BiznesUp i PolishUp na Łódź Design Festival

Już 24 i 25 maja rozpoczyna się BiznesUp! design made in Poland. To dwa dni wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych w ramach Łódź Design Festival, podczas których międzynarodowi eksperci podejmą tematy kondycji branży projektowej w Polsce, a także jej pozycji na rynkach: niemieckim, brytyjskim i skandynawskim.

Podczas wydarzenia wystąpią, m.in. Audrone Drungilaite, Ake Rudolf, Pete Kercher, Beata Fabisiak, Marek Cecuła, Monika Czaplicka, Aleksandra Przegalińska. Ponadto ważną częścią projektu jest wystawa specjalna PolishUp, której kuratorami są Agnieszka Jacobson-Cielecka oraz Paweł Grobelny. Ekspozycja przedstawia produkty 40 polskich marek, których potencjał warto i trzeba pokazywać światu. Wybierając obiekty, kuratorzy stawiali przede wszystkim na zróżnicowany charakter firm. Uwzględniono zarówno duże i doświadczone marki współpracujące z polskimi projektantami, jak i mniejsze firmy. A kogo można zobaczyć? M.in. marki które są nam już dobrze znane np. FAMEG, VOLA. Art of deco, DYWILAN, AQForm czy 366 Concept . Pojawiły się również marki, które pewnie nie każdemu będą jeszcze znane ponieważ dopiero zostały dostrzeżone. Wśród nich znalazły się:

DOKI – marka powstała z początkiem 2018 roku. Tworzą przedmioty, projektowane w punkcie przecięcia myśli, sztuki i technologii. Są one dalekie od przedmiotów pozornych i atrap życia. Starają się poznać ludzi i ich potrzeby. Na wystawie można zobaczyć dwa ich produkty ławkę MESO oraz drewnianego  ptaka TERN.

Many Mornings. powstało i działa w Aleksandrowie Łódzkim, polskim “Skarpetkowie”, miejscu gdzie od ponad 100 lat wytwarzane są skarpetki i gdzie przemysł włókienniczy ma korzenie w prawie każdej rodzinie. Wzbogaceni rzemieślniczą tradycją, tworzą nową jakość. Pragnienie ekscytujących wzorów i najświeższych kolorów to fundamenty Many Mornings.

Spinners. to ruch, to miejski lifestyle, to wszystkie ścieżki którymi podążamy, gdzie czas spędzony na desce to dobry czas. Chwyciło ich to, ze cruising pozwala złapać fajny dystans, wyluzować się i być sobą. Bez względu na wiek czy styl życia jaki prowadzisz czujesz się wolny, zawsze możesz złapać deskę i ruszyć przed siebie.

To tylko kilka marek o których piszemy. Pozostałe zobaczyć możecie na Łódź Design Festival, który trwa do 27 maja.

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter