Cielo e Terra – kolekcja Doroty Koziary dla Tubądzin

Cielo e Terra, kolekcja zaprojektowana przez światowej klasy projektantkę Dorotę Koziara we współpracy z Ceramiką Tubądzin, zdobyła nagrodę  jury w siódmej edycji konkursu organizowanego przez magazyn „Dobre Wnętrze”.

Kolekcja płytek Cielo e Terra

Jestem zaszczycona faktem że kolekcja mojego autorstwa Cielo e Terra dla firmy Tubądzin została nagrodzona przez tak ważne pismo, które od lat promuje najlepsze przykłady designu i architektury. Dziękuję także Grupie Tubądzin za współpracę przy tym ambitnym projekcie. Dla niego powstała pierwsza w Polsce fabryka płyt wielkoformatowych barwionych w masie, właśnie po to żeby sprostać oczekiwaniom umożliwiającym wyprodukowanie materiałów, które chętnie wykorzystywać będą architekci w swoich projektach zarówno tych dotyczących bryły jak i oczywiście architektury wnętrz. Pracując nad tą kolekcją chciałam ułatwić pracę architektom tworząc kolekcję która w jakimkolwiek zestawieniu będzie  harmonijna. piękna i funkcjonalna mówi Dorota Koziara, projektantka kolekcji.

Cielo e Terra - kolekcja płytek ceramicznych Doroty Koziary dla marki Tubądzin

Plebiscyt Design dla Konesera

Plebiscyt Design dla Konesera organizowany jest przez magazyn „Dobre Wnętrze” i ma na celu promowanie doskonałego designu, estetycznych i praktycznych rozwiązań, które odwołują się do najlepszych tradycji polskiego i światowego wzornictwa. Tegoroczna siódma edycja konkursu po raz kolejny wyłoniła najwyższej jakości produkty do wyposażenia domu. Nagrody przyznali czytelnicy w głosowaniu internetowym oraz profesjonalne jury, w skład którego weszli współpracujący z magazynem architekci oraz redaktor naczelna Mojego Mieszkania, Dorota Jaworska i redaktor naczelna M jak Mieszkanie oraz serwisu Urzadzamy.pl – Agnieszka Gruszczyńska-Hyc.

Konkurs Design dla Konesera 2019

Nagroda w kategorii „Baza do wnętrza”

Wyróżniona w kategorii „Baza do wnętrza” kolekcja płytek ceramicznych autorstwa Doroty Koziara, zainspirowana polskim pejzażem, składa się z dziewięciu płyt w pastelowych, stonowanych i pudrowych kolorach, które odzwierciedlają barwy nieba i ziemi. Dzięki swojej różnorodności kolekcja Cielo e Terra pozwala na tworzenie nieograniczonych kompozycji aranżacyjnych oraz wpisuje się w nieprzemijające od kilku sezonów pastelowe trendy kolorystyczne. Możliwości technologiczne Ceramiki Tubądzin, w tym barwienie w masie, gwarantują płytkom wysokie parametry techniczne, przez co sprawdzają się one znakomicie zarówno w projektach przestrzeni publicznych, elewacjach, jak również wnętrzach prywatnych.

Cielo e Terra - kolekcja płytek ceramicznych Doroty Koziary dla marki Tubądzin

To, że udało się doprowadzić od pomysłu do produkcji tak ambitny produkt spełniający wysokie parametry techniczne zarówno do przestrzeni publicznej jak i prywatnej jest zasługą wielu osób, które ze mną nad tym pracowały. Dziękuję zatem właścicielom marki Tubądzin Państwu Joannie i Andrzejowi Wodzyńskim oraz wszystkim osobom z Grupy Tubądzin które były od początku i są ze mną nadal, pracując nad rozwojem projektów oraz ich promocji. To nie był łatwy projekt, ale przecież nie o łatwość chodzi w tworzeniu innowacyjnych projektów. Tym bardziej teraz możemy cieszyć się tym, że jest wprowadzony do produkcji, że może znaleźć swoje miejsce nie tylko w polskim pejzażu, harmonijnie z nim współgrając, ale też – dzięki swojej innowacyjności – został doceniony przez jury w konkursie Design dla Konesera 2019 – dodaje projektantka.

Cielo e Terra - kolekcja płytek ceramicznych Doroty Koziary dla marki Tubądzin

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 listopada w Hotelu Bellotto w Warszawie. Ceramikę Tubądzin reprezentował Piotr Popłonikowski, Marketing Manager marki Tubądzin, który z rąk Justyny Smolec, właścicielki autorskiej pracowni wnętrz i architektury, odebrał statuetkę za nagrodzoną kolekcję, łączącą najnowsze technologie produkcji z dopracowaną, piękną kolorystyką.

Cielo e Terra - kolekcja płytek ceramicznych Doroty Koziary dla marki Tubądzin

Kryształowe trofea w formie nowoczesnych wazonów są dziełem Huty szkła kryształowego Julia, jednego z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce, produkującego ręcznie formowane i szlifowane produkty, nawiązujące dekoracją do wzornictwa XIX wieku z jednoczesnym podkreśleniem współczesnego stylu.

Cielo e Terra - kolekcja płytek ceramicznych Doroty Koziary dla marki Tubądzin

Projektantka Dorota Koziara

Dorota Koziara studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Tam też, od 2005 r. prowadzi własne studio w Mediolanie. W jej dorobku znaleźć można projekty dla największych światowych marek, takich jak  Alessi, Swatch czy wnętrza Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje dla takich firm jak m.in. Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Abet Laminati, Swarovski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, Du Pont, Noti, Slamp, Kauffman, Ardcodife Louvre, Cosi Tabellini, Velab, Tubadzin, Krono, Christian Dior. Od lat jest też kuratorką i organizatorką wystaw promujących design na polu międzynarodowym.

Dorota Koziara

Jej prace zostały zaprezentowane na licznych wystawach w Polsce i zagranicą, między innymi w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Berlinie, Tokio, Zurychu. Dorota Koziara to także nagradzana artystka, laureatka w międzynarodowym konkursie rzeźbiarskim“ Third Millenium”, w Toskanii za instalacje “12 Angeli“. W 1998 r. opracowała część dramaturgii i scenografii do spektaklu „70 Angels on the Facade” w reżyserii jednego z najważniejszych twórców światowego teatru, Roberta Wilsona, dla Piccolo Teatro w Mediolanie. Był to  pierwszy na świecie spektakl teatralny o historii architektury i projektowania z okazji 70-lecia, również najstarszego na świecie, magazynu o designie, słynnego Domus.

Cielo e Terra - kolekcja płytek ceramicznych Doroty Koziary dla marki Tubądzin

Grupa Tubądzin

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. Marka ma w swojej ofercie wiele ciekawych kolekcji płytek, takich jak Scoria,  Inpoint, Terraform czy Reflection.

Zobacz również: Modna łazienka – kolekcje płytek ceramicznych marki Domino | Ekskluzywne piękno marmuru w kolekcjach Tubądzin

Cielo e Terra - kolekcja płytek ceramicznych Doroty Koziary dla marki Tubądzin
Cielo e Terra - kolekcja płytek ceramicznych Doroty Koziary dla marki Tubądzin
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter