Biurko dobre na każdy czas – porady od marki VOX

Jest miejscem pracy, domowym warsztatem, przestrzenią w której rozwijamy swoje pasje. Biurko to dziś jeden z kluczowych mebli w naszym domu. Wybierzmy takie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom.

Wybieramy idealne biurko

Biurko towarzyszy nam i zmienia się wraz z nami. W zależności od tego, czy jeszcze się uczymy, pracujemy, czy przeszliśmy na tryb pracy zdalnej, czy też może lubimy mieć miejsce do rozwijania swojego hobby – potrzebujemy różnych rozwiązań. Co wcale nie oznacza, że musi to być za każdym razem inny mebel. Jeśli nasze biurko ma sprostać wielu zadaniom, wybierzmy takie które łatwo można zmieniać i rozbudowywać.

Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX

Biurko Worknest zaprojektowane przez Wiktorię Lenart będzie domowym miejscem kreatywności. Bazę stanowi drewniany stół z parawanem, który zyskuje dodatkowe możliwości wraz z dokładaniem do niego akcesoriów. Pojemniki, przyborniki czy zawieszki pozwalają zaaranżować niezwykle funkcjonalną przestrzeń roboczą w pokoju, warsztacie czy nawet firmowym open space. Dzięki ażurowemu parawanowi, możemy zestawiać biurka ze sobą i wydzielać poszczególne miejsca pracy, jednocześnie zapewniając użytkownikom prywatność i nie wprowadzając sztywnych podziałów.

Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX

Naturalny wybór

Mówi się, że to jak wygląda blat biurka, świadczy o osobowości tego, który przy nim pracuje. Niezależnie od tego, czy lubimy otaczać się stosem dokumentów, czy też na blacie chcemy mieć jedynie kartkę i długopis, dobierzmy biurko, które będzie dla nas wsparciem w codziennej pracy.

Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX

Dla miłośników minimalistycznych rozwiązań idealne będzie biurko z kolekcji Nature, które dla VOX zaprojektowała pracownia Tabanda. Możemy wybrać mebel z jedną lub dwiema szufladami w białym kolorze lub dekorze dębowym. Możemy też wybrać wariant, w którym jedna z wnęk pozostanie bez szuflady i będzie mogła służyć np. za schowek na laptopa. Szuflady nie posiadają prowadnic dzięki czemu mogą funkcjonować jako pojemniki, które możemy zabrać ze sobą, gdy potrzebujemy podręcznych akcesoriów do pracy w innym domowym pomieszczeniu.

Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX

Problemem wielu miejsc pracy są skręcające się na blacie kable od lampki czy laptopa. W biurku Nature sprytnie sobie z nimi poradzono – w tylnej części blatu znajduje się rynna zamykana klapką. Można w niej umieścić listwę elektryczną, podłączyć wszystkie niezbędne ładowarki i zabezpieczyć przed gromadzeniem się kurzu. Dla tych, którzy pracują bardziej analogowo, niż cyfrowo, będzie idealnym schowkiem na kredki, przybory do pisania czy akcesoria do prac manualnych.

Biurko szyte na miarę

Do domowego gabinetu albo klasycznego biura potrzeba czasem sprawdzonych rozwiązań: dużego, reprezentatywnego biurka, które pomieści segregatory, dokumenty czy elektronikę. Takie meble są zwykle masywniejsze, niż opisywane wcześniej propozycje. To przekłada się też na pojemność – klasyczne biurko pełni rolę podręcznego archiwum, więc ważne jest, by wykorzystywać maksymalnie przestrzeń składową. Po jednej stronie mamy zwykle np. ruchomy kontenerek lub szafkę – idealne miejsce na składowanie dokumentów i poszerzanie przestrzeni roboczej. Z drugiej – szuflady na przybory, notesy czy laptopa, gdy zechcemy go odłożyć, by zająć się innymi zadaniami.

Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX

Dziś także taka klasyka nabiera nowego oblicza. Marta Krupińska, projektantka VOX, stworzyła biurko Simple. Model o szerokości 140 cm to mebel w jej stylu – w pełni spersonalizowany, który możemy dostosować do swoich potrzeb. W tym biurku kolor korpusu, frontu, nóżek czy uchwytów, a także dodatki można dowolnie wybierać z palety kilku barw i wzorów.

Liczne szuflady, regulowane wysokości półek w kontenerku, wygodny schowek tuż pod centralną częścią blatu i system cichego domyku sprawiają, że ten mebel sprosta najcięższym biurowym wymaganiom. W tylnej części blatu, pod uchylną klapką znajduje się rynna, w której można umieścić listwę elektryczną i wszelkie potrzebne ładowarki. Projektantka przewidziała także możliwości rozbudowy – obok rynny znajduje się listwa funkcyjna, w której można osadzić dodatkowe elementy, takie jak np. podpórkę pod tablet, przybornik czy inne dodatki.

Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX

Marka VOX

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. W VOX wierzą, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego ich produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie. Ich celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

Chcecie dowiedzieć się jak wybrać idealną podłogę? A może macie ochotę na chwilę relaksu na odludziu? Przeczytajcie o Bookworm Cabin, czyli chatce do czytania w Adelinie!

Zobacz również: Pracownia ONE DESIGN, czyli Twój wyjątkowy styl we wnętrzu | Więcej światła we wnętrzu

Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX
Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX
Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX
Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX
Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX
Biurko dobre na każdy czas - porady od marki VOX
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter