowni Żnin z Less is core

Cukrownia Żnin to kompleks poprzemysłowych budynków o bardzo długiej, ponad stuletniej historii, która kończy się upadkiem w 2004 roku. Na zlecenie Arche przekształcona została w multifunkcyjną przestrzeń, na której terenie znajduje się hotel, muzeum cukrownictwa i otwarty dla lokalnej społeczności, wielki kompleks wypoczynkowy z kinem, kręgielnią i dostępem do Dużego Jeziora Żnińskiego, które do tej pory było odgrodzone od miasta zamkniętym terenem Cukrowni.


Zestaw DRUM (fotel + podnóżek) z kolekcji marki Cappellini

Firma Marro przekazuje na licytację zestaw DRUM (fotel + podnóżek) z kolekcji kultowej, awangardowej włoskiej marki Cappellini. Autorem jest Mac Stopa, jeden z najbardziej znanych polskich projektantów, założyciel pracowni Massive Design, laureat wielu międzynarodowych nagród, m.in.: „Best of NeoCon Gold Award”, „ICONIC AWARD: Interior Innovation”, licznych „Red Dot Design Award”, „GOOD DESIGN™ Award” oraz „Interior Design Best of Year Award”.

30. WOŚP - Zestaw DRUM (fotel + podnóżek) z kolekcji marki Cappellini
Zestaw DRUM (fotel + podnóżek) z kolekcji marki Cappellini

Mac Stopa łączy zamiłowanie do geometrycznych form i matematycznej precyzji z organiczną, rzeźbiarską formą. Mebel jest wykonany z pianki poliuretanowej o różnej gęstości, co zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Tapicerka jest wykonana z rozciągliwego materiału z optycznym wzorem 3D, charakterystycznym dla projektanta. DRUM dobrze wygląda w pojedynkę, a dzięki modułowemu charakterowi można także łączyć go w większe grupy. Pasuje zarówno do przestrzeni publicznych (m.in. lobby Warsaw Spire), jak i prywatnych.


Alianckie buty architekta Zbigniewa Pawelskiego

Arch. Zbigniew Pawelski wraz z małżonką – Ireną Wiercińską-Pawelską – przekazują w ramach aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oryginalne Alianckie buty wojskowe marki Padmore & Barnes z 1940 roku, które Zbigniew Pawelski otrzymał w 1945 roku (po wyzwoleniu z obozu jenieckiego Stalag X B Sandbostel i dołączeniu do 1 Dywizji Pancernej Generała Maczka). W tych butach, powrócił do powojennej Polski.

30. WOŚP - Alianckie buty architekta Zbigniewa Pawelskiego
Alianckie buty architekta Zbigniewa Pawelskiego

Przedmiotem aukcji są zabytkowe obuwie o ogromnej wartości sentymentalnej. Oryginalne Alianckie buty wojskowe marki Padmore & Barnes z 1940 roku (firma produkuje obuwie do dzisiaj), rozmiar 7L. Buty prezentują się świetnie, ale raczej nie nadają się do chodzenia w dzisiejszych czasach – jest to przedmiot kolekcjonerski. Jeden z butów nie ma sznurówki.

Należały do architekta Zbigniewa Pawelskiego, który przez wiele lat wykładał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (uczelni, której jest absolwentem – studiował i przyjaźnił się z Janem Rodowiczem „Anodą”) i jest współautorem wielu projektów z zakresu budownictwa przemysłowego, użyteczności publicznej, wystawiennictwa i wnętrz.


Projekt pokoju dziecka od Neuroom

Wylicytuj kompleksowy projekt pokoju dziecka wraz z drabinką sportową marki BenchK.

Pokój dziecka jest przestrzenią szczególną, często pomijaną lub traktowaną po macoszemu. Niesłusznie, bo jest ona wielce ciekawa i ważna. Rosną w niej kolejne pokolenia, dla których edukacja estetyczna może rozpocząć się już od najwcześniejszych lat. Ale nie tylko o estetykę chodzi.

30. WOŚP - Projekt pokoju dziecka od Neuroom
Projekt pokoju dziecka od Neuroom

Pracownia Neuroom projektuje tylko i wyłącznie pokoje dziecięce, ze względu na złożoność tematu i specyfikę małych klientów i klientek. W projekcie uwzględniane są nie tylko ich dynamicznie rosnące potrzeby, ale także wiedza o neurarchitekturze, biofilii, dobrostanie, co wyróżnia pracownię na tle konkurencji.

Dodatkowo poza opracowaniem projektu koncepcyjnego wnętrza dziecka, licytujący otrzyma za darmo drabinkę sportową BenchK, która zostanie wkomponowana w przestrzeń pokoju.


Książka Architektura kampusów oraz Zawód:Architekt

Wylicytuj wyjątkowe publikacje o architekturze od redaktora naczelnego magazynu Zawód:Architekt.

30. WOŚP - Książka Architektura kampusów oraz Zawód-Architekt
Książka Architektura kampusów
  • książka „Architektura kampusów” Piotra Żabickiego wraz z dedykacją
  • 6 egzemplarzy Z:A 2021 z dedykacją redaktora naczelnego
  • 6 egzemplarzy Z:A 2020 z dedykacją redaktora naczelnego
  • 6 egzemplarzy Z:A 2019 z dedykacją redaktora naczelnego

Szkolenie dla architektów od PLN Design Group

Wylicytuj wyjątkową możliwość odbycia szkolenia 1 na 1 online z ekspertem ds. komunikacji branży wnętrzarsko-architektonicznej! Szkolenie PLN Design Group z budowania marki własnej i komunikacji z mediami dla architektów i projektantów wnętrz

W ciągu każdego roku powstaje kilkadziesiąt pracowni architektonicznych. O ile architekt czy projektant wnętrz ma doświadczenie w swoich fachu, o tyle nie posiada wiedzy związanej z rozwojem biznesu: budową marki własnej oraz nawiązywania relacji z mediami.

30. WOŚP - Szkolenie dla architektów od PLN Design Group
Szkolenie dla architektów od PLN Design Group

Dlaczego warto?

Jeśli jesteś na początku swojej biznesowej drogi i nie wiesz, jak powinna wyglądać Twoja strona www, czy warto prowadzić profile Social Media, a przede wszystkim nie wiesz, jak dotrzeć do Klientów – to szkolenie jest dla Ciebie.

Jeśli działasz w branży już kilka lat, ale potrzebujesz zmiany i nie wiesz, od czego zacząć – to również szkolenie dla Ciebie!

A jeśli do tego wszystkiego przeglądając magazyny wnętrzarsko-architektoniczne oraz portale zastanawiasz się, co trzeba zrobić, żeby pokazać tam swój projekt – to zdecydowanie pomoże ci w tym to szkolenie!

I jeszcze jedno! To szkolenie 1 na 1 to wyjątkowa propozycja. W stałej ofercie PLN Design Group nie ma jednego szkolenia łączącego te dwa obszary: budowę marki i komunikację z mediami i to w formie indywidualnej! Dlatego tym bardziej warto wziąć udział w licytacji!


Zdjęcie soczewkowe Arki od Roberta Koniecznego

Wylicytuj unikatowe zdjęcie soczewkowe ikonicznego domu Arki Roberta Koniecznego, jednego z najwybitniejszych polskich architektów. Zdjęcie pochodzi bezpośrednio z właśnie zakończonej indywidualnej wystawy Pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego w Galerie d’Architecture w Paryżu. W Galerie d’Architecture prezentowali się najlepsi architekci, tacy jak Shigeru Ban, Rem Koolhaas, Renzo Piano czy Bernard Tschumi. Warto w tym miejscu dodać, że jest to pierwsza pracownia z Polski – co więcej, z Europy Środkowo-Wschodniej – która została zaproszona do zaprezentowania tam swoich prac.

30. WOŚP - Zdjęcie soczewkowe Arki od Roberta Koniecznego
Zdjęcie soczewkowe Arki od Roberta Koniecznego

Na wystawie zaprezentowano najbardziej znane budynki pracowni, w których mobilność poszczególnych elementów odgrywa zasadniczą rolę: Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, Dom Bezpieczny, Arkę Koniecznego, Dom kwadrantowy czy Galeria Sztuki Współczesnej PLATO w Ostrawie.


Instalacja artystyczna „COŚ WISI W POWIETRZU” od SUPERGUT STUDIO

Rurka neonowa świecąca na zielono. Podkonstrukcja stalowa o długości ok. 2 m do powieszenia, malowana proszkowo na kolor czarny.

Instalacja artystyczna "COŚ WISI W POWIETRZU" od SUPERGUT STUDIO
Instalacja artystyczna „COŚ WISI W POWIETRZU”

Od kwietnia 2020 do maja 2021 instalacja wisiała na balkonie kamienicy przy ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach.


Jak światło wpływa na wnętrze? Szkolenie oraz zwiedzanie showroomu AQForm

Dowiedz się jak światło wpływa na wnętrze – wylicytuj szkolenie oraz zwiedzanie showroomu!

30. WOŚP - Jak światło wpływa na wnętrze? Szkolenie oraz zwiedzanie showroomu AQForm
Szkolenie oraz zwiedzanie showroomu AQForm

Wylicytuj szkolenia 1 na 1 dla Ciebie i Twojego zespołu (do 4 osób) z ekspertem marki AQForm – polskiego producenta oświetlenia. To nie wszystko! Odwiedź showroom AQForm i sprawdź na własne oczy jak oświetlenie może wpływać na Twoje samopoczucie i odbiór przedmiotów!


Ekspertyza wibroakustyczna mieszkania od ADAM Sp. z o. o. – Noise & Vibration Control

Wylicytuj ekspertyzę wibroakustyczną mieszkania pod wzgledem należytej ochrony przed hałasem i drganiami od ADAM Sp. z o. o. – Noise & Vibration Control.

30. WOŚP - Ekspertyza wibroakustyczna mieszkania od ADAM Sp. z o. o. - Noise & Vibration Control
Ekspertyza wibroakustyczna mieszkania

Licytacja obejmuje ekspertyzę hałasu instalacyjnego, jak i hałasu bytowego w mieszkaniu użytkowanym lub budowanym.

Standardowe koszty takich ekspertyz to przedział 5 000 – 12 000 PLN dla mieszkań w zależności od polożenia, metrażu, konstrukcji czy zakresu instalacji technicznych etc.


Krzesło z nowej kolekcji RING marki VANK

Wylicytuj krzesło do domowego biura z nowej kolekcji RING marki VANK. Charakterystyczną cechą kolekcji jest teatralny rys i marszczenia oraz wspieranie idei recyklingu. Krzesło wykonane jest w czarnej welurowej tkaninie, którą można oddzielać od pozostałych elementów, siedzisko wykorzystuje odpady pianki tapicerskiej, a brązowa podstawa bazuje na kształcie koła.

30. WOŚP - Krzesło z nowej kolekcji RING marki VANK
Krzesło z nowej kolekcji RING marki VANK

VANK tworzy meble. Obiekty. Znaki w przestrzeni. Przedmioty zaprojektowane inteligentnie, z poszanowaniem natury oraz wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii. Cel to wyrafinowana przyszłość, zbudowana na kanwie doskonałego rzemiosła.


Szkolenia i audyt od Kinga Konopko – Architect Support

Kinga Konopko – Architect Support już 12 lat zawodowo buduje świadomość i sprzedaż powierzonych marek w środowisku Architektów.

30. WOŚP - Szkolenie Kinga Konopko
Kinga Konopko – Architect Support

Na tegoroczną akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” przekazała 2 szkolenia i 1 audyt:

  • Jak komunikować się z Architektami – Audyt
  • Szkolenie: Obsługa architektów w praktyce
  • Szkolenie: Jak zaprezentować produkt i się wyróżnić?

Zobacz również: Kengo Kuma. Eksperyment. Materiał. Architektura w Manggha | Projekt „SLOW” – wystawa w berlińskim Muzeum Rzemiosła Artystycznego

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter