Bongo Design: lampa z jednego kawałka drewna

Bongo Design: lampa z jednego kawałka drewna

Za marką Bongo Design stoi projektantka Magdalena Chojnacka. Bongo działa w Krakowie od 2011 roku. Design marki bliski jest skandynawskiemu wzornictwu. Dużo w nim inspiracji naturą oraz geometrycznych rozwiązań. Najbardziej znane projekty Bongo to lampa 360° z głowicą wykonaną z jednego kawałka drewna nagrodzona w plebiscycie MUST HAVE organizowanym przez Łódź Design Festival. I właśnie ten projekt chcemy Wam dzisiaj przedstawić.

Lampa 360 ° jest wynikiem minimalistycznego podejścia bez kompromisów, klosz jest wykonany z jednego bloku drewna sosnowego, starannie wykonany z dbałością o detal. Dzięki specjalnie opracowanemu mechanizmowi, umożliwia zatrzymanie klosza w pełnym obrocie 360 °. Stojak jest wykonany ze stali wysokiej jakości, lakierowanej proszkowo. Ciepłe światło zapewnia żarówka led, co wraz z drewnianym klosza – buduje przyjemną atmosferę we wnętrzu.

360 ° występuje w dwóch rozmiarach (w wyższej i niższej wersji) Jej prosta forma daje duże możliwości aranżacji, a możliwość manipulacji klosza zapewnia dużą funkcjonalność.

Materiały:
Drewno sosnowe
Średnica pręta 8 mm, malowane proszkowo
Kabel w oplocie tekstylnym
Źródło światła: Philips 10 W , ciepłe światło 2700 K, klasa energetyczna A
Orientacyjne wymiary: 42 x 26 x 17 cm, dla wersji niższej : 27 x 26 x 17 cm

 

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter