Bloomingville – historia duńskiej marki tworzącej akcesoria do domu i ogrodu

Bloomingville – Bea

Powstała niecałe ćwierć wieku temu skandynawska firma designerska Bloomingville bardzo szybko zdobyły popularność i odniosła ekonomiczny sukces. Jej założyciele kierują się w swojej pracy przede wszystkim dbałością o szczegóły, materiały oraz prostotę, nawiązującą do stylu Skandynawii. Zasadą Bloomingville jest traktowanie każdego, nawet indywidualnego odbiorcy, jako pełnoprawnego projektanta, tworzącego dla siebie zindywidualizowaną przestrzeń do życia.

Styl skandynawski zawsze modny

Marka Bloomingville powstała w Danii w 2000 roku, a jej pomysłodawczynią była Betina Stampe. Początkowo zajmowała się jedynie odsprzedażą elementów wyposażenia mieszkań, ale bardzo szybko sama zaczęła współpracować z projektantami i tworzyć własne kolekcje. Specyficzna odmiana stylu skandynawskiego, którą wypracowało Bloomingville, prostota i stonowane kolory, a także silne nastawienie na korzystanie z bogatych tradycji zdobniczych Północnej Europy, szybko podbiły serca klientów na całym kontynencie.

Bloomingville – Ted
Bloomingville – Ted

Wkrótce duńskie przedsiębiorstwo zostało dostrzeżone przez światowych potentatów rynku meblarskiego. W 2014 roku Bloomingville stało się częścią Regent Holding i rozpoczęło ekspansję na rynku amerykańskim. Szybko odniesiony sukces sprawił, że w firmie rozpoczęto pracę nad nowymi kolekcjami. Jedną z nich była dodana w 2015 roku linia MINI, przeznaczona dla najmłodszych. Stanowiła ona nową jakość w ofercie firm designerskich proponujących dzieciom raczej przesadnie kolorową i krzykliwą ofertę.

Bloomingville – Noma
Bloomingville – Noma

MINI nawiązywało do skandynawskiej prostoty, ale jednocześnie łagodziło ją i dodawało odpowiednie dla dzieci elementy dekoracyjne. Kolekcja szybko stała się jednym z największych przebojów Bloomingville i na stałe zagościła w ofercie. Kilka lat później firma zaproponowała rozszerzenie marki w postaci Creative Collection, która szturmem zdobyła rynki w Ameryce i Europie. Bloomingville nieustanie się rozwija, wciąż próbując sił w nowych niszach, czego dowodem jest najnowsza kolekcja ILLUME x Bloomingville, zawierająca naturalne świece zapachowe.

ILLUME x Bloomingville
ILLUME x Bloomingville

Obecnie firma posiada stabilną pozycję na rynku i jest uważana za jedną z najbardziej rozpoznawalnych, designerskich marek, skierowanych do szerokiej rzeszy odbiorców. Produkty Bloomingville są bardzo zróżnicowane – wśród nich znajdują się meble domowe, dywany, lampy oraz szeroką gamę mniejszych akcesoriów. Bloomingville wydaje cztery główne kolekcje, które są regularnie odświeżane i uzupełniane oraz różne kolekcje sezonowe. Dodatkowo tradycyjnie pod koniec roku firma prezentuje jedną, wspaniałą kolekcję bożonarodzeniową.

Bloomingville – Mini Sole
Bloomingville – Mini Sole

Filozofia marki Bloomingville

Filozofia Bloomingville jest równie prosta, jak styl, w którym tworzone są jej produkty. W centrum działań znajduje się odbiorca i jego przestrzeń. Staje się on nie tylko kupującym gotowe przedmioty, ale indywidualnym designerem, który artystycznie urządza swoje mieszkanie, tworząc najlepszą dla siebie atmosferę. Przedmioty stworzone w Bloomingville cechuje prostota, a jednocześnie niepowtarzalność.

Bloomingville – Milow
Bloomingville – Milow

Stanowią one mieszaninę stylu skandynawskiego z boho i elementami eklektyzmu. Dzięki takiej fuzji stylistycznej oraz ich stonowanym wzornictwu i kolorystyce pasują do większości domowych aranżacji. Firma przy ich produkcji używa naturalnych materiałów najwyższej jakości, ale również i tych pochodzących z odzysku, które dostają zupełnie nowe życie. Część kolekcji tworzona jest i ozdabiana ręcznie, dzięki czemu ich elementy są wyjątkowe i niepowtarzalne.

W swoich działaniach Bloomingville przykłada również wielką wagę do problemów ochrony środowiska i praw pracowniczych. Firma, jako globalny koncern, realizuje politykę przestrzegania 17 Światowych Wyzwań, stworzonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a mających na celu walkę z problemem biedy i głodu na świecie.

Bloomingville – Mauie
Bloomingville – Mauie

Produkty duńskiego wytwórcy posiadają certyfikaty zgodności ekologicznej, a wiele materiałów pochodzi z odzysku. Dotyczy to nie tylko najpopularniejszego drewna, ale także bawełny, szkła i papieru. Bloomingville dba również o stworzenie bezpiecznego i szczęśliwego miejsca pracy dla swoich pracowników. Ich dobrostan gwarantuje specjalnie wprowadzony, wewnętrzny Kodeks Postępowania.

Oferta dla każdego

Bloomingville ma w ofercie elementy wyposażenia mieszkań i domów, dostosowane do indywidualnych potrzeb kupujących. Jej celem jest stworzenie przedmiotów, dzięki którym każde pomieszczenie będzie emanowało stonowaną, skandynawską estetyką o pastelowych kolorach. Jednocześnie mniejsze elementy wyposażenia stworzą przytulną, domową atmosferę, w której każdy mieszkaniec poczuje się dobrze.

Meble Bloomingville

Meble stanowią ważną część oferty Bloomingville i dostępne są w wielu odmianach przydatnych do umeblowania każdego pomieszczenia w domu. Klasyczne, prostokątne stoły do jadalni wykonane z ciemnego drewna mango (linia Milow), albo przeciwnie – z desek z odzysku (Mauie). Stoliki do kawy w wielu kształtach i odmianach, zrobione ze szlachetnego marmuru (Jasmia), drewna kauczukowego (Noma), metalu (Bene, Hella), szkła (Harper), rattanu (Hortense) i bambusa (Cappuccino).

Bloomingville – Augusta
Bloomingville – Augusta

Sofy – od eleganckich, wykończonych poliestrem (Augusta, Ted), przez wykonane z tworzyw z odzysku (Bacio, Malala), aż po mogące służyć również na zewnątrz, zrobione z bambusa (Mini Sole). Ofertę uzupełnia bogaty wybór miękkich foteli o klasycznym wyglądzie (Eave, Beau, Austin), tych o kształtach bardziej nowoczesnych (Ted, Allure), aż po dość futurystyczne i industrialne (Joline, Kama). Towarzyszy im spory wybór krzeseł, wśród nich modele ze sklejki (Monza) i tworzyw z odzysku (Ponte). Ciekawym dodatkiem jest ratanowy fotel na biegunach (Reine Rocking Chair).

Bloomingville – Reine Rocking Chair
Bloomingville – Reine Rocking Chair

Dywany

Dywany zaprojektowane przez Bloomingville znakomicie wpasowywują się w skandynawską estetykę. Ich stonowane kolory i nieagresywne wzornictwo nie tylko stanowią doskonałe uzupełnienie każdego pomieszczenia, ale pozwalają też podzielić je na różne strefy. Wykonane są, często ręcznie, z wełny, bawełny, trawy morskiej, juty i tworzyw sztucznych. Do jadalni doskonale nada się duży, prostokątny dywan Cansel o dyskretnym zdobnictwie. Z kolei odbiorcy ceniący wygląd retro mogą wybrać perski w charakterze Arsam. Przeciwwagę dla niego stanowi ascetyczny, biało-czarny Viga. Ich dopełnieniem są mniejsze dywany okrągłe – Lenea, Clarie czy ozdobiony geometrycznymi wzorami Acton.

Bloomingville – Viga
Bloomingville – Viga

Lampy

Duńska marka proponuje również kolekcję, która obejmuje lampy stołowe, podłogowe i wiszące. Te ostatnie składają się z pojedynczych, geometrycznych kloszy, wykonanych z różnych materiałów. Serie Gisele, Adar i Motella wykonano ze szkła w różnych kolorach. Larrin i Leena nawiązują do chińskich lampionów i są z papieru. Inne modele stworzono z metalu (Janna), bambusa i rattanu, a także trawy morskiej (Tano). Ciekawym pomysłem jest połączenie klosza z doniczką (Gullak, Caralina).

Bloomingville – Motella
Bloomingville – Motella

Elementy dekoracyjne

W skład kolekcji mniejszych elementów dekoracyjnych wchodzą przedmioty wielu różnych rodzajów. Znajdziemy tu na przykład rattanowe i bambusowe kosze i koszyki (Kay, Ottine), kamienne i porcelanowe misy (Aura, Fleur), zegary (Jamin z czarnego marmuru), zdobione doniczki (Betino, Magnus) oraz lustra stołowe (Milde), ścienne (Faun) i wolnostojące (Sehar).

Bloomingville – Bea
Bloomingville – Bea

Oddzielną kategorię stanowi zastawa stołowa, wśród której Bloomingville proponuje piękną serię zdobionych botanicznymi ornamentami talerzy (Bea), ręcznie robione kubki z kamionki (Alise) czy sztućce z czarnej stali nierdzewnej (Olin Steak). Każdy znajdzie coś dla siebie wśród szklanych kieliszków i szklanek. Zwolennicy nowoczesnej prostoty zadowolą się linią Yvette, lubiący ozdobny styl wybiorą Cordelię i Feyzę, a miłośnicy dyskretnego piękna zainteresują się smukłymi liniami Aki.


Zobacz również:

Bloomingville – Cansel
Bloomingville – Jamin
Bloomingville – Jamin
Bloomingville – Bacio
Bacio
Bloomingville – Bene
Bene
Bloomingville – Harper
Harper
Bloomingville – Hella
Hella
Bloomingville – Hortense
Hortense
Bloomingville – Malala
Malala