Biel i szarość przełamana niebieskimi i zielonymi akcentami

Biel i szarość przełamana niebieskimi i zielonymi akcentami

Mieszkanie o powierzchni 74 m 2 zaprojektowane przez Devangari Design zlokalizowane jest na nowym osiedlu w warszawskim zielonym Żoliborzu. Inwestorom zależało na jasnej nowoczesnej przestrzeni, w której króluje ciepłe dębowe drewno. Podstawową bazę kolorystyczną w postaci bieli i odcieni szarości przełamano niebieskimi i zielonymi akcentami.

Jednym z najważniejszych elementów są różne rodzaje oświetlenia dające spectrum możliwości przy tworzeniu odpowiedniego klimatu w mieszkaniu. Dzięki temu oraz przemyślanym założeniom funkcjonalnym praktycznie każda ze ścian stanowi odrębny dekoracyjny element przykuwający uwagę odbiorcy. Tuż po wejściu do mieszkania główną rolę odgrywa wyraźnie zaakcentowana ściana i duże lustro, które odbija obraz dalszego planu przestronnego salonu i miękkiego światła zza dużych okien. Mijamy niewielką garderobę i tuż za rogiem znajduje się praktyczna konsola z nowoczesną grafiką. W salonie bardzo charakterystycznymi elementami wyposażenia jest niebieski fotel oraz regał o nieregularnym kształcie, w którym prócz książek znajdują się liczne zamknięte schowki.

Ścianka oddzielająca kuchnię od salonu pełni funkcję nie tylko estetyczną ale te funkcjonalną. Wyłożona jest dekoracyjnym trójwymiarowym kamieniem a od strony kuchni pełni rolę dodatkowego blatu pomocniczego i ściany informacyjnej dla domowników (pokryta jest farbą tablicową). Dzięki temu przepierzeniu mamy dwa punkty widokowe z salonu na wysoką zabudowę kuchenną będącą kontynuacją białej ściany holu oraz kącik jadalniany, na końcu którego ukryta została pojemna komoda będąca przedłużeniem mebli kuchennych.

Sypialnia została zaprojektowana w taki sposób, aby w przyszłości była możliwość podziału przestrzeni na dwie strefy relaksu i pracy. Białe ściany oraz wykładzina stały się tłem podkreślającym dekoracyjne ramki oraz drewno na ścianie.

Łazienka jest najbardziej oszczędna w formie i tak jak pozostała część mieszkania została ocieplona drewnem. Mimo niewielkiej przestrzeni udało się zmieścić wannę, prysznic oraz dużą podwójną umywalkę.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter