Artystyczna renowacja kuchni z Annie Sloan

Lubisz eksperymentować w kuchni, łączyć rozmaite smaki oraz czerpać inspiracje z tradycji kulinarnych z różnych stron świat? A co powiesz na kreatywny mariaż stylów i kolorów w aranżacji kuchennego wnętrza? Sięgnij po wszechstronne farby kredowe Chalk Paint™ oraz twórcze pomysły Annie Sloan, a stworzysz naprawdę wysmakowane wnętrze. Przed Tobą wyjątkowa, artystyczna renowacja kuchni!

Artystyczna renowacja kuchni

Annie Sloan, brytyjska ekspertka w dziedzinie kolorów i technik dekoracyjnych zachęca, aby tej jesieni odnowić kuchnię i pomalować przy pomocy farb Chalk Paint™ nie tylko ściany i fronty szafek, ale także płytki ceramiczne na ścianie i podłodze. Metamorfozę kuchni według pomysłu Annie możemy przeprowadzić w weekend.

Annie Sloan Chalk Paint wzór na podłodze w kolorze Athenian Black , krzesło w kolorze Napoleonic Blue chair, szafki Greek Blue - artystyczna renowacja kuchni

Koszt pomalowania płytek, to jedynie ułamek ceny ich zakupu w sklepie. Jedyne umiejętności, których potrzebujesz, aby ozdobić płytki, to cierpliwość i wyobraźnia. Z kolei samo malowanie szafek nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności – wyjaśnia Annie.

Malowanie płytek w kuchni

Niezależnie od tego, czy postanowisz kupić gładkie białe płytki z myślą o ozdobieniu ich przed układaniem, czy pomalować te, które masz już w kuchni, istnieje wiele sposobów, aby dodać im charakteru za pomocą farb Chalk Paint™.

Jeśli malujesz płytki w kuchni, z której korzystasz codziennie, skup się na płytkach ściennych i ścianie nad blatem roboczym. Jeżeli chcesz również pomalować podłogę, będziesz musiał powstrzymać się od wchodzenia do kuchni, dopóki farba nie wyschnie. Z kolei malowanie szafek, to znacznie łatwiejsze zadanie, a na wyschnięcie nie potrzeba wiele czasu – dodaje Annie.

Annie Sloan Chalk Paint płytki w kolorach Greek Blue, Burgundy, Athenian Black, Scandinavian Pink i Napoleonic Blue, ściana Greek Blue

Jeśli jesteś doświadczonym dekoratorem i masz pewną rękę, możesz zdecydować się na odręczne malowanie wzorów przy użyciu małego pędzelka. Jeżeli masz więcej entuzjazmu niż doświadczenia, szablony lub gumowe znaczki będą pomocne i dadzą gwarancję dobrego efektu.

W tej kuchni użyliśmy tych samych białych płytek zarówno na ścianie nad blatem, jak i na podłodze. Skontrastowaliśmy jednokolorowe płytki z wzorami kwiatów i liści, inspirowanymi malarstwem Matisse’a. Czarne obramowanie na płytkach z dekoracjami nawiązuje do połogi inspirowanej stylem Memphis. Pośrodku każdej płytki malowaliśmy na czarno tylko jeden pasek, ale w alternatywnych kierunkach, aby uzyskać prosty, przy tym graficzny wygląd. Szablon stworzyliśmy za pomocą taśmy maskującej – mówi Annie Sloan.

Annie Sloan Chalk Paint wzór na podłodze w kolorze Athenian Black , krzesło w kolorze Napoleonic Blue chair, szafki Greek Blue

Ponieważ płytki nie są porowate, farba Chalk Paint™ wymaga dłuższego czasu schnięcia i utwardzania niż zwykle, więc odczekaj zarówno z nakładaniem drugiej warstwy, jak i zabezpieczeniem lakierem Chalk Paint™ Lacquer. Na podłogach zaleca się co najmniej dwie warstwy lakieru. Pełny okres utwardzania lakieru wynosi czternaście dni, więc uważaj, aby nie zarysować podłogi w tym czasie.

Farby wykorzystane w renowacji kuchni

W realizacji wykorzystano farby Chalk Paint™:


● do pomalowania płytek ściennych w kolorach Burgundy, Scandinavian Pink, Napoleonic Blue i Athenian Black
● płytki podłogowe oraz stół w kolorze Athenian Black
● ściana pomalowana Chalk Paint™ w kolorach Greek Blue, Athenian Black oraz Old White
● krzesło w kolorze Napoleonic Blue

Zobacz również: Modern farmhouse – co musisz wiedzieć o tym trendzie? | Jak malować ściany – porady i inspiracje w 7 krokach

Annie Sloan Chalk Paint wzór na podłodze w kolorze Athenian Black , krzesło w kolorze Napoleonic Blue chair, szafki Greek Blue - artystyczna renowacja kuchni
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter