Beovision Harmony – wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

Tak jak motyl rozkłada skrzydła, tak rozkładają się dwa precyzyjnie wykonane głośniki z frontem z drewna dębowego i aluminium, odsłaniając ekran telewizora. Beovision Harmony jest zachwycającym przykładem designu, który potwierdza bezkompromisowe podejście firmy Bang & Olufsen do wyglądu, kunsztu wykonania i wyjątkowej jakości dźwięku.

Telewizor Beovision Harmony

Beovision Harmony to nowy produkt w ofercie marki Bang & Olufsen – magiczny element aranżacji salonu, który wypełnia przestrzeń spektakularnym dźwiękiem i wznosi doznania telewizyjne na zupełnie nowy poziom. Gdy telewizor jest wyłączony, jego ekran pozostaje przy podłodze, częściowo zakryty przez drewniano-aluminiowe głośniki. Wystarczy uruchomić Beovision Harmony, aby panel OLED uniósł się na optymalną wysokość oglądania a głośniki otworzyły niczym skrzydła i połączyły pod ekranem. Gdy wyłączymy telewizor, cała konstrukcja wróci do poprzedniego układu.

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

Premiera na FuoriSalone 2019

Beovision Harmony po raz pierwszy został zaprezentowany podczas mediolańskich targów wzorniczych FuoriSalone 2019 w kwietniu 2019 r. w ramach wystawy „93 Years of Magic”, która upamiętniała historię marki Bang & Olufsen i przypominała jej najsłynniejsze urządzenia.

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

– Idealny obraz połączony z prawdziwie wciągającym dźwiękiem zapewnia wyjątkowe doznania. Jednak rzadko kiedy duży ekran jest atrakcyjnym elementem wnętrza. Dlatego pracując nad Beovision Harmony chcieliśmy stworzyć wyjątkowy obiekt, który zmniejszy wizualne konsekwencje obecności telewizora w salonie i przekształci się w integralny element aranżacji, do którego domownicy będą mieli emocjonalny stosunek – powiedział John Mollanger, Executive Vice President of Brand and Markets w Bang & Olufsen.

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

Ręcznie wykonane fronty z drewna dębowego i aluminium kryją zaawansowane technologicznie urządzenia, precyzyjnie dostrojone tak, by wybrzmiały wszystkie szczegóły muzyki lub dźwięku. Ich misterny układ maksymalizuje wydajność akustyczną trzykanałowego, w pełni aktywnego systemu, działającego pod kontrolą procesora DSP. W parze z najwyższej klasy, 77-calowym ekranem OLED marki LG – który dzięki samodzielnie emitującym światło pikselom wyświetla fantastyczne kolory – Beovision Harmony jest prawdziwą ozdobą wnętrza, a jednocześnie luksusowym centrum rozrywki. Wnosi zupełnie nową jakość w oglądaniu filmów, imprez sportowych i ulubionych programów telewizyjnych.

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

Koncepcja Beovision Harmony

Koncepcja Beovision Harmony powstała w oparciu o najbardziej cenione rozwiązania Bang & Olufsen. Jednym z nich jest seria Capri, wprowadzona w 1959 roku. Firma zastosowała w niej elementy drewna tekowego – wówczas bardzo modnego w przemyśle meblarskim – po to, by urządzenie stanowiło integralny element aranżacji salonu. Model Beovision Capri 611 FM SJ TV z 1964 roku w stylowej szafce łączył telewizor z odbiornikiem radiowym, umożliwiając całkowite ukrycie urządzeń w czasie, gdy nie były używane.

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

„Już od ponad stu lat dzielimy się naszą obsesyjną pasją, a zarazem misją, doskonalenia technologii reprodukcji dźwięku i obrazu oraz zamykania ich w wyjątkowym designie, który ludzie z dumą umieszczają w swoich domach. Drewno zawsze było ważnym elementem skandynawskiej architektury i wzornictwa mebli ze względu na swój indywidualny charakter, solidność i uniwersalność. Jesteśmy dumni, że przenieśliśmy to dziedzictwo na Beovision Harmony” – mówi John Mollanger.

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

Beovision Harmony – centrum rozrywki

Telewizor Beovision Harmony może również pełnić funkcję domowego centrum rozrywki. Przy wykorzystaniu bardzo wydajnych głośników i wbudowanych technologii można odtwarzać muzykę z popularnych serwisów Tune-in czy Dezeer lub bezprzewodowo z telefonu poprzez Apple Airplay 2, Chromecast czy Bluetooth. Beovision Harmony posiada też najnowszą platformę LG webOS 4.5. Dzięki temu systemowi można cieszyć się, między innymi, dostępem do treści od ulubionych dostawców, takich jak Netflix, Amazon czy YouTube. Beovision Harmony umożliwia też płynną integrację z rozwijającą się ofertą głośników Bang & Olufsen działających w systemie multiroom.

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

Dla osób, które chcą zanurzyć się w najwyższej jakości dźwięku przestrzennym, dodany jest 7.1-kanałowy dekoder dźwięku sorround, za sprawą którego z telewizorem można połączyć nawet 8 głośników takich jak Beolab 18, Beolab 50 czy Beolab 90. Wszystkie źródła i podłączone urządzenia mogą być sterowane przy pomocy Beoremote One – stylowego, ergonomicznego pilota, którego obudowa została wykonana z jednego kawałka aluminium.

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

Cena i dostępność Beovision Harmony

Telewizor Beovision Harmony, z 77-calowym ekranem LG OLED C9 zoptymalizowanym dla Bang & Olufsen, będzie dostępny w salonach firmowych marki od listopada 2019 r., w cenie zaczynającej się od 85000 zł. W sprzedaży będą dwa warianty kolorystyczne frontu głośników: wykonane z drewna dębu łączonego z aluminium oraz z tkaniny w kolorze szarego melanżu i aluminium. Dostępne też będą dwie opcje montażu: podłogowy i naścienny.

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen

Marka Bang & Olufsen

Bang & Olufsen to globalna marka luksusowego stylu życia stworzona w 1925 roku w Struer w Danii, przez Petera Banga oraz Svenda Olufsena, których oddanie i wizja pozostają fundamentem firmy. Bogate dziedzictwo zbudowane wokół nieustannej determinacji tworzenia produktów przesuwających granice technologii audio nadal stawia firmę na czele innowacji w branży audio. Dziś każdy produkt Bang & Olufsen nadal charakteryzuje unikatowe połączenie pięknego brzmienia, ponadczasowego designu oraz niezrównanego kunsztu.

Innowacyjne produkty audio firmy są sprzedawane na całym świecie w sklepach stacjonarnych Bang & Olufsen, Internecie i sklepach partnerskich. Firma zatrudnia ponad 1000 osób i działa na ponad 70 rynkach.

Zobacz również: Nietypowa ozdoba wnętrza – telewizor Philips OLED805, 855 i 865 | Beosound Balance – potężny głośnik domowy

Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen
Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen
Beovision Harmony - wyjątkowy telewizor od Bang & Olufsen
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter