Bujnie: sposób na domową dżunglę

Bujnie: sposób na domową dżunglę

Żyjemy w czasach, w których większość swojego życia spędzamy w klimatyzowanych, szczelnie pozamykanych wnętrzach biurowców i mieszkań. Te nienaturalne warunki życia staramy się często rekompensować wypadem do parku, czy za miasto. A co by było, gdyby to park, las czy choć odrobina świeżego powietrza zawitała w naszych domach i biurach? Na to odpowiedzi szuka Bujnie, które jako misję obrało wprowadzenie zieleni do wnętrz w których żyjemy.

Ta młoda, polska marka stawia na oryginalną kompilację designu i roślin. Projektuje i tworzy piękne i funkcjonalne stojaki na kwiaty i rośliny, które zachęcają do zaproszenia zieleni do naszych wnętrz.

Pomysł zrodził się w głowach młodego małżeństwa Szymona i Izabeli Serej, którzy szukali sposobu na zakomponowanie swojej domowej dżungli. Z pomocą przyszedł ich dziadek (emerytowany ślusarz), u którego na strychu odnaleźli stare kwietniki wykonane przez niego w latach 70 tych na prośbę babci. Zainspirowani ich ponadczasową formą, wykorzystując merytoryczną wiedzę dziadka stworzyli pierwszą serię kwietników, które stały się kołem zamachowym dalszych działań.

„Nasze kwietniki charakteryzuje czysta, niemal ascetyczna forma. W projektach skupiamy się na detalu jak również funkcji czyli eksponowaniu, piękna osadzanych w nich roślin” – mówi Izabela Serej, główna projektantka marki.

Kwietniki Bujnie wykonane są ze stali ciągnionej dzięki czemu ich konstrukcja jest niezwykle stabilna a przy tym bardzo lekka. Powłoka ochronna którą są pokryte odporna jest na drobne zarysowania, uszkodzenia mechaniczne jak i korozję. Nie ma więc obaw przed wykorzystaniem ich, także podczas imprez w ogrodzie, czy szukając roślinnego towarzystwa na balkonie.

„Pragniemy trafić do wszystkich miłośników designu i zaszczepić w nich miłość do roślin. Kwietniki wykonujemy ręcznie, dlatego, każdy z nich jest unikalny i posiada swój dedykowany numer. Dzięki czemu wiemy, ilu domowym dżunglą daliśmy początek. Stojaki bujnie dostępne są w kilku kolekcjach, rozmiarach i kolorach. W planach mamy stworzenie kolekcji dedykowanej mniejszym mieszkaniom w tym kwietników na ścianę. Dodatkowo nasze bujne plany zakładają wkrótce rozszerzenie oferty produktowej” – mówi Szymon Serej twórca marki Bujnie.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter