BandIt Design: Relacja z Salone del Mobile w Mediolanie

BandIt Design: Relacja z Salone del Mobile w Mediolanie

Jesteście ciekawi jak było w Mediolanie? Poprosiliśmy BandIt Design o kilka słów, które podsumowują minioną edycję. Zapraszamy, zachęcamy – podzielcie się ze swoimi znajomymi 🙂

Dla PLN Design – Małgorzata Dziemitko z BandIt Design:

17 kwietnia zakończyła się jubileuszowa, 55 edycja Salone del Mobile w Mediolanie. Zgodnie z przewidywaniami, mediolańskie targi poświęcone wzornictwu i wyposażeniu wnętrz kolejny raz przyciągnęły tłumy specjalistów i miłośników wzornictwa z całego świata.

Rokrocznie, targi w Mediolanie są miejscem spotkań architektów, projektantów wnętrz oraz producentów, stając się najważniejszym wydarzeniem branżowym w roku.

Podczas tegorocznej edycji iSaloni mogliśmy uczestniczyć m.in. w wystawach EuroCucina oraz FTK – dedykowanym branży kuchennej i nowinkom technologicznym w tej dziedzinie.  Również wystawcy z branży łazienkowej zadbali o prezentację najnowszych rozwiązań. Dodatkowo, w ramach Salone Satellite zaprezentowano koncepcje młodych projektantów. Nowością na targach była wystawa xLux dedykowana produktom rozpoznawalnym i dystrybuowanym m.in. w krajach Dalekiego Wschodu i USA.

Na targach królowała jednak branża meblarska, pikowane sofy, pastelowe pufy, łączenie szkła z drewnem, to tylko kilka z propozycji pojawiających się w tym roku. Nowatorskie rozwiązanie łączące mebel z metalem zaprezentowała m.in. włoska marka Ronda Design.

Jest to dla nas druga edycja iSaloni” – relacjonuje Sara Appoloni, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronda Design. „Po 5- latach na Fuorisalone, zdecydowaliśmy się zrobić kolejny krok i zaprezentować się na dużo większej wystawie. W tym roku oprócz unikalnej kolekcji magnetycznych paneli ściennych i mebli „Magnetika”, przedstawiliśmy również nową linię produktów z metalu i stali nierdzewnej. Pojawiły się również nowe wykończenia metalowych produktów takie jak mokka, ciemna miedź, grafit oraz nowe funkcjonalności jak ledowe oświetlenie czy mobline regały telewizyjne.  Doświadczenie w produkcji stali, wykorzystywanej w branży meblarskiej pozwoliło nam znacząco wyróżnić się spośród standardowych drewnianych mebli oferowanych na rynku.

Kolekcja Magnetika to system magnetycznych paneli ściennych, które można dowolnie aranżować, przestawiać oraz łączyć ze sobą, tworząc indywidualne kompozycje. Wszystko za sprawą siły magnetycznej. Ronda Design na stałe współpracuje projektantami: Gianluigi Gorgoni (znany z projektów dla Roche Bobois), Adriani e Rossi czy Diego Collareda.

Na uwagę podczas iSaloni zasługuje również wspólna ekspozycja Epoque i Tecnografica, na której zaprezentowano m.in. luksusowe tapety z kolekcji „The Sisters”.  Włoska marka Tecnografica posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przemyśle ceramicznym oraz w projektowaniu elementów dekoracyjnych ścian i podłóg.

Podczas targów w Mediolanie zaprezentowaliśmy premierową kolekcję wzorów „The Sisters” słynnych włoskich artystów Marco Pulga oraz Mino Longo” – mówi Stefano Lamberti, reprezentujący firmę Tecnografica. „Są to bardzo fantazyjne i luksusowe tapety, które zaprezentowaliśmy na powierzchni około 150m2, pokazując jak wiele jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom w kwestii cyfrowego druku tapet wielkoformatowych” – dodaje.

Firmę wyróżnia szeroka paleta wzorów włoskich artystów, w tym m.in. projektów Marco Fontana czy Giorgia Beltrami. Nowoczesne rozwiązania technologiczne (np. tapety do kabin prysznicowych) oraz zastosowanie ekologicznych materiałów, to tylko niektóre z atutów włoskiej marki.

We Włoszech nie zabrakło również akcentów z Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Comforty przy współpracy z Dorotą Koziarą, Paged Collection projektu Tomka Rygalika czy Kler, który tym razem odważył się na stworzenie zamkniętego stoiska. Natomiast polskim asem w rękawie na Fuorisalone była instalacja „Sensorial Carpentry”, będąca wynikiem współpracy marek Barlinek, Tabanda i Design Alive.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter