Bang & Olufsen: mały i wytrzymały

Nowy Beoplay A1 jest najmniejszym głośnikiem w aktualnej ofercie B&O PLAY. Zaprojektowany do życia w ruchu, przez wielokrotnie nagradzaną Cecilie Manz, mieści się w dłoni i w każdej torbie, lecz jego możliwości są o wiele większe niż rozmiar.

B&O PLAY przedstawia dzisiaj najmniejszego i najodważniejszego członka rodziny przenośnych głośników Bluetooth, BeoPlay A1. Zaprojektowany do życia w ruchu, BeoPlay A1 łączy piękno duńskiego designu spod ołówka Cecilii Manz, z jakością dźwięku Bang & Olufsen. Jest także zestawem głośnomówiącym do telefonu i posiada baterię zdolną zapewnić 24 godziny odtwarzania muzyki, o wiele dłużej od wcześniej wyczerpujących się i milknących konkurentów.

Korzystając na co dzień z muzyki, ludzie głównie poszukują elegancji, prostoty i elastyczności. Chcą aby głośnik dostarczał bogaty i piękny krajobraz dźwiękowy w domu, a także by był maksymalnie poręczny podczas życia w biegu”, mówi Henrik Taudorf Lorensen, Corporate VP w B&O PLAY.

Z BeoPlay A1 przesunęliśmy granice kategorii ultra przenośnych głośników i umożliwiliśmy ludziom by potężny dźwięk i przepiękne wzornictwo towarzyszyło im gdziekolwiek będą tego chcieli”.

Zaprojektowany do codziennych przygód

Beoplay A1 ma kształt pięknie wyprofilowanej kopuły aluminium, co nadaje mu wygląd lekki i elegancki oraz tworzy mocną obudowę ochronną dla technologii ukrytej wewnątrz. Kopuła jest zespojona z podstawą z podwójnie formowanego polimeru,  tworząc jednorodną i harmonijną bryłę.

Częścią projektu jest brak wystających przycisków czy nóżek do podparcia, a powierzchnia BeoPlay A1 jest całkowicie gładka i wystarczająco wytrzymała by oprzeć się uderzeniom i zarysowaniom, na które głośnik narażony jest każdego dnia. Głośnik posiada skórzany rzemień, który zaprasza by wziąć go ze sobą wszędzie, przyczepić do plecaka, lub powiesić gdziekolwiek w domu.

Chcieliśmy stworzyć przenośny głośnik, którego nikt nie będzie chciał zostawić w domu. Wielkość i kształt głośnika zachęcają, by wziąć go ze sobą i przynieść w inne miejsce, jak najbardziej naturalną rzecz. Połączenie najwyższej jakości materiałów, chłodnego aluminium, miękkiego polimeru i ciepłego dotyku skóry naturalnej, sprawia, że naprawdę chce się go trzymać w rękach. Lubię też fakt, że, gdy leży na płaskiej powierzchni, jego zaokrąglony kształt bardzo wyraźnie wskazuje na rozprzestrzeniający się dookoła dźwięk”, mówi projektantka Cecilie Manz.

Dźwięk sygnowany przez Bang & Olufsen

Bazując na ponad 90 latach doświadczeń, BeoPlay A1 ustanawia nowe standardy dla przenośnych głośników Bluetooth w kwestiach roznoszenia dźwięku, głośności oraz charakterystyki basu.

  • Dzięki unikalnemu i dedykowanemu algorytmowi DSP z zaawansowaną filtracją charakterystyki przetwarzania, BeoPlay A1 jest w stanie stworzyć przestronną, 360-stopniową scene muzyczną, dostarczając słuchaczom tak samo wspaniałych wrażeń, gdziekolwiek się znajdują względem głośnika.
  • Pomimo kompaktowych gabarytów (133mm x 48mm x 48mm), ważąc zaledwie 600 gram, głośnik jest w pełni aktywny i dwudrożny, korzysta bowiem z głośnika średniotonowego z aluminiową membraną i  wysokotonowego tweetera ¾ “ z kopułką jedwabną oraz z zaawansowanego filtra DSP, zaskoczy szczegółowym, pełnym i czystym brzmieniem.
  • Dzięki nowemu aluminiowemu stożkowi głośnika średnio-wysokotonowego, który wykorzystuje potężny system magnesu dymowego i wysokiej mocy wzmacniaczom, BeoPlay A1 dostarcza pełną gamę dźwieków, od głębokich basów aż do 40hz i wytrzymałość wytarczającą by muzyka wybrzmiewała godzinami, bez końca.

24 godziny przenośnej przyjemności

Beoplay A1 wyposażony jest w akumulator 2200mAh litowo jonowy, który zapewnia do 24 godzin przenośnej przyjemności podczas użytku każdego dnia. Technologia Adaptive Power Management umożliwia wydobycie dokładnie takiej ilości mocy, jaka niezbędna jest wzmacniaczom – tylko wtedy, gdy jej potrzebują. Oznacza to dynamiczne zmiany poboru mocy dla przedłużenia żywotności baterii.

Głośnik do pracy i do relaksu

Beoplay A1 ma wbudowany system głośnomówiący do rozmów, a opatentowany projekt oprawki przy spodniej krawędzi głośnika, zapewnia pracę mikrofonu w promieniu 360 stopni. Osoba słuchająca może sprawnie rozpoznać głosy, bez względu skąd dokładnie mówią bedąc w sąsiedztwie mikrofonu.

Łatwy dostęp do ulubionej muzyki

Naciskając okrągły przycisk podłączenia z boku głośnika, połączy się on ponownie do ostatnio skomunikowanego urządzenia i uruchomi ostani grany poprzednio utwór. W przyszłości przycisk podłączenia otrzyma aktualizacjei i nowe funkcje dla głośnika.

Cena i dostępność

Beoplay A1  pojawia się w dwóch wersjach – natural oraz moss green i jest dostępny w cenie 249 EURO. Obie wersje są dostęne w salonach B&O, na www.beoplay.com/beoplaya1  I u wyselekcjonowanych partnerów sprzedaży od 21 kwietnia 2016 roku.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter