Biuro ICE Mortgage Technology – wnętrze z widokiem na Beskidy

ICE Mortgage Technology, będąca częścią Intercontinental Exchange, globalnej firmy technologicznej, planując swoje nowe biuro wiedziała jaki efekt chce osiągnąć. Miała to być unikalna mieszanka ergonomicznych rozwiązań z wyjątkowym efektem wizualnym, który zachwyci pracowników i wesprze ich w codziennej pracy. Zapraszamy do nowego biura w Bielsku-Białej. Biura z widokiem na komfortową pracę … i piękne Beskidy.

Biuro ICE Mortgage Technology

W grudniu 2020 roku firma ICE Mortgage Technology otworzyła swoje nowe biuro w Bielsku-Białej. Stosując się do wytycznych sanitarnych, bazowano na modelu pracy hybrydowej – aby ograniczyć liczbę pracowników, wprowadzono system rotacyjny. W efekcie część osób pracowała w trybie zdalnym, a pozostali stacjonarnie w biurze. Pierwsze dni pracy w nowej przestrzeni przyniosły wiele pozytywnych wrażeń, dając „widok” na bardziej komfortową i ergonomiczną pracę, efektywne spotkania oraz odpoczynek w oryginalnych strefach relaksu.

Biuro ICE Mortgage Technology - wnętrze z widokiem
Biuro ICE Mortgage Technology

„Realizacja całego projektu przebiegła w ekspresowym tempie. O przeprowadzce zdecydowaliśmy w grudniu 2019 roku, a już w lecie 2020 wybieraliśmy meble i z Nowym Stylem projektowaliśmy przestrzeń. Pomoc przy doborze materiałów i kolorystyki biura była nieoceniona. Właściwie na każdym etapie realizacji mogliśmy liczyć na wsparcie zespołu z Nowego Stylu – to prawdziwi profesjonaliści, zawsze biorący pod uwagę wszystkie aspekty projektu. Efekt współpracy? Skoro pracownicy chcą zabierać swoje stanowiska pracy do domu, to chyba najlepsza rekomendacja” – mówi Beata Mojżesz, Senior People Business Partner w ICE Mortgage Technology.

Na siedząco, na stojąco – po prostu ergonomicznie

W ICE Mortgage Technology biurka z regulacją wysokości to wytyczna korporacyjna. W poprzednim biurze pracownicy mieli do dyspozycji stanowiska, które nie umożliwiały zmiany pozycji ciała podczas pracy. Teraz, gdy korzystają z biurek eModel 2.0. z elektryczną regulacją wysokości, mogą wykonywać swoje codzienne obowiązki w bardziej komfortowych warunkach.

Biuro ICE Mortgage Technology - wnętrze z widokiem
Biuro ICE Mortgage Technology

Dodatkowo zastosowane w projekcie biurka z oferty Nowego Stylu charakteryzują się wyjątkowo cichym mechanizmem, który emituje dźwięk poniżej 45 dB. Dzięki temu ich obsługa przez wielu użytkowników w tym samym czasie nie powoduje hałasu.

Do tej pory pracownicy stosowali różnego rodzaju zabiegi, aby dopasować stanowisko pracy do swoich potrzeb. W obecnym biurze wystarczy nacisnąć jeden guzik, by ustawić biurko do wysokości odpowiedniej do wzrostu użytkownika i wygodnie pracować zarówno na siedząco, jak i w pozycji stojącej” – mówi Beata Mojżesz, Senior People Business Partner w ICE Mortgage Technology.

Biuro ICE Mortgage Technology - wnętrze z widokiem
Biuro z widokiem na Beskidy

W wyposażeniu biura ICE Mortgage Technology znalazło się także Xilium – krzesło, które podczas regulacji może się powiększyć lub zmaleć aż o 30%, idealnie dopasowując się do potrzeb każdego użytkownika. Ponadto Xilium, dzięki opatentowanemu przez Nowy Styl rozwiązaniu X-MOVE, daje możliwość dynamicznego ruchu ciała w trzech kierunkach, zmniejszając negatywny wpływ długiego siedzenia na zdrowie.

Już pierwszy kontakt z tym produktem sprawił, że cały nasz zespół projektowy był pewien wyboru dostawcy mebli. Co więcej, nasi pracownicy uznali krzesła biurowe za tak wygodne, że do tej pory często otrzymujemy od nich zapytania, czy pracując zdalnie, mogą wypożyczyć je do swoich domowych biur” – dodaje Beata Mojżesz.

Biuro ICE Mortgage Technology - wnętrze z widokiem
Biuro ICE Mortgage Technology

Biuro ICE Mortgage Technology i technologie podążające za użytkownikiem i jego potrzebami

Biuro ICE Mortgage Technology w Bielsku-Białej jest bogate w szereg różnorodnych miejsc do spotkań, zlokalizowanych w rozmaitych częściach przestrzeni. Wiele z nich mieści się w bliskiej odległości od stanowisk pracy, umożliwiając krótkie burze mózgów czy szybkie konsultacje w małym gronie. Ponadto w biurze istnieją dwa coffee pointy, które stanowią centrum prowadzenia spotkań typu All Hands Meeting.

Biuro ICE Mortgage Technology - wnętrze z widokiem
Biuro ICE Mortgage Technology

Kolejną potrzebą, zidentyfikowaną podczas procesu planowania nowego biura, było zapewnienie przestrzeni do spotkań formalnych. Duża sala konferencyjna została zaaranżowana tak, by odpowiadała potrzebom ludzi i wyzwaniom technologii. W sali znajduje się innowacyjny system video, który wykrywając dźwięk, podąża za mówcą. Centralnym elementem pomieszczenia jest kamera, która automatycznie kieruje swoje „oko” na osobę siedzącą przy okrągłym stole CX 3200, która w danym momencie zabiera głos podczas spotkania online.

Strefy chillout z widokiem na Beskidy

W biurze ICE Mortgage Technology znalazły się dwie strefy relaksu, w których pracownicy mogą zregenerować umysł i naładować baterie.

„Dla wielu organizacji z branży IT głośny, pełen życia game room jest standardem. Także i w tym przypadku dla klienta oczywiste było, że tego typu miejsce pojawi się w ich biurze. Oprócz typowego game roomu powstała również druga, alternatywna przestrzeń do relaksu z wygodnymi szezlongami LinkUP i huśtawkami z linii Tapa. To właśnie tam mogą udać się osoby, które potrzebują się wyciszyć i zregenerować. Widok z okna na piękne pasmo Beskidów dodatkowo temu sprzyja” – mówi Anna Maciata, architektka Nowego Stylu.

Biuro ICE Mortgage Technology - wnętrze z widokiem
Biuro z widokiem na Beskidy

Marka Nowy Styl

Nowy Styl to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Firma ma przedstawicielstwa w 16 krajach. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 31 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie, Monachium, Pradze i Dubaju. O showromie w Warszawie możecie przeczytać TUTAJ.

Zobacz również: Biuro Red Bulla – wnętrze, które doda Ci skrzydeł! | Biuro firmy farmaceutycznej projektu Massive Design

Biuro ICE Mortgage Technology - wnętrze z widokiem
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter