Clay.Warsaw – kreatywne miejsce na mapie Warszawy

W postindustrialnej przestrzeni przedwojennego budynku przy ul. Burdzińskiego 5 w Warszawie otwarto Clay.Warsaw – wysmakowaną, wypełnioną polskim designem przestrzeń, służącą twórczej realizacji pomysłów kreatywnych.

Clay.Warsaw – miejsce, gdzie kreatywne pomysły nabierają kształtu

Właściciele Clay.Warsaw od blisko 20-stu lat związani ze środowiskiem kreatywnym, stworzyli przemyślany koncept, który wraz z prowadzonymi przez nich firmami: Photoby, Menu i Analog/Digital tworzy wyjątkowe miejsce dla kompleksowej realizacji projektów agencji reklamowych i klientów. Pomysłodawcom Clay.Warsaw zależało na stworzeniu niebanalnej przestrzeni, która będzie nie tylko połączeniem wszechstronnego studia i siedziby wymienionych agencji produkcyjnych ale też ciekawą lokalizacją, inspirującym miejscem spotkań i dyskusji oraz organizacji wydarzeń dla branży kreatywnej.

Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtuClay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu

„Naszym celem było przełamanie rytuny i wprowadzenie nowej jakości na rynku produkcyjnym w Warszawie. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym design i sztuka spotykają się inspirując i emanując kreatywną energią. Tak powstał koncept, który dzięki swoim funkcjom
i klimatowi zapewnia płynne i harmonijne przejście od pomysłu, przez koncepcję aż do jej komfortowej realizacji”. – mówi Tomasz Pasiek, współwłaściciel i współzałożyciel Clay.Warsaw.

Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu

Koncept w postindustrialnej przestrzeni dawnego magazynu z lat 30-tych

„Clay.Warsaw powstało jako podsumowanie naszych doświadczeń z planu produkcyjnego. Jest efektem wieloletnich przemyśleń, aktualnych potrzeb i oczekiwań oraz wyrazem łączącej nas pasji do dobrego designu i sztuki. Pragniemy by było to miejsce otwarte na ludzi. Takie, którego przyjemnie się doświadcza: dobrze pracuje, swobodnie rozmawia, spokojnie planuje, miło spotyka, wspólnie gotuje. Autentyczne, wyraziste i inspirujące”. – dodaje Tomasz Żmigrodzki, współwłaściciel jeden z założycieli Clay.Warsaw.

Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu

Clay.Warsaw powstało w postindustrialnej przestrzeni dawnego magazynu z lat 30-tych, mieszczącego się w pobliżu rewitalizowanego pl. Hallera na warszawskiej Pradze. Autor koncepcji wnętrza, Mateusz Baumiller, stworzył wysokofunkcjonalną, czytelną i niebanalną przestrzeń, która przełamuje standardową konwencję studyjną i biurową.

Na 500 m.kw. wykreował przestronne, jasne i elastyczne miejsce, wypełnione wysmakowanym polskim designem. Poszczególne funkcje Clay.Warsaw płynnie się tu przenikają i wzajemnie uzupełniają, dając wrażenie jakby ta przestrzeń istniała od zawsze. Architekt czerpie z przeszłości miejsca jednocześnie śmiało spoglądając w jego przyszłość.

Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu

„Projektując Clay.Warsaw starałem się wyobrazić sobie pierwotny wygląd tego wnętrza i dodać od siebie coś, co go nie zagłuszy. Stąd odsłonięte słupy, mozolnie odrestaurowane kafle na podłodze oraz zastosowanie licznych ścianek loftowych. To industrialne, z pozoru chłodne wnętrze ociepla energia zastosowanych wyrazistych kolorów ścian i mebli, obecność miękkich tkanin, drewno, kwiaty, jak również spokój i harmonia wynikające z zastosowania klarownego podziału przestrzeni pod kątem funkcji” – mówi Mateusz Baumiller, architekt.

Studio do produkcji sesji foto i filmów oraz miejsca do spotkań kreatywnych

Ponad 300 mkw. zajmuje starannie zaplanowane studio do produkcji sesji foto i filmów oraz miejsca do spotkań kreatywnych. Mateusz Baumiller, bazując na doświadczeniu inwestora, wiele uwagi poświęcił ergonomii planu zdjęciowego tak, aby jak najbardziej ułatwić współpracę i komunikację w czasie realizacji produkcji oraz zapewnić klientowi i ekipie wysoki komfort pracy. Stąd liczne otwarcie, przeszklenia, zasłony i łatwa do adaptacji przestrzeń, dająca możliwość ustawiania nawet kilku planów jednocześnie. Dzięki swojej funkcjonalności i możliwościom aranżacyjnym Clay.Warsaw stanowi także gotową lokalizację jako mieszkanie, kawiarnia, restauracja czy biuro.

Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu

W Clay.Warsaw zostało wydzielonych kilka miejsc do pracy zespołowej. Sercem studia jest duży stół umieszczony pod lustrzanym sufitem. Obok wydzielono kameralną przestrzeń kawiarnianą ze stolikami, wygodnymi krzesłami, sofą i przytulnymi pufami. Tutaj można spokojnie rozmawiać i przyglądać się planowi zdjęciowemu. Burze mózgów czy kreatywne narady odbywają się w kameralnej salce konferencyjnej.

Potrzebie wyciszenia, inspiracji i pracy w odosobnieniu służy przytulne pomieszczenie nazwane przez właścicieli „akwarium”. Ta oddzielona wysokimi przeszkleniami przestrzeń gwarantuje ciszę i spokój, dając jednocześnie możliwość obserwacji pracy studia. W razie potrzeby szyby można wysłonić welurowymi zasłonami zapewniając prywatność i lepszą izolację akustyczną. W akwarium znajdują się wygodne, miękkie sofy oraz regały z albumami o sztuce i designie. Nic tylko wygodnie zasiąść i oddać się lekturze.

Uporządkowana i harmonijna przestrzeń studyjna Clay.Warsaw mieści trzy w pełni wyposażone kuchnie (w tym jedną profesjonalną) – rozwiązanie idealne dla klientów z branży kulinarnej. Studio dysponuje dużą garderobą i magazynem rekwizytów.

Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu

Część biurowa w Clay.Warsaw

Blisko 200 mkw. zajmuje część biurowa będąca siedzibą działających na rynku międzynarodowym agencji produkcyjnych Photoby, Menu i Analog/Digital. W tej przestrzeni uwagę przykuwa ciąg przeszkleń poprowadzony wzdłuż okien przez całą długość powierzchni. Dzięki nieszablonowemu zabiegowi architektonicznemu pomieszczenia stały się niezwykle lekkie i jasne. Takie rozwiązanie ułatwia współpracę i komunikację pomiędzy pracownikami. Całe wyposażenie biura jest mobilne, dzięki czemu przestrzeń żyje i można ją łatwo adaptować do zróżnicowanych potrzeb. Ciekawym pomysłem w tej części jest maleńki pokoik z okrągłym wejściem służący do dłuższych rozmów w skupieniu czyli tzw. „budka telefoniczna”.

Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu

Duszą studia jest duży regał wypełniony po brzegi książkami, magazynami i unikatowymi albumami o sztuce, designie i fotografii. Półek z magazynami w całym Clay.Warsaw jest zresztą mnóstwo. Inspirują, pobudzają kreatywność i są niezastąpione w codziennej pracy. Na uwagę zasługuje nie tylko sama logika przestrzeni ale także starannie wyselekcjonowane polskie marki tworzące niepowtarzalną atmosferę tego miejsca : Lexavala, Ultralight, Profim, Comforty, Tylko, Swallow’s Tale, Vzór, 366 Concept, Fropt, Nurt, Fameg by Buck Studio, Bujnie, Fropt, Madde Studio, Dekoma, Spawanie Warszawa.

Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu

To także przestrzeń wypełniona sztuką. Na ścianach znajdziemy obrazy uznanych polskich twórców, które doskonale dopełniają unikatowy i autentyczny klimat tego miejsca
i oddają prawdziwą pasję jego twórców. Clay.Warsaw to czysta synergia funkcji miejsca, architektury wnętrza, designu i sztuki.

Agencja Menu

Menu to agencja reprezentująca najbardziej utalentowanych artystów wizualnych specjalizujących się w filmie i fotografii kulinarnej. Menu może pochwalić się bogatym doświadczeniem produkcyjnym a teraz także własnym, profesjonalnym studiem z trzema kuchniami.

Dom produkcyjny Analog/Digital

Analog/Digital to nowatorski dom produkcyjny łączący sztukę cyfrową z rzemiosłem analogowym. Analog/Digital współpracuje z polskimi i międzynarodowymi artystami tworząc m.in. animacje łączone z life motion, VR/AR, VFX. Nowy kontent dla nowych mediów. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień na festiwalach kreatywnych.

Mateusz Baumiller i Pracownia Baumiller

Mateusz Baumiller prowadzi autorskie studio, w którym powstają projekty domów jednorodzinnych, wnętrz użyteczności publicznej i mieszkań prywatnych. Jest laureatem nagrody im. Brukalskich, a jego projekt przedszkola dla Warsaw Montessori School na Warszawskim Mokotowie, reprezentował polską architekturę na wystawie „Form and non–form” w Luksemburgu.

Zdjęcia: Pion Studio

Zobacz również: Perspektiv i biuro bukmachera Fortuna | Biuro firmy YouGov

Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu
Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu
Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu
Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu
Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu
Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu
Clay.Warsaw - miejsce, w którym kreatywne pomysły nabierają kształtu
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter