CityArtPosters: designerskie mapy na ścianę

CityArtPosters: designerskie mapy na ścianę

CityArtPosters to polski projekt, który przetwarza aktualne plany miast w unikalny plakat. Grafiki z mapami miast już od wielu lat są znanym elementem wnętrza. Plakat taki może przywoływać wspomnienia czy być deklaracją przywiązania do danego miejsca. Patrząc dalej, siatka ulic przecięta rzeką może być pięknym dziełem artystycznym. Takie właśnie są plakaty od CityArtPosters.

Projektantem plakatów jest mieszkający w Tokio architekt i dizajner Hubert Roguski. Jego historia z plakatem zaczęła się podczas studiów, gdy zaprojektował pierwsze monochromatyczne plakaty dla miasta Warszawy i Tokio. Jednak dopiero jego kolejna minimalistyczna seria Blue Vintage, stylizująca aktualne plany miast na stare mapy, zyskała uznanie.

„Dla mnie plakat z mapą miasta to ulice, które znam. To moje miejsca, to kawiarnie w których spotykam się ze znajomymi. Jedno spojrzenie na układ kresek i już myślami tam jestem” – mówi Hubert.

Dziś mamy okazje zaprezentować nowe plakaty w stylu Retro, gdzie znana paleta kolorów z kultowych plakatów lat 60-tych czy 70-tych, została przeniesiona na nowe płótno plakatu mapy miasta. Plakat został uzupełniony stylowymi wzorami, które wymieszane tworzą kompozycją całość. Różnorodność zaprojektowanych detali pozwala z bliska odkrywać grafikę na nowo.

Obecnie CityArtPosters to seria ponad 100 miast z całego świata w kilku kolorystykach, utrzymanych w odpowiednim klimacie. W zależności od aktualnego charakteru wnętrza można dobrać elegancką grafikę dla biura czy mieszkania, która zachwyci znajomych.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter