Architektura oczami Rafała Stefanowskiego

Architektura oczami Rafała Stefanowskiego

Uwielbiamy plakaty i kiedy napisał do nas Rafał Stefanowski, pokazując swoje projekty – szaleństwo! Od razu chcieliśmy wiedzieć skąd pomysł, inspiracje… Przeczytajcie sami!

„Po raz kolejny zobaczyłem w internecie plakaty budynków Le Corbusiera, Miesa Van den Rohe i innych klasyków. Plakaty piękne, budynki tym bardziej, ale ile można…przecież o takich budynkach powiedziano już chyba wszystko. Pomyślałem, że spróbuję zrobić plakat z jakimś polskim współczesnym budynkiem. Zawsze podobała mi się biblioteka uniwersytecka w Katowicach – piękny budynek. Czysta, graficzna elewacja – idealny. Jak zwykle w takich przypadkach, wszystko wygląda łatwo jak się ogląda czyjeś prace.

Zrobiłem z 10 prób z czterema różnymi budynkami, niestety efekt wyglądał jak praca gimnazjalisty, który odkrył funkcje Corela. Odłożyłem temat na bok. Co jakiś czas wracałem, aż znalazłem w końcu spójny i konsekwentny pomysł na syntetyczne pokazanie każdego z  budynków na plakacie. Kolor plakatu to nawiązanie do koloru elewacji przedstawionego budynku.

W momencie kiedy cztery pierwsze plakaty były gotowe, pomyślałem, żeby stworzyć całą serię, gdzie pokazałbym najlepsze polskie realizacje, taki rodzaj przewodnika po współczesnej polskiej architekturze. W tej chwili powstały 23 plakaty i w opracowaniu są kolejne”.

Rafał z zawodu jest architektem i pracuje w Medusagroup. Grafiką zajmuje się z pasji bo lubi ładne rzeczy i lubi projektować. Trzeba przyznać – wychodzi mu to bardzo dobrze!

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter