Ceramiczne origami, czyli kolekcja Maloli od Ceramiki Paradyż

Nie od dziś wiadomo, że bardzo lubimy geometryczne kształty i efekt 3D. Taka jest właśnie najnowsza kolekcja Maloli Ceramiki Paradyż, która wprowadza nas w modny świat geometrycznych wzorów składanych niczym origami.

Ceramika Paradyż i kolekcja Maloli

Tradycyjna kolorystyka bieli i czerni oraz opcjonalnie beżu, w połączeniu z wypukłą powierzchnią płytek pozwala uzyskać ciekawe i jednocześnie nowoczesne wnętrze. Dzięki przestrzennej formie płytek ściennych, kolekcja Maloli idealnie wpisuje się w styl nowoczesny i minimalistyczny. Czerń i biel na ścianach to także idealny punkt wyjścia do łączenia go z mocnym kolorem – modną w tym sezonie purpurą lub jaskrawą zielenią.

Czarno-biała łazienka - Płytki ceramiczne Ceramika Paradyz kolekcja Maloli

 

Płytki od Ceramiki Paradyż z kolekcji Maloli z jednej strony nawiązują swoim wyglądem do starych kafli piecowych, z drugiej jednak zadbano o nadanie im nowoczesnej formy. Dzięki temu doskonale wpasują się one we współczesne, minimalistyczne aranżacje. Prostota płytek z kolekcji Maloli przejawia się w prostych kształtach i oszczędnej kolorystyce.

Skład kolekcji Maloli

W skład kolekcji wchodzą aż cztery rodzaje płytek bazowych – każda w 3 wersjach kolorystycznych: beżowym, białym i czarnym. Dzięki swojej strukturze 3D i wysokiemu połyskowi, kolekcja Maloli świetnie sprawdzi się także we wnętrzach kuchennych. Płytki możemy układać pionowo, poziomo, łącząc ze sobą różne struktury lub decydując się tylko na jedną z nich. Elegancki format płytki 20×60 stwarza przed nami szerokie możliwości aranżacyjne, a dobór odpowiedniego oświetlenia zapewni nam ciekawe kontrasty światłocienia, uwypuklające powierzchnię.

Aranżacja jasnej łazienki - Płytki ceramiczne Ceramika Paradyz kolekcja Maloli

Aby zachować czystość jej formy, dedykowana kolorystyka zaoszczędzona została do absolutnego minimum. Skojarzenia z matematyką są jak najbardziej na miejscu, zaś dowolność w układaniu kolejnych elementów pozwala nam na twórcze zaaranżowanie pomieszczenia według własnego pomysłu.

Jeśli uważasz, że kolekcja Maloli jest zbyt nowoczesna, to zobacz kolekcję „Modernizm”, która nawiązuje do popularnych, przedwojennych wzorów.

Ceramika Paradyż

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider na polskim rynku płytek ceramicznych oraz ceniony na świecie dostawca produktów o wysokiej jakości i unikatowym wzornictwie. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego: Red Dot Desing Award, iF Design i Dobry Wzór, a także Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, doceniających wkład Ceramiki Paradyż w rozwój polskiej kultury i gospodarki.

Biało-czarna łazienka - płytki ceramiczne Ceramika Paradyz kolekcja Maloli

Umywalka w biało-czarnej łazience - Płytki ceramiczne Ceramika Paradyz kolekcja Maloli

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter