Brambla: tradycyjne rzemiosło i młodzieńcza kreatywność

Brambla: tradycyjne rzemiosło i młodzieńcza kreatywność

Lampy Prima, zaprojektowane przez Alicję Pałys dla Brambla, to przykład ciekawego zderzenia tradycyjnego rzemiosła z młodzieńczą kreatywnością. Efekt? Subtelna, minimalistyczna seria lamp wyróżniających się indywidualnym rysem, który jest wynikiem ręcznej pracy rzemieślnika.

Serię tworzą trzy uzupełniające się stylistycznie i kolorystycznie modele – Prima Mini, Prima Maxi i Prima Duo. Łączy je wspólna podstawa oraz kompatybilne klosze, które można łatwo wymienić, a tym samym stworzyć inny wariant lampy. Lampy o prostej, funkcjonalnej formie odwołują się do klasyki, jednocześnie zastosowana przez Projektantkę filozofia modułowości jest ukłonem w kierunku zmieniających się potrzeb i upodobań współczesnego użytkownika.

Lekki, harmonijny kształt został uzyskany w technologii ręcznego wyoblania aluminium, a to powoduje, że każdy egzemplarz ma niepowtarzalną fakturę. We wszystkich modelach widoczny jest delikatny rysunek drewnianej formy, która jest nieodłącznym elementem procesu produkcyjnego. Dzięki swojej wyrafinowanej prostocie lampy Prima łatwo dopasowują się do każdego typu wnętrza – od klasycznego do nowoczesnego. Są idealnym dopełnieniem spotkań przy stole z przyjaciółmi, spokojnych wieczorów z książką w fotelu oraz cichym towarzyszem kuchennych eksperymentów.

Lampy zadebiutowały na rynku w tym roku, a projekt Alicji Pałys został doceniony przez grono ekspertów, którzy przyznali serii Prima wyróżnienie Must Have Łódz Design Festival dla najlepiej zaprojektowanych polskich produktów.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter